Foto: ASO / Fabien Boukla

Włoch w ładnym stylu wywalczył jedno z najważniejszych zwycięstw w karierze, a Niemiec nie oddał prowadzenia w generalce wyścigu. Co obaj kolarze mieli do powiedzenia po dzisiejszym ściganiu?

Giacomo Nizzolo (NTT Pro Cycling) mimo przewagi liczebnej kolarzy BORA-hansgrohe w końcowym finiszu okazał się najlepszy. Włoch wywalczył tym samym swoje 23. zwycięstwo w karierze.

To był naprawdę stresujący dzień, a potęgował to jeszcze deszcz. Wiedziałem, że ekipa BORA-hansgrohe będzie chciała naciągnąć klasyfikację generalną i starałem się oszczędzać siły. Na finiszu nie było łatwo, ale ostatecznie udało mi się na ostatnich metrach wyprzedzić Ackermanna. Sezon rozpocząłem naprawdę bardzo dobrze

– powiedział na mecie Nizzolo.

Świetna praca drużyny BORA-hansgrohe nie wystarczyła do etapowego zwycięstwa, ale Maximilian Schachmann powiększył przewagę nad niektórymi konkurentami w generalce.

Wielkie słowa uznania dla mojej ekipy. Pomagali mi cały dzień, a akcja Petera Sagana była naprawdę świetna. Mieliśmy wielką szansę na etapowy skalp, ale niestety Pascalowi trochę zabrakło. Z drugiej strony widać u nas wielki kolektyw, który procentuje. Na dzisiaj wygląda, że bardzo mocny w ogólnym rozrachunku będzie Sergio Higuita

– powiedział Max Schachmann.