fot. Women's Tour

Wyścig kolarski dla kobiet rangi World Tour Women’s Tour, planowo zaplanowany na 8-13 czerwca, został odłożony z powodu niepewnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się na świecie wirusem Covid-19 (koronawirus). 

Taką decyzję podjęła w piątek firma SweetSpot Group, właściciel wyścigu Women’s Tour, a także innych imprez kolarskich odbywających się na lokalnej scenie w Wielkiej Brytanii.

– Po konsultacjach z naszymi udziałowcami, sponsorami, partnerami i organizatorami zdecydowaliśmy się odłożyć siódmą edycję dorocznego profesjonalnego wyścigu kolarskiego Women’s Tour z powodu obecnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa Covid-19 na świecie.

Decyzja ta została podjęta wcześnie, w związku z pogarszającą się sytuacją na świecie. Robimy to, aby zapewnić jasność wielu stronom zaangażowanym w organizację wyścigu, włącznie z lokalnymi władzami, policją oraz służbą zdrowia w Wielkiej Brytanii.

W związku z tym, że wyścig jest częścią kalendarza World Tour to przyciąga on wiele drużyn, zawodniczek, oficjeli, obsługi, mediów oraz kibiców. Istnieje zatem ryzyko, że międzynarodowe restrykcje dotyczące podróżowania mogłyby być kluczowe dla wyścigu. Organizatorzy mają nadzieję, że wraz z UCI oraz British Cycling znajdziemy alternatywną datę dla naszego wyścigu

– czytamy w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez organizatora wyścigu Women’s Tour.

Przypomnijmy, że jeszcze w poprzednim roku wyścigiem Women’s Tour zarządzała firma OVO Energy. W listopadzie głównym sponsorem tej imprezy została SweetSpot Group, podpisując długoterminową, dziesięcioletnią umowę.

W ubiegłorocznej edycji wyścigu zwyciężyła Lizzie Deignan. W 2017 na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej stała Kasia Niewiadoma.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments