Fot. © Deceuninck - Quick-Step

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku mistrzostwa Holandii nie odbędą się. W niedawnej rozmowie z De Telegraaf dość wyraźnie zasugerował to prezes KNWU.

Tydzień temu UCI opublikowało nowy kalendarz wyścigów worldtourowych. To pobudziło do działania wiele krajowych federacji, które zaczęły ustalać swoje terminarze – w skład większości z nich wchodzą mistrzostwa kraju, które zazwyczaj rozgrywane są na tydzień przed Tour de France.

W tym roku Wielka Pętla rozpocznie się w 29 sierpnia, więc kolarze z większości państw o tytuł mistrza kraju powalczą 23 sierpnia. Jednak w Holandii nie jest to możliwe, ponieważ już jakiś czas temu rząd tego kraju ogłosił, że do 1 września nie będą organizowane w nim żadne imprezy masowe, w tym wyścigi kolarskie. Według szefa KNWU (królewska holenderska unia kolarska) – Thorwalda Veneberga znalezienie nowego terminu na rozegranie mistrzostw kraju jest praktycznie niemożliwe. 

Nowy kalendarz obejmuje trzy miesiące. Każdy kolejny wyścig włączony do niego oznacza, że staje się on jeszcze bardziej napięty. To byłoby kompletnie nieodpowiedzialne z naszej strony. W ogóle zastanawiam się, jaki sens miałaby organizacja mistrzostw kraju w obecnej sytuacji

– powiedział De Telegraaf.

Przypomnijmy, że do 1 września nie ma mowy także o ściganiu w Niemczech i Belgii. Ciekawe, czy szefowie tamtejszych związków pójdą w ślady KNWU.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments