Fot. BORA hansgrohe

Dużo emocji dostarczyli nam kolarze podczas 1. etapu Paryż-Nicea. Na długi atak zdecydowali się Julian Alaphilippe i Tiesj Benoot. W końcówce dojechali do nich Dylan Teuns i Maximilian Schachmann. Po zwycięstwo sięgnął Niemiec.

78. edycja wyścigu Paryż-Nicea jest inna niż zwykle. Z powodu obawy przed koronawirusem kilka zespołów (CCC Team, Team Ineos, Movistar Team, Astana Pro Team, Mitchelton-Scott, UAE Team Emirates i Team Jumbo-Visma) zrezygnowało ze startu. Kibice nie będą mieli dostępu do kolarzy np. chcąc poprosić o zdjęcie. Zabraknie także podpisywania listy startowej. Po odwołaniu włoskich wyścigów francuska impreza stała się w tym czasie jedynymi ważnymi zawodami w kalendarzu. Na liście startowej nie ma polskich kolarzy.

Wyścig rozpoczął się od etapu dookoła Plaisir o długości 154 kilometrów. Na trasie znalazły się 3 premie górskie 3. kategorii. Ostatnia z nich – Cote de Neauphle-le-Chateau – zlokalizowana była tylko 5 kilometrów przed metą. Miało to na celu doprowadzenie do selekcji w peletonie przed finiszem.

W ucieczce jechali Jonathan Hivert (Total Direct Energie) i Romain Combaud (Nippo Delko One Provence). Francuzi wypracowali maksymalnie ponad 4 minuty przewagi. Peleton dogonił ich już na 75 kilometrów przed metą. Na pierwszym wjeździe na Cote de Neauphle-le-Chateau ponownie zaatakował Hivert, który zapewnił sobie prowadzenie w klasyfikacji górskiej i został doścignięty.

Etap toczył się w trudnych warunkach pogodowych i mieliśmy ataki na wiatrach. W wyniku wzrostu tempa doszło do kraksy, w której ucierpieli Romain Bardet (AG2R La Mondiale) i Warren Barguil (Team Arkea Samsic).

Po ataku Team Sunweb i Deceuninck-Quick Step na wiatrach na czele utworzyła się grupa 16 kolarzy. Byli w niej m.in. Julian Alaphilippe, Kasper Asgreen, Zdenek Stybar (wszyscy Deceuninck-Quick Step), Nikias Arndt, Tiesj Benoot, Cees Bol iSoren Kragh Andersen (wszyscy Sunweb), Felix Grossschartner i Patrick Konrad (obaj Bora-Hansgrohe) oraz Nairo Quintana (Team Arkea Samsic).

Na lotnych premiach do zdobycia były sekundy do klasyfikacji generalnej. Na pierwszej premii wygrał Julian Alaphilippe przed Tiesjem Benootem. Francuz i Belg nie zwolnili i tym samym odjechali. Nadrobili oni ponad pół minuty przewagi nad grupą, do której dojechali kolejni kolarze.

Atak Benoota i Alaphilippe’a na 30 kilometrów przed metą okazał się być opłacalny. Przed ostatnim podjazdem ucieczka miała 20 sekund zapasu nad pościgiem. Na Cote de Neauphle-le-Chateau z peletonu zaatakowali Dylan Teuns (Bahrain McLaren) i Maximilian Schachmann (Bora-Hansgrohe). Dojechali oni do czołówki na 2 kilometry przed metą.

Na finiszu najlepszy był Maximilian Schachmann. Drugie miejsce zajął Teuns, trzeci był Benoot, a czwarty Alaphilippe. Główną grupę ze stratą 15 sekund przyprowadził Cees Bol (Team Sunweb). Pierwszym liderem wyścigu jest Schachmann.

Wyniki 1. etapu Paryż – Nicea 2020:

1 MAXIMILIAN SCHACHMANN 37 BORA – HANSGROHE 03H 32′ 19” – B : 10” –
2 DYLAN TEUNS 81 BAHRAIN – MCLAREN 03H 32′ 19” – B : 6” –
3 TIESJ BENOOT 93 TEAM SUNWEB 03H 32′ 19” – B : 8” –
4 JULIAN ALAPHILIPPE 41 DECEUNINCK – QUICK – STEP 03H 32′ 22” + 00H 00′ 03” B : 6”
5 CEES BOL 94 TEAM SUNWEB 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” – –
6 NILS POLITT 131 ISRAEL START-UP NATION 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” – –
7 GIACOMO NIZZOLO 121 NTT PRO CYCLING TEAM 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” – –
8 SERGIO ANDRES HIGUITA GARCIA 101 EF PRO CYCLING 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” – –
9 FELIX GROSSSCHARTNER 34 BORA – HANSGROHE 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” – –
10 YVES LAMPAERT 46 DECEUNINCK – QUICK – STEP 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” – –
11 JOHN DEGENKOLB 65 LOTTO SOUDAL 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” – –
12 ZDENEK ŠTYBAR 48 DECEUNINCK – QUICK – STEP 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” – –
13 PHILIPPE GILBERT 61 LOTTO SOUDAL 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” – –
14 KASPER ASGREEN 42 DECEUNINCK – QUICK – STEP 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” – –
15 JASPER STUYVEN 7 TREK – SEGAFREDO 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” – –
16 KRISTS NEILANDS 136 ISRAEL START-UP NATION 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” – –
17 PELLO BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA 82 BAHRAIN – MCLAREN 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” B : 1” –
18 FABIEN DOUBEY 154 CIRCUS – WANTY GOBERT 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” – –
19 RUDY MOLARD 27 GROUPAMA – FDJ 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” B : 1” –
20 TANEL KANGERT 104 EF PRO CYCLING 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” – –
21 VINCENZO NIBALI 6 TREK – SEGAFREDO 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” – –
22 MICHAEL WOODS 108 EF PRO CYCLING 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” – –
23 SØREN KRAGH ANDERSEN 98 TEAM SUNWEB 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” – –
24 MADS SCHMIDT WÜRTZ 137 ISRAEL START-UP NATION 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” – –
25 THIBAUT PINOT 21 GROUPAMA – FDJ 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” – –
26 MICHAEL MATTHEWS 91 TEAM SUNWEB 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” – –
27 OLIVER NAESEN 56 AG2R LA MONDIALE 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” – –
28 NAIRO QUINTANA 11 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” – –
29 NIKIAS ARNDT 92 TEAM SUNWEB 03H 32′ 34” + 00H 00′ 15” – –
30 PETER SAGAN 31 BORA – HANSGROHE 03H 32′ 49” + 00H 00′ 30” – –
31 VICTOR CAMPENAERTS 122 NTT PRO CYCLING TEAM 03H 32′ 58” + 00H 00′ 39” – –
32 PATRICK KONRAD 35 BORA – HANSGROHE 03H 33′ 07” + 00H 00′ 48” – –
33 CYRIL LEMOINE 74 COFIDIS 03H 33′ 55” + 00H 01′ 36” – –
34 IVAN GARCIA CORTINA 84 BAHRAIN – MCLAREN 03H 34′ 03” + 00H 01′ 44” – –
35 CONNOR SWIFT 18 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 34′ 03” + 00H 01′ 44” – –
36 JASPER DE BUYST 63 LOTTO SOUDAL 03H 34′ 03” + 00H 01′ 44” – –
37 TEJAY VAN GARDEREN 106 EF PRO CYCLING 03H 34′ 03” + 00H 01′ 44” – –
38 BOB JUNGELS 45 DECEUNINCK – QUICK – STEP 03H 34′ 19” + 00H 02′ 00” – –
39 OLIVIER LE GAC 25 GROUPAMA – FDJ 03H 34′ 35” + 00H 02′ 16” – –
40 ROMAN KREUZIGER 126 NTT PRO CYCLING TEAM 03H 35′ 01” + 00H 02′ 42” – –
41 ROMAIN BARDET 51 AG2R LA MONDIALE 03H 35′ 01” + 00H 02′ 42” – –
42 STEFAN KÜNG 23 GROUPAMA – FDJ 03H 35′ 01” + 00H 02′ 42” – –
43 TOM VAN ASBROECK 138 ISRAEL START-UP NATION 03H 35′ 01” + 00H 02′ 42” – –
44 RICHIE PORTE 1 TREK – SEGAFREDO 03H 35′ 01” + 00H 02′ 42” – –
45 SEBASTIAN SCHÖNBERGER 168 B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM 03H 35′ 01” + 00H 02′ 42” – –
46 ANDREA PASQUALON 155 CIRCUS – WANTY GOBERT 03H 35′ 01” + 00H 02′ 42” – –
47 JULIEN EL FARES 141 NIPPO DELKO PROVENCE 03H 35′ 01” + 00H 02′ 42” – –
48 MICHAEL VALGREN HUNDAHL 125 NTT PRO CYCLING TEAM 03H 35′ 01” + 00H 02′ 42” – –
49 JENTHE BIERMANS 133 ISRAEL START-UP NATION 03H 35′ 01” + 00H 02′ 42” – –
50 GUILLAUME MARTIN 75 COFIDIS 03H 35′ 01” + 00H 02′ 42” – –
51 EVALDAS SISKEVICIUS 147 NIPPO DELKO PROVENCE 03H 35′ 01” + 00H 02′ 42” – –
52 LILIAN CALMEJANE 111 TOTAL DIRECT ENERGIE 03H 35′ 01” + 00H 02′ 42” – –
53 G LAWSON CRADDOCK 103 EF PRO CYCLING 03H 35′ 01” + 00H 02′ 42” – –
54 QUENTIN PACHER 166 B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM 03H 35′ 01” + 00H 02′ 42” – –
55 JULIEN VERMOTE 78 COFIDIS 03H 35′ 16” + 00H 02′ 57” – –
56 FREDERIK BACKAERT 162 B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM 03H 35′ 16” + 00H 02′ 57” – –
57 WINNER ANACONA 12 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 35′ 16” + 00H 02′ 57” – –
58 DAMIANO CARUSO 83 BAHRAIN – MCLAREN 03H 35′ 16” + 00H 02′ 57” – –
59 SANDER ARMEE 62 LOTTO SOUDAL 03H 35′ 16” + 00H 02′ 57” – –
60 NICOLAS EDET 73 COFIDIS 03H 35′ 25” + 00H 03′ 06” – –
61 HERMANN PERNSTEINER 87 BAHRAIN – MCLAREN 03H 35′ 25” + 00H 03′ 06” – –
62 DUSAN RAJOVIC 146 NIPPO DELKO PROVENCE 03H 35′ 25” + 00H 03′ 06” – –
63 RYAN GIBBONS 123 NTT PRO CYCLING TEAM 03H 35′ 25” + 00H 03′ 06” – –
64 EDWARD THEUNS 8 TREK – SEGAFREDO 03H 35′ 28” + 00H 03′ 09” – –
65 THOMAS DE GENDT 64 LOTTO SOUDAL 03H 35′ 35” + 00H 03′ 16” – –
66 JOSE MANUEL DIAZ GALLEGO 144 NIPPO DELKO PROVENCE 03H 35′ 35” + 00H 03′ 16” – –
67 XANDRO MEURISSE 151 CIRCUS – WANTY GOBERT 03H 35′ 35” + 00H 03′ 16” – –
68 FREDERIK FRISON 67 LOTTO SOUDAL 03H 35′ 35” + 00H 03′ 16” – –
69 DRIES VAN GESTEL 118 TOTAL DIRECT ENERGIE 03H 35′ 35” + 00H 03′ 16” – –
70 HEINRICH HAUSSLER 85 BAHRAIN – MCLAREN 03H 35′ 45” + 00H 03′ 26” – –
71 CYRIL GAUTIER 165 B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM 03H 36′ 00” + 00H 03′ 41” – –
72 TOBIAS LUDVIGSSON 26 GROUPAMA – FDJ 03H 36′ 00” + 00H 03′ 41” – –
73 JEAN-PIERRE DRUCKER 33 BORA – HANSGROHE 03H 36′ 00” + 00H 03′ 41” – –
74 NIKI TERPSTRA 116 TOTAL DIRECT ENERGIE 03H 36′ 00” + 00H 03′ 41” – –
75 HUGO HOFSTETTER 135 ISRAEL START-UP NATION 03H 36′ 00” + 00H 03′ 41” – –
76 JULIEN TRARIEUX 148 NIPPO DELKO PROVENCE 03H 36′ 00” + 00H 03′ 41” – –
77 ANTOINE DUCHESNE 22 GROUPAMA – FDJ 03H 36′ 00” + 00H 03′ 41” – –
78 NACER BOUHANNI 14 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 36′ 00” + 00H 03′ 41” – –
79 DAYER QUINTANA 16 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 36′ 00” + 00H 03′ 41” – –
80 TIM DECLERCQ 44 DECEUNINCK – QUICK – STEP 03H 36′ 00” + 00H 03′ 41” – –
81 MATTHIEU LADAGNOUS 24 GROUPAMA – FDJ 03H 36′ 00” + 00H 03′ 41” – –
82 MARC SARREAU 28 GROUPAMA – FDJ 03H 36′ 00” + 00H 03′ 41” – –
83 ALBERTO BETTIOL 102 EF PRO CYCLING 03H 36′ 00” + 00H 03′ 41” – –
84 ANTHONY PEREZ 76 COFIDIS 03H 36′ 06” + 00H 03′ 47” – –
85 MICHAEL MØRKØV 47 DECEUNINCK – QUICK – STEP 03H 36′ 06” + 00H 03′ 47” – –
86 DAMIEN TOUZE 77 COFIDIS 03H 36′ 06” + 00H 03′ 47” – –
87 AIME DE GENDT 152 CIRCUS – WANTY GOBERT 03H 36′ 06” + 00H 03′ 47” – –
88 PIETER VANSPEYBROUCK 158 CIRCUS – WANTY GOBERT 03H 36′ 06” + 00H 03′ 47” – –
89 AURÉLIEN PARET PEINTRE 57 AG2R LA MONDIALE 03H 36′ 06” + 00H 03′ 47” – –
90 RUDY BARBIER 132 ISRAEL START-UP NATION 03H 36′ 25” + 00H 04′ 06” – –
91 NICCOLÒ BONIFAZIO 112 TOTAL DIRECT ENERGIE 03H 36′ 29” + 00H 04′ 10” – –
92 PIET ALLEGAERT 72 COFIDIS 03H 36′ 29” + 00H 04′ 10” – –
93 SAM BENNETT 43 DECEUNINCK – QUICK – STEP 03H 36′ 29” + 00H 04′ 10” – –
94 MIKAEL CHEREL 52 AG2R LA MONDIALE 03H 37′ 55” + 00H 05′ 36” – –
95 GUILLAUME BOIVIN 134 ISRAEL START-UP NATION 03H 38′ 15” + 00H 05′ 56” – –
96 BENOIT COSNEFROY 53 AG2R LA MONDIALE 03H 39′ 42” + 00H 07′ 23” – –
97 TOM SCULLY 105 EF PRO CYCLING 03H 41′ 10” + 00H 08′ 51” – –
98 KENNY ELISSONDE 3 TREK – SEGAFREDO 03H 41′ 52” + 00H 09′ 33” – –
99 JAN TRATNIK 88 BAHRAIN – MCLAREN 03H 41′ 52” + 00H 09′ 33” – –
100 CHRISTOPHER HAMILTON 97 TEAM SUNWEB 03H 41′ 52” + 00H 09′ 33” – –
101 NILS EEKHOFF 96 TEAM SUNWEB 03H 41′ 52” + 00H 09′ 33” – –
102 JURAJ SAGAN 36 BORA – HANSGROHE 03H 41′ 52” + 00H 09′ 33” – –
103 ELIA VIVIANI 71 COFIDIS 03H 41′ 52” + 00H 09′ 33” – –
104 ALEXIS GOUGEARD 54 AG2R LA MONDIALE 03H 41′ 52” + 00H 09′ 33” – –
105 JENS DEBUSSCHERE 164 B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM 03H 41′ 52” + 00H 09′ 33” – –
106 PIERRE LATOUR 55 AG2R LA MONDIALE 03H 41′ 52” + 00H 09′ 33” – –
107 ROGER KLUGE 68 LOTTO SOUDAL 03H 43′ 10” + 00H 10′ 51” – –
108 CALEB EWAN 66 LOTTO SOUDAL 03H 43′ 10” + 00H 10′ 51” – –
109 DOMEN NOVAK 86 BAHRAIN – MCLAREN 03H 43′ 10” + 00H 10′ 51” – –
110 NICO DENZ 95 TEAM SUNWEB 03H 43′ 46” + 00H 11′ 27” – –
111 RAMUNAS NAVARDAUSKAS 145 NIPPO DELKO PROVENCE 03H 43′ 46” + 00H 11′ 27”
112 KEVIN REZA 167 B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM 03H 44′ 22” + 00H 12′ 03”
113 BRYAN COQUARD 161 B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM 03H 44′ 22” + 00H 12′ 03”
114 JULIEN SIMON 115 TOTAL DIRECT ENERGIE 03H 47′ 06” + 00H 14′ 47” – –
115 JONATHAN HIVERT 113 TOTAL DIRECT ENERGIE 03H 47′ 06” + 00H 14′ 47” – –
116 RYAN MULLEN 5 TREK – SEGAFREDO 03H 47′ 06” + 00H 14′ 47” – –
117 ROMAIN COMBAUD 143 NIPPO DELKO PROVENCE 03H 47′ 06” + 00H 14′ 47” – –
118 MICHAEL GOGL 124 NTT PRO CYCLING TEAM 03H 47′ 06” + 00H 14′ 47” – –
119 NANS PETERS 58 AG2R LA MONDIALE 03H 47′ 06” + 00H 14′ 47” – –
120 MAXIMILIAN WALSCHEID 128 NTT PRO CYCLING TEAM 03H 47′ 06” + 00H 14′ 47” – –
121 CYRIL BARTHE 163 B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM 03H 47′ 06” + 00H 14′ 47”
122 BEN O’CONNOR 127 NTT PRO CYCLING TEAM 03H 47′ 06” + 00H 14′ 47” – –
123 DANIEL MCLAY 15 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 47′ 06” + 00H 14′ 47” – –
124 DIEGO ROSA 17 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 47′ 06” + 00H 14′ 47” – –
125 SEP VANMARCKE 107 EF PRO CYCLING 03H 47′ 06” + 00H 14′ 47” – –
126 MADS PEDERSEN 2 TREK – SEGAFREDO 03H 47′ 06” + 00H 14′ 47” – –
127 ADRIEN PETIT 114 TOTAL DIRECT ENERGIE 03H 47′ 06” + 00H 14′ 47” – –
128 ANTHONY TURGIS 117 TOTAL DIRECT ENERGIE 03H 47′ 06” + 00H 14′ 47” – –
129 BOY VAN POPPEL 156 CIRCUS – WANTY GOBERT 03H 47′ 06” + 00H 14′ 47” – –
130 ALEX KIRSCH 4 TREK – SEGAFREDO 03H 47′ 06” + 00H 14′ 47” – –
131 TOM DEVRIENDT 153 CIRCUS – WANTY GOBERT 03H 47′ 06” + 00H 14′ 47” – –
132 MICHAEL SCHWARZMANN 38 BORA – HANSGROHE 03H 47′ 06” + 00H 14′ 47” – –
133 WARREN BARGUIL 13 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 47′ 06” + 00H 14′ 47” – –
134 PASCAL ACKERMANN 32 BORA – HANSGROHE 03H 47′ 06” + 00H 14′ 47” – –
135 PIERRE BARBIER 142 NIPPO DELKO PROVENCE 04H 03′ 31” + 00H 31′ 12” –

Klasyfikacja generalna po 1 etapie Paryż – Nicea 2020:

1 MAXIMILIAN SCHACHMANN 37 BORA – HANSGROHE 03H 32′ 09” – B : 10” –
2 TIESJ BENOOT 93 TEAM SUNWEB 03H 32′ 11” + 00H 00′ 02” B : 8” –
3 DYLAN TEUNS 81 BAHRAIN – MCLAREN 03H 32′ 13” + 00H 00′ 04” B : 6” –
4 JULIAN ALAPHILIPPE 41 DECEUNINCK – QUICK – STEP 03H 32′ 16” + 00H 00′ 07” B : 6”
5 PELLO BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA 82 BAHRAIN – MCLAREN 03H 32′ 33” + 00H 00′ 24”
6 RUDY MOLARD 27 GROUPAMA – FDJ 03H 32′ 33” + 00H 00′ 24” B : 1” –
7 CEES BOL 94 TEAM SUNWEB 03H 32′ 34” + 00H 00′ 25” – –
8 NILS POLITT 131 ISRAEL START-UP NATION 03H 32′ 34” + 00H 00′ 25” – –
9 GIACOMO NIZZOLO 121 NTT PRO CYCLING TEAM 03H 32′ 34” + 00H 00′ 25” – –
10 SERGIO ANDRES HIGUITA GARCIA 101 EF PRO CYCLING 03H 32′ 34” + 00H 00′ 25” – –
11 FELIX GROSSSCHARTNER 34 BORA – HANSGROHE 03H 32′ 34” + 00H 00′ 25” – –
12 YVES LAMPAERT 46 DECEUNINCK – QUICK – STEP 03H 32′ 34” + 00H 00′ 25” – –
13 JOHN DEGENKOLB 65 LOTTO SOUDAL 03H 32′ 34” + 00H 00′ 25” – –
14 ZDENEK ŠTYBAR 48 DECEUNINCK – QUICK – STEP 03H 32′ 34” + 00H 00′ 25” – –
15 PHILIPPE GILBERT 61 LOTTO SOUDAL 03H 32′ 34” + 00H 00′ 25” – –
16 KASPER ASGREEN 42 DECEUNINCK – QUICK – STEP 03H 32′ 34” + 00H 00′ 25” – –
17 JASPER STUYVEN 7 TREK – SEGAFREDO 03H 32′ 34” + 00H 00′ 25” – –
18 KRISTS NEILANDS 136 ISRAEL START-UP NATION 03H 32′ 34” + 00H 00′ 25” – –
19 FABIEN DOUBEY 154 CIRCUS – WANTY GOBERT 03H 32′ 34” + 00H 00′ 25” – –
20 TANEL KANGERT 104 EF PRO CYCLING 03H 32′ 34” + 00H 00′ 25” – –
21 VINCENZO NIBALI 6 TREK – SEGAFREDO 03H 32′ 34” + 00H 00′ 25” – –
22 MICHAEL WOODS 108 EF PRO CYCLING 03H 32′ 34” + 00H 00′ 25” – –
23 SØREN KRAGH ANDERSEN 98 TEAM SUNWEB 03H 32′ 34” + 00H 00′ 25” – –
24 MADS SCHMIDT WÜRTZ 137 ISRAEL START-UP NATION 03H 32′ 34” + 00H 00′ 25” – –
25 THIBAUT PINOT 21 GROUPAMA – FDJ 03H 32′ 34” + 00H 00′ 25” – –
26 MICHAEL MATTHEWS 91 TEAM SUNWEB 03H 32′ 34” + 00H 00′ 25” – –
27 OLIVER NAESEN 56 AG2R LA MONDIALE 03H 32′ 34” + 00H 00′ 25” – –
28 NAIRO QUINTANA 11 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 32′ 34” + 00H 00′ 25” – –
29 NIKIAS ARNDT 92 TEAM SUNWEB 03H 32′ 34” + 00H 00′ 25” – –
30 PETER SAGAN 31 BORA – HANSGROHE 03H 32′ 49” + 00H 00′ 40” – –
31 VICTOR CAMPENAERTS 122 NTT PRO CYCLING TEAM 03H 32′ 58” + 00H 00′ 49” – –
32 PATRICK KONRAD 35 BORA – HANSGROHE 03H 33′ 07” + 00H 00′ 58” – –
33 CYRIL LEMOINE 74 COFIDIS 03H 33′ 55” + 00H 01′ 46” – –
34 IVAN GARCIA CORTINA 84 BAHRAIN – MCLAREN 03H 34′ 03” + 00H 01′ 54” – –
35 CONNOR SWIFT 18 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 34′ 03” + 00H 01′ 54” – –
36 JASPER DE BUYST 63 LOTTO SOUDAL 03H 34′ 03” + 00H 01′ 54” – –
37 TEJAY VAN GARDEREN 106 EF PRO CYCLING 03H 34′ 03” + 00H 01′ 54” – –
38 BOB JUNGELS 45 DECEUNINCK – QUICK – STEP 03H 34′ 19” + 00H 02′ 10” – –
39 OLIVIER LE GAC 25 GROUPAMA – FDJ 03H 34′ 35” + 00H 02′ 26” – –
40 ROMAN KREUZIGER 126 NTT PRO CYCLING TEAM 03H 35′ 01” + 00H 02′ 52” – –
41 ROMAIN BARDET 51 AG2R LA MONDIALE 03H 35′ 01” + 00H 02′ 52” – –
42 STEFAN KÜNG 23 GROUPAMA – FDJ 03H 35′ 01” + 00H 02′ 52” – –
43 TOM VAN ASBROECK 138 ISRAEL START-UP NATION 03H 35′ 01” + 00H 02′ 52” – –
44 RICHIE PORTE 1 TREK – SEGAFREDO 03H 35′ 01” + 00H 02′ 52” – –
45 SEBASTIAN SCHÖNBERGER 168 B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM 03H 35′ 01” + 00H 02′ 52” – –
46 ANDREA PASQUALON 155 CIRCUS – WANTY GOBERT 03H 35′ 01” + 00H 02′ 52” – –
47 JULIEN EL FARES 141 NIPPO DELKO PROVENCE 03H 35′ 01” + 00H 02′ 52” – –
48 MICHAEL VALGREN HUNDAHL 125 NTT PRO CYCLING TEAM 03H 35′ 01” + 00H 02′ 52” – –
49 JENTHE BIERMANS 133 ISRAEL START-UP NATION 03H 35′ 01” + 00H 02′ 52” – –
50 GUILLAUME MARTIN 75 COFIDIS 03H 35′ 01” + 00H 02′ 52” – –
51 EVALDAS SISKEVICIUS 147 NIPPO DELKO PROVENCE 03H 35′ 01” + 00H 02′ 52” – –
52 LILIAN CALMEJANE 111 TOTAL DIRECT ENERGIE 03H 35′ 01” + 00H 02′ 52” – –
53 G LAWSON CRADDOCK 103 EF PRO CYCLING 03H 35′ 01” + 00H 02′ 52” – –
54 QUENTIN PACHER 166 B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM 03H 35′ 01” + 00H 02′ 52” – –
55 JULIEN VERMOTE 78 COFIDIS 03H 35′ 16” + 00H 03′ 07” – –
56 FREDERIK BACKAERT 162 B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM 03H 35′ 16” + 00H 03′ 07” – –
57 WINNER ANACONA 12 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 35′ 16” + 00H 03′ 07” – –
58 DAMIANO CARUSO 83 BAHRAIN – MCLAREN 03H 35′ 16” + 00H 03′ 07” – –
59 SANDER ARMEE 62 LOTTO SOUDAL 03H 35′ 16” + 00H 03′ 07” – –
60 NICOLAS EDET 73 COFIDIS 03H 35′ 25” + 00H 03′ 16” – –
61 HERMANN PERNSTEINER 87 BAHRAIN – MCLAREN 03H 35′ 25” + 00H 03′ 16” – –
62 DUSAN RAJOVIC 146 NIPPO DELKO PROVENCE 03H 35′ 25” + 00H 03′ 16” – –
63 RYAN GIBBONS 123 NTT PRO CYCLING TEAM 03H 35′ 25” + 00H 03′ 16” – –
64 EDWARD THEUNS 8 TREK – SEGAFREDO 03H 35′ 28” + 00H 03′ 19” – –
65 THOMAS DE GENDT 64 LOTTO SOUDAL 03H 35′ 35” + 00H 03′ 26” – –
66 JOSE MANUEL DIAZ GALLEGO 144 NIPPO DELKO PROVENCE 03H 35′ 35” + 00H 03′ 26” – –
67 XANDRO MEURISSE 151 CIRCUS – WANTY GOBERT 03H 35′ 35” + 00H 03′ 26” – –
68 FREDERIK FRISON 67 LOTTO SOUDAL 03H 35′ 35” + 00H 03′ 26” – –
69 DRIES VAN GESTEL 118 TOTAL DIRECT ENERGIE 03H 35′ 35” + 00H 03′ 26” – –
70 HEINRICH HAUSSLER 85 BAHRAIN – MCLAREN 03H 35′ 45” + 00H 03′ 36” – –
71 CYRIL GAUTIER 165 B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM 03H 36′ 00” + 00H 03′ 51” – –
72 TOBIAS LUDVIGSSON 26 GROUPAMA – FDJ 03H 36′ 00” + 00H 03′ 51” – –
73 JEAN-PIERRE DRUCKER 33 BORA – HANSGROHE 03H 36′ 00” + 00H 03′ 51” – –
74 NIKI TERPSTRA 116 TOTAL DIRECT ENERGIE 03H 36′ 00” + 00H 03′ 51” – –
75 HUGO HOFSTETTER 135 ISRAEL START-UP NATION 03H 36′ 00” + 00H 03′ 51” – –
76 JULIEN TRARIEUX 148 NIPPO DELKO PROVENCE 03H 36′ 00” + 00H 03′ 51” – –
77 ANTOINE DUCHESNE 22 GROUPAMA – FDJ 03H 36′ 00” + 00H 03′ 51” – –
78 NACER BOUHANNI 14 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 36′ 00” + 00H 03′ 51” – –
79 DAYER QUINTANA 16 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 36′ 00” + 00H 03′ 51” – –
80 TIM DECLERCQ 44 DECEUNINCK – QUICK – STEP 03H 36′ 00” + 00H 03′ 51” – –
81 MATTHIEU LADAGNOUS 24 GROUPAMA – FDJ 03H 36′ 00” + 00H 03′ 51” – –
82 MARC SARREAU 28 GROUPAMA – FDJ 03H 36′ 00” + 00H 03′ 51” – –
83 ALBERTO BETTIOL 102 EF PRO CYCLING 03H 36′ 00” + 00H 03′ 51” – –
84 ANTHONY PEREZ 76 COFIDIS 03H 36′ 06” + 00H 03′ 57” – –
85 MICHAEL MØRKØV 47 DECEUNINCK – QUICK – STEP 03H 36′ 06” + 00H 03′ 57” – –
86 DAMIEN TOUZE 77 COFIDIS 03H 36′ 06” + 00H 03′ 57” – –
87 AIME DE GENDT 152 CIRCUS – WANTY GOBERT 03H 36′ 06” + 00H 03′ 57” – –
88 PIETER VANSPEYBROUCK 158 CIRCUS – WANTY GOBERT 03H 36′ 06” + 00H 03′ 57” – –
89 AURÉLIEN PARET PEINTRE 57 AG2R LA MONDIALE 03H 36′ 06” + 00H 03′ 57” – –
90 RUDY BARBIER 132 ISRAEL START-UP NATION 03H 36′ 25” + 00H 04′ 16” – –
91 NICCOLÒ BONIFAZIO 112 TOTAL DIRECT ENERGIE 03H 36′ 29” + 00H 04′ 20” – –
92 PIET ALLEGAERT 72 COFIDIS 03H 36′ 29” + 00H 04′ 20” – –
93 SAM BENNETT 43 DECEUNINCK – QUICK – STEP 03H 36′ 29” + 00H 04′ 20” – –
94 MIKAEL CHEREL 52 AG2R LA MONDIALE 03H 37′ 55” + 00H 05′ 46” – –
95 GUILLAUME BOIVIN 134 ISRAEL START-UP NATION 03H 38′ 15” + 00H 06′ 06” – –
96 BENOIT COSNEFROY 53 AG2R LA MONDIALE 03H 39′ 42” + 00H 07′ 33” – –
97 TOM SCULLY 105 EF PRO CYCLING 03H 41′ 10” + 00H 09′ 01” – –
98 KENNY ELISSONDE 3 TREK – SEGAFREDO 03H 41′ 52” + 00H 09′ 43” – –
99 JAN TRATNIK 88 BAHRAIN – MCLAREN 03H 41′ 52” + 00H 09′ 43” – –
100 CHRISTOPHER HAMILTON 97 TEAM SUNWEB 03H 41′ 52” + 00H 09′ 43” – –
101 NILS EEKHOFF 96 TEAM SUNWEB 03H 41′ 52” + 00H 09′ 43” – –
102 JURAJ SAGAN 36 BORA – HANSGROHE 03H 41′ 52” + 00H 09′ 43” – –
103 ELIA VIVIANI 71 COFIDIS 03H 41′ 52” + 00H 09′ 43” – –
104 ALEXIS GOUGEARD 54 AG2R LA MONDIALE 03H 41′ 52” + 00H 09′ 43” – –
105 JENS DEBUSSCHERE 164 B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM 03H 41′ 52” + 00H 09′ 43” – –
106 PIERRE LATOUR 55 AG2R LA MONDIALE 03H 41′ 52” + 00H 09′ 43” – –
107 ROGER KLUGE 68 LOTTO SOUDAL 03H 43′ 10” + 00H 11′ 01” – –
108 CALEB EWAN 66 LOTTO SOUDAL 03H 43′ 10” + 00H 11′ 01” – –
109 DOMEN NOVAK 86 BAHRAIN – MCLAREN 03H 43′ 10” + 00H 11′ 01” – –
110 NICO DENZ 95 TEAM SUNWEB 03H 43′ 46” + 00H 11′ 37” – –
111 RAMUNAS NAVARDAUSKAS 145 NIPPO DELKO PROVENCE 03H 43′ 46” + 00H 11′ 37” – –
112 KEVIN REZA 167 B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM 03H 44′ 22” + 00H 12′ 13” – –
113 BRYAN COQUARD 161 B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM 03H 44′ 22” + 00H 12′ 13” – –
114 JULIEN SIMON 115 TOTAL DIRECT ENERGIE 03H 47′ 06” + 00H 14′ 57” – –
115 JONATHAN HIVERT 113 TOTAL DIRECT ENERGIE 03H 47′ 06” + 00H 14′ 57” – –
116 RYAN MULLEN 5 TREK – SEGAFREDO 03H 47′ 06” + 00H 14′ 57” – –
117 ROMAIN COMBAUD 143 NIPPO DELKO PROVENCE 03H 47′ 06” + 00H 14′ 57” – –
118 MICHAEL GOGL 124 NTT PRO CYCLING TEAM 03H 47′ 06” + 00H 14′ 57” – –
119 NANS PETERS 58 AG2R LA MONDIALE 03H 47′ 06” + 00H 14′ 57” – –
120 MAXIMILIAN WALSCHEID 128 NTT PRO CYCLING TEAM 03H 47′ 06” + 00H 14′ 57” – –
121 CYRIL BARTHE 163 B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM 03H 47′ 06” + 00H 14′ 57” – –
122 BEN O’CONNOR 127 NTT PRO CYCLING TEAM 03H 47′ 06” + 00H 14′ 57” – –
123 DANIEL MCLAY 15 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 47′ 06” + 00H 14′ 57” – –
124 DIEGO ROSA 17 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 47′ 06” + 00H 14′ 57” – –
125 SEP VANMARCKE 107 EF PRO CYCLING 03H 47′ 06” + 00H 14′ 57” – –
126 MADS PEDERSEN 2 TREK – SEGAFREDO 03H 47′ 06” + 00H 14′ 57” – –
127 ADRIEN PETIT 114 TOTAL DIRECT ENERGIE 03H 47′ 06” + 00H 14′ 57” – –
128 ANTHONY TURGIS 117 TOTAL DIRECT ENERGIE 03H 47′ 06” + 00H 14′ 57” – –
129 BOY VAN POPPEL 156 CIRCUS – WANTY GOBERT 03H 47′ 06” + 00H 14′ 57” – –
130 ALEX KIRSCH 4 TREK – SEGAFREDO 03H 47′ 06” + 00H 14′ 57” – –
131 TOM DEVRIENDT 153 CIRCUS – WANTY GOBERT 03H 47′ 06” + 00H 14′ 57” – –
132 MICHAEL SCHWARZMANN 38 BORA – HANSGROHE 03H 47′ 06” + 00H 14′ 57” – –
133 WARREN BARGUIL 13 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 47′ 06” + 00H 14′ 57” – –
134 PASCAL ACKERMANN 32 BORA – HANSGROHE 03H 47′ 06” + 00H 14′ 57”