Fot. © Deceuninck - Quick-Step

Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quick Step) po finiszu z peletonu zwyciężył belgijski klasyk Grote Prijs Jean-Pierre Monseré.

Wyścig rozgrywany na niespełna 20-kilometrowych rundach liczył prawie 200 kilometrów. W ucieczkę dnia zabrali się Justin Wolf (Bike Aid) i Jens van den Dool (Metec-THK). Ich największa przewaga liczyła pięć minut.

W końcowej fazie wyścigu do pracy zabrały się ekipy worldtourowe, z Deceuninck-Quick Step na czele. I to właśnie kolarze Patricka Lefevere doprowadzili do zlikwidowania ucieczki, następnie świetnie rozprowadzili Fabio Jakobsena. Holender na finiszu pokonał dwóch zawodników Circus – Wanty Gobert – Timothy Dupont’a oraz Alfdana De Deckera.

Najlepszy z Polaków – Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team) zajął 13 miejsce.

 

Wyniki Grote Prijs Jean-Pierre Monseré 2020:

1 JAKOBSEN Fabio Deceuninck – Quick Step 125 75 4:41:27
2 DUPONT Timothy Circus – Wanty Gobert 85 55 ,,
3 DE DECKER Alfdan Circus – Wanty Gobert 70 40 ,,
4 MOZZATO Luca B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 60 32 ,,
5 BOUDAT Thomas Team Arkéa Samsic 50 28 ,,
6 VALLÉE Boris Bingoal – Wallonie Bruxelles 40 24 ,,
7 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 35 20 ,,
8 NOPPE Christophe Team Arkéa Samsic 30 18 ,,
9 GATTO Oscar BORA – hansgrohe 25 16 ,,
10 WOUTERS Enzo Tarteletto – Isorex 20 14 ,,
11 GROSSER Aaron Bike Aid 15 12 ,,
12 VERMEULEN Emiel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 10 10 ,,
13 ANIOŁKOWSKI Stanisław CCC Development Team 5 8 ,,
14 MAES Nikolas Lotto Soudal 5 7 ,,
15 ASSELMAN Jesper Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 5 6 ,,
16 VAN DEN BOSSCHE Fabio Sport Vlaanderen – Baloise 3 5 ,,
17 TOWNSEND Rory Canyon dhb p/b Soreen 3 4 ,,
18 O’MAHONY Daragh SwiftCarbon Pro Cycling 3 3 ,,
19 VAN DALEN Jason Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 3 2 ,,
20 BENDIXEN Louis Team Coop 3 1 ,,
21 WILLEMS Thimo Sport Vlaanderen – Baloise 3 ,,
22 HAVIK Piotr Riwal Readynez Cycling Team 3 ,,
23 VOGEL Alex Swiss Racing Academy 3 ,,
24 TIMMERMANS Justin VolkerWessels-Merckx 3 ,,
25 JENSEN August Riwal Readynez Cycling Team 3 ,,
26 BUDDING Martijn Riwal Readynez Cycling Team ,,
27 BRABANDER Nick VolkerWessels-Merckx ,,
28 HJEMSÆTER Olav Team Coop ,,
29 VAN DEN BERG Marijn Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
30 CENTRONE Ivan Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
31 RUEGG Timon Swiss Racing Academy ,,
32 BOUWMANS Dylan Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
33 REUTIMANN Mathias Swiss Racing Academy ,,
34 CHRISTENSEN Ryan Canyon dhb p/b Soreen ,,
35 KRAWCZYK Szymon CCC Development Team ,,
36 SLIK Ivar À BLOC CT ,,
37 NÕMMELA Aksel Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
38 OLDANI Stefano Lotto Soudal ,,
39 LÜTOLF Yves Swiss Racing Academy ,,
40 JOSEPH Thomas Tarteletto – Isorex ,,
41 VAN EKEREN Niels VolkerWessels-Merckx ,,
42 OSS Daniel BORA – hansgrohe ,,
43 CARSTENSEN Lucas Bike Aid ,,
44 BJERGFELT William SwiftCarbon Pro Cycling ,,
45 KNOTTEN Iver Team Coop ,,
46 DVERSNES Fredrik Team Coop ,,
47 GAREL Adrien B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM ,,
48 VAN ROOY Kenneth Sport Vlaanderen – Baloise ,,
49 HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step ,,
50 APPEL Stijn À BLOC CT ,,
51 TRACZ Szymon CCC Development Team ,,
52 VANTOMME Maxime Tarteletto – Isorex ,,
53 GAMPER Patrick BORA – hansgrohe ,,
54 BAX Sjoerd Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
55 SCOTT Robert Canyon dhb p/b Soreen ,,
56 ERIKSSON Jacob Team Coop ,,
57 LAMB Ross SwiftCarbon Pro Cycling ,,
58 RIOU Alan Team Arkéa Samsic ,,
59 PAPIERSKI Damian CCC Development Team ,,
60 WILLIAMS Peter SwiftCarbon Pro Cycling ,,
61 JANSSEN Adriaan À BLOC CT 0:10
62 PATERSON Aden À BLOC CT ,,
63 KREDER Wesley Circus – Wanty Gobert ,,
64 TULNER Rens VolkerWessels-Merckx ,,
65 WEULINK Meindert À BLOC CT ,,
66 LECROQ Jérémy B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM ,,
67 HARDY Ben SwiftCarbon Pro Cycling ,,
68 VAN GOETHEM Brian Lotto Soudal ,,
69 JARRIER Benoît Team Arkéa Samsic ,,
70 LEVEAU Jérémy Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
71 EYSKENS Jeroen EvoPro Racing ,,
72 SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe ,,
73 DOETS Marco À BLOC CT ,,
74 KONGSTAD Tobias Riwal Readynez Cycling Team ,,
75 LEDANOIS Kévin Team Arkéa Samsic ,,
76 BERGSTROM FRISK Erik Bike Aid ,,
77 WEEMAES Sasha Sport Vlaanderen – Baloise ,,
78 IDJOUADIENE Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
79 WELTEN Bram Team Arkéa Samsic ,,
80 MORICE Julien B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM ,,
81 DE BACKER Bert B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM ,,
82 VAN GENECHTEN Jonas B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM ,,
83 BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe 0:16
84 SCOTT Jacob Canyon dhb p/b Soreen 0:26
85 DE WILDE Gilles Sport Vlaanderen – Baloise ,,
86 ISTA Kevyn Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
87 DE WINTER Ludwig Circus – Wanty Gobert 0:32
88 ARCHBOLD Shane Deceuninck – Quick Step ,,
89 ROBEET Ludovic Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
90 PEYSKENS Dimitri Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
91 SIX Franklin Bingoal – Wallonie Bruxelles 0:35
92 TRONDSEN Trond Team Coop 0:42
93 STEELS Stijn Deceuninck – Quick Step 0:47
94 EGGENBERG Ruben Swiss Racing Academy 1:05
95 STOCKMAN Abram Team SKS Sauerland NRW ,,
96 STEIMLE Jannik Deceuninck – Quick Step 1:55
97 WALSH Ben EvoPro Racing ,,
98 VAN MOER Brent Lotto Soudal ,,
99 STEWART Thomas Canyon dhb p/b Soreen 2:20
100 VEYHE Torkil Riwal Readynez Cycling Team 3:21
101 GUDMESTAD Tord Team Coop 3:25
102 TAMINIAUX Lionel Bingoal – Wallonie Bruxelles 3:52
103 MARCHAND Gianni Tarteletto – Isorex ,,
104 DECLERCQ Benjamin Team Arkéa Samsic 4:30
105 VAN BREUSSEGEM Elias Tarteletto – Isorex 5:33
106 WOLF Justin Bike Aid ,,
107 BRAUN Julian Team SKS Sauerland NRW ,,
108 MONK Cyrus EvoPro Racing ,,
109 SCHIZZI Vitor Zucco EvoPro Racing ,,
110 KEARNEY Aaron EvoPro Racing ,,
111 BICHLMANN Daniel Bike Aid ,,
112 DE LANGE Thijs Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
113 STOCKMAN Michiel Team SKS Sauerland NRW ,,
114 KRAHEMANN Raphael Swiss Racing Academy ,,
115 SCHULTZ Jesper Riwal Readynez Cycling Team ,,
116 VAN STAEYEN Michael Tarteletto – Isorex ,,
117 WOLFENBUTTEL Nils VolkerWessels-Merckx ,,
118 BOECKMANS Kris B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM ,,
119 NISU Oskar EvoPro Racing ,,
120 DE PLUS Jasper Circus – Wanty Gobert ,,
121 DE ROOIJ Jesse Bike Aid ,,
122 WAWRZYNIAK Karol CCC Development Team ,,
DNF HARPER William SwiftCarbon Pro Cycling –
DNF LEINAU Louis Team SKS Sauerland NRW ,,
DNF DERNIES Tom Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
DNF WIPPERT Wouter EvoPro Racing ,,
DNF IVERSEN Rasmus Lotto Soudal ,,
DNF VAN DEN DOOL Jens Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
DNF BAAK Jord VolkerWessels-Merckx ,,
DNF VLIEGEN Loïc Circus – Wanty Gobert ,,
DNF SEFA Ylber Tarteletto – Isorex ,,
DNF JAMES Owen SwiftCarbon Pro Cycling ,,
DNF PAUMANN Fabian Swiss Racing Academy ,,
DNF DE JONG Timo VolkerWessels-Merckx ,,
DNF GHYS Robbe Sport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF HENNESSY Jacob Canyon dhb p/b Soreen ,,
DNF WALKOWIAK Kacper CCC Development Team ,,
DNF VAN DER VEEKENS Mel À BLOC CT ,,
DNF GARRISON Ian Deceuninck – Quick Step ,,
DNF DE KETELE Kenny Sport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF GAŁKA Michał CCC Development Team ,,
DNF DE WITTE Mathias Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
DNF SCHELLING Ide BORA – hansgrohe ,,
DNF HÁRTIG Jonas Team SKS Sauerland NRW ,,
DNS BAUGNIES Jérôme Canyon dhb p/b Soreen