fot. Arkea-Samsic

Kolarz francuskiej drużyny Arkéa-Samsic Nairo Quintana złożył do kolumbijskiego rządu prośbę, aby ten umożliwił zawodowcom posiadającym licencję Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) trenowanie na zewnątrz. Minister sportu i reszta władz przychyliła się do niej.

Od kilku dni Kolumbijczycy mogą trenować na zewnątrz przez godzinę dziennie, co oczywiście w żaden sposób nie uszczęśliwia zawodowych kolarzy, którzy do przeprowadzenia efektywnego treningu potrzebują przynajmniej kilku godzin.

W związku z tym zwycięzca Giro d’Italia i Vuelta a España Nairo Quintana, który jest w Kolumbii bardzo popularną i wpływową postacią, postanowił poprosić rząd o umożliwienie trenowania na zewnątrz przez dłuższy okres czasu wszystkim zawodowym kolarzem. Jak powiedział minister sportu w Kolumbii Ernesto Lucena, prośba została usłyszana.

– Będzie polegało to na tym, że tylko kolarze posiadający licencję UCI będą mogli trenować na zewnątrz. Dokładne zasady będą ustalali burmistrzowie poszczególnych gmin. Nairo jest wspaniałym głosem wszystkich kolarzy. Będą mogli trenować, ponieważ jest to ich praca, zarabiają w ten sposób na życie, a ich praca przynosi Kolumbijczykom wiele radości

– powiedział Lucena.

Tym samym pojeździć na szosie będzie mógł także między innymi zwycięzca ubiegłorocznego wyścigu Tour de France Egan Bernal, która w samoizolacji przebywał od powrotu do Kolumbii z Andory. Wówczas zrobił sobie również test na obecność koronawirusa, który dał wynik negatywny, czyli mówiący, że nie był chory.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments