Wczoraj decyzją włoskiego rządu uchwalono specjalny dekret gwarantujący ogromną transzę pomocy dla gospodarki kraju z Półwyspu Apenińskiego. Zostały w nim zawarte, również dopłaty przez państwo do wysokości 500 euro na zakup nowego roweru.

Wspomniany przepis będzie dotyczyć mieszkańców miast liczących sobie 50 tysięcy mieszkańców i więcej. Ta decyzja jest przemyślaną strategią włoskiego rządu w kolejnych etapach odmrażania gospodarki. Aby uniknąć tłoku między innymi w komunikacji miejskiej władze zachęcają, aby jak najwięcej osób korzystało z rowerów.

Minister środowiska Sergio Costa zaznaczył, że „Decreto Rilancio” ma być, również dużym impulsem dla całej branży rowerowej.

Mówimy o funduszu o wartości 120 milionów euro z Ministerstwa Środowiska, który uwzględniliśmy w tym rozporządzeniu wraz z Ministerstwem Transportu. Mówimy o niesamowitym ekonomicznym łańcuchu dostaw. Pamiętajmy, że Włochy są drugim co do wielkości producentem rowerów na świecie, a ponadto w końcu rozpoczynamy proces zrównoważonej mobilności, który jest ważnym elementem powrotu do normalności

– powiedział Costa.

Bez wątpienia jest to bardzo ciekawe posunięcie włoskiego rządu. Według tych założeń rower ma się stać uprzywilejowanym środkiem transportu na ulicach włoskich miast w czasach pandemii. Nie pozostaje nic innego, jak poczekać na efekty wspomnianych ruchów.

Poprzedni artykułMistrzostwa Belgii odbędą się we wrześniu?
Następny artykułTour of Britain nie odbędzie się w 2020 roku
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments