Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Egan Bernal niedawno wrócił do Kolumbii i poddał się kwarantannie. Przeszedł też test na obecność koronawirusa. Na szczęście jego wynik był negatywny.

Kolumbijczyk jeszcze nie miał jeszcze okazji, by pościgać się w wysoko notowanych wyścigach. Do tej pory ścigał się jedynie w kraju – najpierw zgarnął dwa medale mistrzostw Kolumbii, a później zajął 4. miejsce w Tour Colombia. Jednak to nie znaczy, że w tym roku nie był w Europie. Na Starym Kontynencie przygotowywał się do sezonu, ale niedawno wrócił do kraju.

Kilka dni temu wróciłem z Europy i zgodnie z zaleceniami poddałem się kwarantannie. Po tygodniu skontaktowałem się z Ministerstwie Zdrowia, ponieważ wróciłem z regionu o wysokim ryzyku zarażenia. Przyszli do mojego domu i przyprowadzili test. Na szczęście jego wynik był negatywny.

– napisał na swoich mediach społecznościowych

Postanowił też wykorzystać swoją popularność, by skłonić ludzi do odpowiedzialnego zachowania w obecnej sytuacji.

Wciąż zamierzam przestrzegać kwarantanny i wspierać swój kraj. Chciałbym prosić Kolumbijczyków, by zrobili to samo. Oczywiście nie każdy ma taką możliwość. Niektórzy muszą chodzić do pracy i ja to bardzo szanuję. Chciałbym też podziękować szczególnie tym, którzy pracują całymi dniami, by walczyć z wirusem. To wy jesteście naszymi bohaterami narodowymi. To co robicie jest znacznie ważniejsze niż moje zwycięstwo w Tour de France

– zakończył

View this post on Instagram

Hace ya unos días llegué de Europa, y me aislé en mi casa como dicen las autoridades, después de unos días contacté a @minsaludcol ya que venía de una zona de alto riesgo de contagio. Ayer vinieron a mi casa a hacerme el control y el resultado es NEGATIVO al Covid 19. De igual forma seguiré en mi casa, voy a seguir cumpliendo con la cuarentena y apoyando a mi país. Quiero invitar a mi gente Colombiana que no salgan a las calles si no es necesario, no todos tienen los mismos beneficios y comodidades (eso es claro) pero en lo posible estar en casa. Y a @minsaludcol y a todas las personas que en este momento están trabajando día y noche para controlar esta situación quiero agradecerles enormemente de parte de todo Colombia, esto es más valiente que ganar un Tour y ustedes en este momento son héroes nacionales 🙏🏽

A post shared by Egan Bernal (@eganbernal) on