Fot. Jumbo-Visma

Timo Roosen rozpoczął sezon od startów w Australii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na dalsze ściganie nie pozwoliła pandemia koronawirusa. Dla oficjalnej strony zespołu Team Jumbo-Visma Holender mówi o trenowaniu w czasie przerwy.

W czasie pandemii organizowanych jest wiele wirtualnych wyścigów, które mają dać kolarzom chociaż namiastkę ścigania uatrakcyjnić ich treningi. Tydzień temu odbył się Jumbo-Visma eRace, w którym wystartował także Timo Roosen.

E-wyścigi i przejażdżki z kolegami z zespołu są zabawne. Możemy w ten sposób utrzymywać ze sobą dobry kontakt. Sprawia to, że treningi w domu mijają szybciej

– mówi Roosen.

Holender w swoim kraju może trenować na zewnątrz. Korzysta z tej okazji, zachowując rozsądek i stosując się do zasad bezpieczeństwa.

Trenuję głównie, aby utrzymać formę. Staram się trenować na zewnątrz, na ile to możliwe, zgodnie z wytycznymi rządu. Mam plan treningowy, żeby wiedzieć, na czym stoję. Różnorodność treningów daje mi większą satysfakcję z pracy. Nie mam problemów z motywacją. Intensywność jest mniejsza. Jednak biorę pod uwagę to, że mam nadzieję, wrócimy do ścigania

– przyznał holenderski kolarz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments