fot. Israel Start-Up Nation/Facebook

Brytyjczyk, który jest kolarzem Israel Start-Up Nation nie próżnuje podczas przymusowej przerwy w startach. Wczoraj po raz pierwszy ścigał się w wyścigu na popularnej platformie Zwift.

Specjalista od jazdy indywidualnej na czas musiał zmienić swoje dotychczasowe plany, podobnie jak inni kolarze z powodu panującej pandemii COVID-19. Tym samym Dowsett zdecydował się po raz pierwszy pościgać się na trenażerze na platformie Zwift co opublikował w filmie na swoich mediach społecznościowych. Brytyjczyk opowiedział o swoich wrażeniach z tej formy wirtualnego ścigania.

Zaczynam dostrzegać zalety Zwifta. To nie był dla mnie tak naprawdę wyścig, to raczej tzw. „ramp test”. Jedziesz bardzo mocno, a potem po prostu próbujesz utrzymać tempo. Myślę, że ludzie, którzy często to robią, dobrze sobie radzą z jazdą w grupie. Dostarcza to więcej rozrywki niż typowy trening, jednak jest to ciężki wysiłek

– stwierdził 31-letni zawodnik.

Przypomnijmy, że w dniach 22-26 kwietnia odbędzie się The Digital Swiss 5, czyli wirtualne Tour de Suisse na platformie Rouvy. W nim wezmą udział między innymi kolarze Israel Start-Up Nation. Być może, również wtedy będziemy mogli oglądać doświadczonego Brytyjczyka podczas tych wirtualnych zmagań.

 

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments