fot. Team Sky

Walijczyk uważa, że bezprecedensowy sezon, a co za tym idzie zaburzone przygotowania do najważniejszego wyścigu, czyli Tour de France mogą sprawić, że w trzecim tygodniu rywalizacji dojdzie do wielu spektakularnych rozstrzygnięć.

Popularny “G” w rozmowie z brytyjskim oddziałem Eurosportu opowiedział, jak mogą wyglądać jego przygotowania do startu w Tour de France, który przypomnijmy ma się odbyć w dniach 29 sierpnia – 20 września.

Mamy nadzieję, że przed Tour de France odbędzie się Tour de Pologne i Critérium du Dauphiné, ale wciąż te wyścigi stoją pod znakiem zapytania. Myślę, że musimy skoncentrować się na tym na czym obecnie stoimy i się przygotowywać do startów. Jeśli chodzi o rekonesans trasy “Wielkiej Pętli” lub obozy treningowe to mogą być narażone na ograniczenia związane z podróżowaniem i inne rzeczy, więc będą to zupełnie inne przygotowania do Tour de France 

– przyznał Walijczyk.

Geraint Thomas zwrócił, również uwagę na to, że zaburzony harmonogram wyścigów przygotowawczych może prowadzić do wielu zaskakujących rezultatów na ostatnich etapach Grande Boucle.

Trzeci tydzień Tour de France będzie ekscytujący do oglądania. Kolarze mogą sobie świetnie radzić przez pierwsze 10 dni ścigania, ale bez dużej części wyścigów przygotowawczych dużo zależeć będzie od odpowiednich treningów. Myślę, że w trzecim tygodniu Touru wielu zawodników może przeżywać poważny kryzys. Oglądanie tego wyścigu, więc będzie ekscytujące

– zakończył zwycięzca Tour de France z 2018 roku.