fot. UAE Tour Official

Po wczorajszych doniesieniach dotyczących zainteresowania pozyskaniem Chrisa Froome’a, jeszcze w tym sezonie pojawiają się kolejne nieoficjalne informacje na ten temat. Jedną z ekip, która chce pozyskać “Białego Kenijczyka” ma być Movistar Team.

Według doniesień hiszpańskiego serwisu Ciclo21 zespół kierowany przez Eusebio Unzué ma się starać o usługi doświadczonego Brytyjczyka jeszcze w tym sezonie, który na poziomie World Tour ma być  wznowiony 1 sierpnia. Za tymi doniesieniami idą, również pewne decyzje biznesowe. Główny sponsor hiszpańskiej drużyny, czyli firma Telefónica, która jest właścicielem Movistaru w poprzednim tygodniu połączyła się z Liberty Global, czyli firmą która odgrywa ogromną rolę na brytyjskim rynku.

Dlatego też pozyskanie czterokrotnego zwycięzcy Tour de France mogłoby być świetnym posunięciem sportowym, jak i marketingowym. Jak na to zareagowaliby Alejandro Valverde, Marc Soler oraz Enric Mas? Czy Chris Froome miałby mocniejszą pozycję w Movistarze niż ma to miejsce obecnie w Team INEOS? Na odpowiedzi na te pytania będziemy musieli jeszcze poczekać. Jednakże do sierpnia może jeszcze wiele się zdarzyć.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments