Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Kolarz wszech czasów Eddy Merckx odniósł się wywiadzie dla włoskiego dziennika “La Stampa” do najnowszych doniesień portalu Cyclingnews.com jakoby Chris Froome miał szukać nowej drużyny, w barwach której powalczy o piąte w karierze zwycięstwo w Tour de France.

Kilka dni temu dziennikarz portalu Cyclingnews.com Daniel Benson podał informację, że Chris Froome rozważa możliwość transferu w środku sezonu, aby o piąty w karierze triumf w Tour de France powalczyć w barwach innej niż Team Ineos drużyny. Według doniesień Brytyjczyk nie chce uczestniczyć w wewnętrznej rywalizacji o pozycję lidera z Geraintem Thomasem i Eganem Bernalem.

Do informacji tych odniósł się słynny Eddy Merckx, który wraz z Miguelem Indurainem, Jacquesem Anquetilem i Bernardem Hinault należy do elitarnego grona pięciokrotnych zwycięzców Wielkiej Pętli.

– Nie jestem pewien, w jakiej on jest formie, czy w pełni doszedł do formy po wypadku. Słyszałem, że chce opuścić Ineos, aby uniknąć wewnętrznej rywalizacji z Thomasem i Bernalem, ale trudno mu będzie wygrać po raz piąty w karierze Tour z inną niż Ineos drużyną, czyli bez wsparcia, jakie miał podczas swoich ostatnich czterech zwycięstw

– uważa Merckx.

Ponadto “Kanibal” skomentował sposób, w jaki Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) przeorganizowała kalendarz sezonu 2020 zrujnowany z powodu pandemii koronawirusa. Uważa on, że koncentrując wszystko wokół Touru pokazano brak szacunku wobec Giro d’Italia i innych wyścigów, nawet jeśli francuski wielki tour ma ogromne znaczenie dla światowego kolarstwa.

– Jeśli ośmiomiesięczny kalendarz chcę się zmieścić w dziewięćdziesięciu dniach, to nieuniknione są jakieś pominięcia, ale Giro nie zostało potraktowane dobrze. Nie ma w tym szacunku. Inne duże klasyki także powinny być zaplanowane podczas Touru, a nie na przykład w październiku. Nikt nie chce zaprzeczać ogromnej ważności Touru, zarówno z ekonomicznego, jak i medialnego punktu widzenia, ale inne wyścigi również piszą historię kolarstwa i zasługują na szacunek

– dodał Eddy Merckx.

Z pełnym nowym kalendarzem UCI na sezon 2020 można zapoznać się > TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments