Foto: Deutschland Tour

Niestety kolejna kolarska impreza musiała zostać odwołana. Tym razem padło na Deutschland Tour.

Wcześniej podobną decyzję podjęli m.in organizatorzy Volta a Catalunya i Tour de Suisse. Ich wyścigi były zaplanowane na odpowiednio marzec i czerwiec. Według planu UCI, wyścigi miały odbywać się normalnie od sierpnia. Niestety zaplanowany na ten miesiąc Deutschland Tour nie może zostać przeprowadzony z powodu decyzji niemieckiego rządu o odwołaniu wszystkich imprez masowych do 1 września, a organizatorom nie udało się znaleźć nowego terminu rozgrywania zawodów.

Niestety ostatnie decyzje naszych władz sprawiły, że organizacja Deutschland Tour 2020 nie jest możliwa. Mimo to wciąż chcemy podziękować wszystkim sponsorom, partnerom i kibicom za ich wsparcie i zrozumienie. Już teraz ciężko pracujemy nad organizacją przyszłorocznej edycji naszego wyścigu. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by w 2021 roku móc przeprowadzić naszą imprezę w oczekiwanym formacie

– czytamy w komunikacie opublikowanym przez organizatorów wyścigu.

Przypomnijmy, że Wyścig Dookoła Niemiec w przeszłości był częścią kalendarza UCI, jednak w 2008 roku zaprzestano jego organizacji i wznowiono ją dopiero dwa lata temu. Od tej pory lista triumfatorów zwiększyła się o dwa nazwiska – Mateja Mohoricia i Jaspera Stuyvena. Miejmy nadzieję, że odwołanie tegorocznej edycji wyścigu nie utrudni organizacji kolejnych i już za nieco ponad rok do wspomnianej dwójki dołączy kolejny zawodnik.