fot. CCC Team

Holendrzy zawieszają wszystkie wydarzenia sportowe aż do 31 marca. Odwołane zostało m.in Ronde van Drenthe – wyścig, w którym udział miało wziąć m.in CCC Team.

Polska ekipa planowała, że to właśnie tam wróci po krótkiej przerwie spowodowanej obawami przed koronawirusem. Dziś po południu podała nawet skład, w którym znaleźli się m.in czterej Polacy (Łukasz Wiśniowski, Michał Paluta, Kamil Małecki i Kamil Gradek).

Niestety ostatecznie pomarańczowi nie pojadą do Holandii. Wszystko dlatego, że niderlandzkie władze postanowiły pójść w ślady swoich flamandzkich sąsiadów  i odwołali wszystkie sportowe wydarzenia do 31 marca. W związku z tym ani zaplanowane na piątek Ronde van Drenthe ani mające rozpocząć się kilka dni później Olympia’s Tour nie odbędą się.

Faktycznie, ta decyzja uniemożliwia zorganizowanie przez nas wyścigu, jednak w pełni ją rozumiem. Aby zawody się odbyły potrzebna jest cała rzesza ludzi: kolarze, motocykliści, sędziowie, osoby odpowiedzialne za organizację, a przecież przy szosach zawsze stoi cała masa kibiców. To zbyt duże ryzyko

– mówił dyrektor Ronde van Drenthe.

To oznacza, że najbliższym wyścigiem polskiego zespołu będzie GP de Denain. Oczywiście pod warunkiem, że wyścig się odbędzie, co jest coraz mniej prawdopodobne…