Fot. PRO

Nieco opóźniający się sezon kolarski stanowić może doskonały pretekst do „odświeżenia” akcesoriów rowerowych, z których jednym z istotniejszych – jeśli chodzi o wygodę – jest siodełko rowerowe. Zapraszamy Was na przegląd siodełek marki PRO.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa powiedzieć można, że to właśnie siodło stanowi najbardziej indywidualny element całego roweru; skoro spędzamy na nim – często w błocie i słocie – długie godziny powinno zostać one dobrane i spasowane najlepiej, jak to tylko możliwe. I w tym wypadku marka PRO wychodzi nam naprzeciw – każde z siodeł tej marki, niezależnie od miejsca zakupu, możemy zwrócić w przeciągu 30 dni od daty zakupu, jeśli z jakiś powodów nie spełnia ono pokładanych przez nas oczekiwań. Ów program testowy obejmuje oczywiście wszystkie siodła z oferty PRO.

Zanim jednak pokrótce przedstawimy wybrane modele siodełek, zwróćmy uwagę, jakie możliwości dobrania siodła oferuje PRO za pośrednictwem strony www (www.pro-bikegear.com/global/pl-pl/saddle-selector.html). Ów selektor siodełek intuicyjnie prowadzi nas przez kilka możliwości wyboru (wybór płci, charakterystyki jazdy, stopnia elastyczności użytkownika, czasu spędzanego na rowerze etc.), pozwalając dobrać teoretycznie to, które najbardziej odpowiada naszym oczekiwaniom. I właśnie w tym momencie przydać się może 30 dniowy program testowy – jeśli jednak wybrane siodełko nie do końca nam odpowiada, mamy możliwość zwrócenia go w podanym wyżej terminie.

Poniżej możecie zapoznać się z podstawowymi informacjami o siodełkach.

Grupa siodełek FALCON

FALCON to siodła szosowe, charakteryzujące się płaskim kształtem, dedykowanym do pościgu; siodełko to zapewnia użytkownikowi maksymalną stabilność podczas zjazdów z dużą prędkością, pozwalając zarazem przemieszczać się wzdłuż siodła, gdy wymagane jest zapewnienie zwrotności.

Płaski kształt siodła to odpowiedź na oczekiwania elastycznej geometrii ciała, zaś o wsparcie i komfort użytkownika odpowiada lekka wyściółka EVA. Cześć wierzchnia siodła wykonana jest z poliuretanu, który ma za zadanie redukować tarcie, występujące między siodełkiem a spodenkami kolarskimi. Cała seria siodełek wyposażona jest w uchwyty, pozwalające na montaż dodatkowych akcesoriów (uchwyt kamery PRO, błotnik itp.). Seria opiera się o sztywnej i lekkiej konstrukcji ze stali węglowej (wzmocnionej polimerem).

W grupie FALCON znajdziemy kilka modeli; symbol AF – to dodany anatomiczny otwór w siodełku, „Carbon” to wewnętrzna konstrukcja wykonana z karbonu (lżejsze siodło), „gel” to warstwa żelowa a „CRMO” to chromowane pręty siodełka.

PRO Falcon Saddle
PRO Falcon AF Sadlle
PRO Falcon Carbon Saddle
PRO Falcon Carbon AF Saddle
PRO Falcon Gel Saddle
PRO Falcon CRMO Saddle

W grupie FALCON znajdziemy siodła o szerokościach 132, 142 oraz 152 mm.

Grupa siodełek GRIFFON

Siodełka GRIFFON to zaokrąglone kształty i wygodne obicie, zapewniające optymalną wygodę, zaś płaska konstrukcja pozwala na osiągnięcie wysokiej sprawności. Te siodełka dedykowane są dla osób z nieco mniejszą elastycznością ciała. Zaokrąglone siodła GRIFFON wyprodukowane zostały z lekkiej wewnętrznej wyściółki EVA, poprawiającej komfort jazdy oraz pokryte zostały poliuretanem, redukującym tarcie między siodełkiem a spodenkami kolarskimi. Tak samo, jak w poprzednim modelu, siodła GRIFFON mają możliwość zainstalowania dodatkowych akcesoriów (kamera PRO, błotnik itd.). Baza siodła zbudowana jest ze sztywnej stali węglowej, wzmocnionej polimerem.

W grupie GRIFFON także mieści się kilka rodzajów siodełek – z symbolem AF są to siodła anatomiczne, z otworem w środku, „Carbon” to wewnętrzna konstrukcja wykonana z karbonu (lżejsze siodło), „gel” to warstwa żelowa a „CRMO” to chromowane pręty siodełka.

PRO Griffon Saddle
PRO Griffon AF Sadlle
PRO Griffon Carbon Saddle
PRO Griffon Carbon AF Saddle
PRO Griffon Gel Saddle
PRO Griffon CRMO Saddle

W grupie GRIFFON znajdziemy siodła o szerokościach 132, 142 oraz 152 mm.

Grupa siodełek TURNIX

Siodełka TURNIX to seria, oparta na karbonowej bazie. Są to siodła z wąskim nosem, zapobiegającym tarciu podczas intensywnej jazdy, a lekko zakrzywiony kształt ma zapewniać komfort wtedy, gdy liczy się wytrzymałość. Zaokrąglony kształt odpowiada elastycznej geometrii ciała, a lekka wyściółka EVA optymalizuje komfort podczas jazdy. Jak w innych modelach wierzchnia warstwa wykonana jest z poliuretanu, redukującego tarcie między spodenkami a siodłem podczas jazdy. Do tych siodełek także można dołączyć różnego rodzaju akcesoria (kamera PRO, błotnik itp.). Baza siodła wykonana jest ze sztywnej stali węglowej wzmocnionej polimerem. W siodłach TURNIX zastosowany został dość duży prześwit między prętami mocującymi a samym siodłem, co znacznie ułatwia montaż i regulację.

W grupie TURNIX także mieści się kilka rodzajów siodełek – z symbolem AF są to siodła anatomiczne, z otworem w środku, „Carbon” to wewnętrzna konstrukcja wykonana z karbonu (lżejsze siodło), „gel” to warstwa żelowa a „CRMO” to chromowane pręty siodełka.

PRO Turnix Saddle
PRO Turnix AF Sadlle
PRO Turnix Carbon Saddle
PRO Turnix Carbon AF Saddle
PRO Turnix Gel Saddle
PRO Turnix CRMO Saddle

W grupie TURNIX znajdziemy siodła o szerokościach 132, 142 oraz 152 mm.

Grupa siodełek STEALTH

Najwyższa grupa siodełek PRO STEALTH to Formuła 1 wśród siodełek. Są to modele lekkie, zarazem wytrzymałe i zaprojektowane do osiągania jak najlepszej wydajności. Dzięki lekkiemu zadarciu tylnej części siodła zapewniony został bezpośredni transfer mocy, idący w parze z komfortem używania. Karbonowa konstrukcja oraz poliuretanowa powłoka minimalizują drgania i zmniejszają tarcie między siodłem a spodenkami kolarskimi. W siodle zastosowane zostało duże anatomiczne wgłębienie, zmniejszające nacisk w głębokiej pozycji kolarskiej. Jak w innych modelach siodełek, STEALTH także wyposażone zostały w uchwyty, pozwalające zamocować kamerę PRO lub błotnik. Krótka baza siodła w tylnej części zaprojektowana została z myślą o agresywnej jeździe, a przód jest dość szeroki, sprzyjający stabilności podczas jazdy.

W grupie STEALTH także mieści się kilka rodzajów siodełek – z symbolem AF są to siodła anatomiczne, z otworem w środku, „Carbon” to wewnętrzna konstrukcja wykonana z karbonu (lżejsze siodło). Ostatnie dwa to siodło superlekkie oraz offroad – to jazdy w terenie.

PRO Stealth Saddle
PRO Stealth Carbon Saddle
PRO Stealth Superlight Saddle
PRO Stealth Offroad Saddle

Siodła STEALTH występują w dwóch szerokościach – 142 oraz 152 mm.

Dystrybutor: Shimano Polska

Punkty sprzedaży > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments