Michał Kapusta / naszosie.pl

Niestety pandemia COVID-19 zmusza do zmiany terminów, nie tylko wyścigów dla zawodowców, lecz także imprez kolarskich dla amatorów. Największy tego typu wyścig w Polsce ORLEN Tour de Pologne Amatorów nie odbędzie się 10 lipca.

O informacji za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował osobiście dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang.

Koronawirus zatrzymał nas wszystkich, zwolniliśmy tempo życia i musimy niestety zmienić niektóre plany. Tradycją ORLEN Tour de Pologne Amatorów było to, że był on rozgrywany w trakcie Tour de Pologne na trasie królewskiego etapu wyścigu zawodowców. Wiemy już, że w tym roku Tour de Pologne został przełożony na początek sierpnia. Jednak przeprowadzenie wyścigu amatorów także w tym terminie może być bardzo trudne. Musimy więc czekać i mocno wierzyć w to, że uda się pokonać koronawirusa, a wtedy znajdziemy pierwszy możliwy termin do przeprowadzenia ORLEN Tour de Pologne Amatorów

– zapewniał srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich z 1980 roku z Moskwy.

Ponadto organizatorzy zapewniają, że jeśli uczestnicy, którzy już zapłacili kwotę startową mogą otrzymać zwrot środków, bądź też zachować uprawnienia do startu na poczet kolejnych edycji. Miejmy nadzieję, że pomimo wielu trudności jeszcze w tym roku amatorzy kolarstwa będą mogli pościgać się na trasie królewskiego etapu Tour de Pologne.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments