Dzisiaj o godzinie 15 rozpocznie się pierwszy etap wirtualnego wyścigu Zwift Tour For All.

W czasach pandemii koronawirusa ściganie na trenażerach w jakiś sposób rekompensuje kolarzom oczekiwanie na nadejście “lepszych czasów”. Od dziś zawodnicy będą przez pięć dni rywalizować w imprezie Zwift Tour For All.

Pierwszy etap to “Innsbrucking” czyli rundy wokół Innsbrucku o łącznej długości prawie 53 kilometrów. Na każdej z nich usytuowany jest krótki (450 metrów), ale dość ciężki podjazd (średnie nachylenie 8 %).

W osobnych wyścigach będą rywalizować panowie i panie. Transmisję będzie można obejrzeć od godziny 15.00 na antenie Eurosport 1. Poniżej przedstawiamy prowizoryczną listę startową do pierwszego etapu:

Ekipy męskie:

Alpecin-Fenix
Nr Nazwisko, kraj, ekipa
1 Alexander Richardson (GBr) Alpecin-Fenix
2 Antoine Benoist (Fra) Alpecin-Fenix
3 Dries De Bondt (Bel) Alpecin-Fenix
4 Mathieu Van der Poel (Ned) Alpecin-Fenix
5 Roy Jans (Bel) Alpecin-Fenix
Team Bahrain McLaren
Nr Nazwisko, kraj, ekipa
6 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain McLaren
7 Fred Wright (GBr) Bahrain McLaren
8 Matej Mohoric (Slo) Bahrain McLaren
CCC Pro Team
Nr Nazwisko, kraj, ekipa
9 Josef Cerny (Cze) CCC Team
10 Jonas Koch (Ger) CCC Team
11 Michał Paluta (Pol) CCC Team
12 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team
13 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team
Cofidis Solutions Crédits
Nr Nazwisko, kraj, ekipa
14 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
15 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
16 Emmanuel Morin (Fra) Cofidis
17 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
18 Damien Touzé (Fra) Cofidis
EF Pro Cycling
Nr Nazwisko, kraj, ekipa
19 Mitchell Docker (Aus) EF Pro Cycling
20 Kristoffer Halvorsen (Nor) EF Pro Cycling
21 Moreno Hofland (Ned) EF Pro Cycling
22 Rigoberto Uran (Col) EF Pro Cycling
23 Julius Van den Berg (Ned) EF Pro Cycling
Groupama–FDJ
Nr Nazwisko, kraj, ekipa
24 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
25 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ
26 Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ
27 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
28 Fabian Lienhard (Swi) Groupama-FDJ
Israel Start-Up Nation
Nr Nazwisko, kraj, ekipa
29 Freddy Ovett (Aus) Israel Start-Up Nation
30 Itamar Einhorn (Isr) Israel Start-Up Nation
31 James Piccoli (Can) Israel Start-Up Nation
32 Alexander Cataford (Can) Israel Start-Up Nation
33 Mads Würtz Schmidt (Den) Israel Start-Up Nation
Mitchelton–Scott
Nr Nazwisko, kraj, ekipa
34 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
35 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
36 Alex Edmonson (Aus) Mitchelton-Scott
37 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
38 Alex Konychev (Ita) Mitchelton-Scott
NTT Pro Cycling
Nr Nazwisko, kraj, ekipa
39 Jay Robert Thomson (RSA) NTT Pro Cycling
40 Rasmus Tiller (Nor) NTT Pro Cycling
41 Maximilian Walscheid (Ger) NTT Pro Cycling
41 Ryan Gibbons (RSA) NTT Pro Cycling
42 Michael Carbel (Den) NTT Pro Cycling
Rally Cycling
Nr Nazwisko, kraj, ekipa
43 Pier-Andre Cote (Can) Rally Cycling
44 John Murphy (USA) Rally Cycling
45 Tyler Magner (USA) Rally Cycling

Ekipy kobiece:

Boels–Dolmans Pro Cycling
Nr Nazwisko, kraj, ekipa
1 Anna van der Breggen (Ned) Boels–Dolmans Pro Cycling
2 Amy Pieters (Ned) Boels–Dolmans Pro Cycling
3 Christine Majerus (Lux) Boels–Dolmans Pro Cycling
4 Jip Van den Bos (Ned) Boels–Dolmans Pro Cycling
5 Eva Buurman (GBr) Boels–Dolmans Pro Cycling
Canyon–SRAM
Nr Nazwisko, kraj, ekipa
6 Alice Barnes (GBr) Canyon-Sram Racing
7 Tanja Erath (Ger) Canyon-Sram Racing
8 Rotem Gafinovitz (Isr) Canyon-Sram Racing
9 Ella Harris (NZl) Canyon-Sram Racing
10 Jessica Pratt (Aus) Canyon-Sram Racing
CCC Liv
Nr
11 Jeanne Korevaar (Ned) CCC-Liv
12 Marianne Vos (Ned) CCC-Liv
13 Marta Jaskulska (Pol) CCC-Liv
14 Marta Lach (Pol) CCC-Liv
15 Valerie Demey (Bel) CCC-Liv
Drops Cycling Team
Nr Nazwisko, kraj, ekipa
16 April Tacey (GBr) Drops
17 Marjolein van’t Geloof (Ned) Drops
18 Emily Meakin (GBr) Drops
19 Maria Martins (Por) Drops
20 Emilie Moberg (Nor) Drops
FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
Nr Nazwisko, kraj, ekipa
21 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
22 Emilia Fahlin (Swe) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
23 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
24 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
25 Jade Wiel (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
Rally Cycling
Nr Nazwisko, kraj, ekipa
26 Krista Doebel-Hickok (USA) Rally Cycling Women
27 Heidi Franz (USA) Rally Cycling Women
28 Leigh-Ann Ganzar (USA) Rally Cycling
29 Lily Williams (USA) Rally Cycling Women
30 Emma White (USA) Rally Cycling Women
Twenty20 Professional Cycling
Nr Nazwisko, kraj, ekipa
31 Shayna Powless (USA) Twenty20
32 Georgia Simmerling (Can) Twenty20
33 Simone Boilard (Can) Twenty20
34 Jennifer Luebke (USA) Twenty20
35 Jasmin Duehring (Can) Twenty20
Tibco–Silicon Valley Bank
Nr Nazwisko, kraj, ekipa
36 Leah Dixon (GBr) Team Tibco-Silicon Valley Bank
37 Lauren Stephens (USA) Team Tibco-Silicon Valley Bank
38 Nina Kessler (Ned) Team Tibco-Silicon Valley Bank
39 Emily Newsom (USA) Team Tibco-Silicon Valley Bank
40 Erica Clevenger (USA) Team Tibco-Silicon Valley Bank
Valcar–Travel & Service
Nr Nazwisko, kraj, ekipa
41 Chiara Consonni (Ita) Valcar-Travel & Service
42 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar-Travel & Service
43 Silvia Pollicini (Ita) Valcar-Travel & Service
44 Vittoria Guazzini (Ita) Valcar-Travel & Service
45 Teniel Campbell TTO Valcar-Travel & Service