fot. Tour of Antalya

Mistrzostwa Belgii również nie odbędą się w dniach 22-23 sierpnia. Impreza może odbyć się dopiero w późniejszym terminie.

Wczoraj pisaliśmy, że organizacja mistrzostw Holandii w sierpniu jest niemożliwa. Wszystko z powodu obostrzeń związanych z walką z koronawirusem. Tamtejsze władze postanowiły, że do 1 września nie można organizować tam imprez masowych. 

Podobne przepisy obowiązują także w sąsiedniej Belgii, w związku z czym dziś władze tamtejszego związku kolarskiego dziś ogłosiły, że mistrzostwa kraju nie odbędą się w zalecanym przez UCI terminie. Jednak w przeciwieństwie do kolegów z Kraju Tulipanów, Belgowie zamierzają przeprowadzić zawody w innym terminie.

Rozważamy kilka opcji zorganizowania mistrzostw. Jestem pewien, że zdołamy znaleźć odpowiedni termin w kalendarzu

– zapowiedział prezes federacji – Tom Van Damme.

Według niego najlepszym rozwiązaniem byłoby rozegranie mistrzostw w ostatnim tygodniu września. Wydaje się, że taki termin rzeczywiście byłby optymalny, ponieważ w tym czasie nie będzie rozgrywany żaden wielki tour – Giro rozpocznie się tydzień później, Tour de France zakończy się tydzień wcześniej, a spośród klasyków. 

Na ten weekend nie zaplanowano także żadnego innego wyścigu World Touru. Dwa kolejne wyścigi to Strzała Walońska i Binck Bank Tour – oba wyścigi będą rozegrane w Belgii, więc organizacja mistrzostw w tym terminie nie oznaczałaby dodatkowych podróży zawodników. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments