fot. Tour de Suisse/Twitter

Szwajcar reprezentujący na co dzień drużynę Groupama-FDJ samotnie przeciął linię mety i wygrał kolejny odcinek wirtualnego ścigania na Digital Swiss 5.

Drugi etap “wirtualnego Tour de Suisse” znacząco różnił się od wczorajszego odcinka. Tym razem 46 kilometrowa trasa była praktycznie całkowicie płaska.

Na początku ścigania na ucieczkę zdecydował się kolarz Groupama-FDJ, a zarazem reprezentant gospodarzy Stefan Küng. W pogoń za nim ruszyła dwójka Michael Matthews (Team Sunweb) oraz lider CCC Team Greg Van Avermaet. Dzisiejsze ściganie bardziej przypominało nam “czasówkę”, bądź też jazdę parami niż etap ze startu wspólnego.

Wspomniana wyżej dwójka zaczęła nieco słabnąć i została wyprzedzona przez rekordzistę świata w wyścigu na dochodzenie na 4 kilometry na torze Filipo Gannę reprezentującego Team INEOS. Dobrze radził sobie Kamil Gradek z CCC Team, który w połowie trasy zajmował wysoką ósmą lokatę.

Küng konsekwentnie powiększał swoją powagę, a z tyłu w pogoń ruszył Włoch Ganna, który zostawił za sobą dwójkę Matthews i Van Avermaet. Szwajcar niezagrożony przeciął linię mety. Drugie miejsce zajął Filippo Ganna, a ostatnią lokatę na podium zajął Michael Matthews, który po zaciętym finiszu pokonał Grega Van Avermaeta. Jedyny Polak na starcie Kamil Gradek był ósmy.

Wyniki drugiego odcinka Digital Swiss 5:

1 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ 0:54:30
2 Filippo Ganna (Ita) Team Ineos 0:00:47
3 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:01:28
4 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team 0:01:32
5 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling 0:02:23
6 Stephen Bassett (USA) Rally Cycling 0:02:30
7 Rasmus Tiller (Nor) NTT Pro Cycling
8 Kamil Gradek (Pol) CCC Team 0:02:42
9 Michael Schär (Swi) CCC Team 0:02:47
10 Mitchell Docker (Aus) EF Pro Cycling 0:03:30
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments