fot. Marek Bala / naszosie.pl

Michał Kwiatkowski postanowił pomóc w swoim rodzinnym Toruniu. Udostępnia swoje apartamenty dla lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników.

Także kolarze pomagają w walce z pandemią koronawirusa. Swoją cegiełkę dołożyła między innymi ekipa Movistar, a kolejne drużyny godzą się na obniżkę kontraktów. Na świetny gest zdobył się natomiast nasz mistrz świata Michał Kwiatkowski. Za pomocą Facebooka zaproponował udostępnienie swoich apartamentów dla lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników, którzy boją się wracać do swoich mieszkań w obawie o zdrowie najbliższych:

Nie ma słów, którymi dałoby się podziękować służbom medycznym za ich pracę. Trudu sytuacji nic nie oddaje lepiej niż łamiący się głos Pana Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego w rozmowie w Onet Rano.

Tak jak on kocham to miasto. I chciałbym pomóc. Mam do udostępnienia kilka apartamentów w ścisłym centrum Torunia. Być może część lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników boi się wracać do swoich mieszkań w obawie o zdrowie najbliższych. A może trzeba ściągnąć do miasta nowe służby medyczne… Moje drzwi są dla nich otwarte. W tej chwili robimy ostatnie, błyskawiczne zakupy, by apartamenty były gotowe na początek przyszłego tygodnia.

Miasto, szpitale, pracowników medycznych bądź Okręgową Izbę Lekarską proszę o kontakt pod adresem: pomagamytorun@kwiato.com

Dziękuję Wam wszystkim.

Mój Toruń Prezydent Torunia Michał Zaleski Wojewodzki Szpital Im L. Rydygiera W Toruniu Szpital Bielany Torun