Fot. Mazowsze Serce Polski

Erlend Blikra wygrał 2. etap Tour of Rhodes. Kolejny świetny występ zaliczył Alan Banaszek. Zawodnik Mazowsze Serce Polski przyjechał na metę jako drugi.

Drugi etap International Tour of Rhodes był bardzo podobny do pierwszego. Miał 145 kilometrów (niecałe pięć kilometrów mniej niż wczoraj) i pomimo pewnych trudności przewidywano, że zakończy się finiszem sprinterskim.

My mogliśmy trzymać kciuki za kolarzy Mazowsze Serce Polski – m.in Alana Banaszka, który wczoraj zajął bardzo przyzwoite 5. miejsce.

Zdjęcie

Oczywiście 22-letni sprinter na swoją szansę musiał poczekać do końcówki etapu. To jednak nie oznaczało, że do tego czasu inni zawodnicy ekipy Dariusza Banaszka zamierzają cichutko siedzieć w peletonie. Wręcz przeciwnie, od początku wykazywali bardzo dużą aktywność.

Najpierw atakował Jakub Kaczmarek, a gdy został dogoniony przez główną grupę, jego miejsce z przodu zajął Emanuel Piaskowy. Zawodnik, który przez trzy poprzednie sezony reprezentował Team Hurom znalazł się w czteroosobowym odjeździe, który przez długi czas dzielnie trzymał się przed peletonem.

W końcu jednak peleton dogonił uciekinierów i stało się jasne, że walkę o zwycięstwo rozstrzygną między sobą sprinterzy. Ostatecznie zwycięsko wyszedł z niej Erlend Blikra, a chwilę za nim na metę wjechał… Alan Banaszek, dla którego był to kolejny dobry występ w tym sezonie. Pierwszą trójkę uzupełnił wczorajszy zwycięzca – Søren Wærenskjold.

Oto co 22-letni sprinter miał do powiedzenia po etapie:

1  BLIKRA Erlend Uno-X Norwegian Development Team 3:28:40
2  BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski ,,
3  WÆRENSKJOLD Søren Joker Fuel of Norway ,,
4  BENHAMOUDA Mehdi Team Novo Nordisk ,,
5  THURAU Sven Dauner D&DQ-Akkon ,,
6  HUPPERTZ Joshua Team Lotto – Kern Haus ,,
7  BARTA Tomas Tufo – Pardus Prostějov ,,
8  STÜSSI Colin Team Vorarlberg Santic ,,
9  STOCEK Bruno Tufo – Pardus Prostějov ,,
10  EIDE Mikkel Tonsberg Cycle Club ,,
11  KUSZTOR Péter Team Novo Nordisk ,,
12  KARATSIVIS Panagiotis Greece ,,
13  WOLLENBERG Tim Maloja Pushbikers ,,
14  WÆRSTED Syver Uno-X Norwegian Development Team ,,
15  RØINÅS Fridtjof Joker Fuel of Norway ,,
16  NIELSEN Philip Birker Iviskos – Rodilios Regional ,,
17  ACHTERBERG Yannik Maloja Pushbikers ,,
18  IRVINE Declan Team Novo Nordisk ,,
19  EKREN Thomas Bygdo IL ,,
20  CLAUSS Marc Dauner D&DQ-Akkon ,,
21  THALMANN Roland Team Vorarlberg Santic ,,
22  MÜNSTERMANN Per Team SKS Sauerland NRW ,,
23  ROSE-DAVIES Louis Holdsworth Zappi Team ,,
24  ODDLI Anders Bygdo IL ,,
25  URIANSTAD Martin Uno-X Norwegian Development Team ,,
26  AGROTIS Alexandros Cyprus ,,
27  KULSET Sindre Uno-X Norwegian Development Team ,,
28  DAVIS Corey Maloja Pushbikers ,,
29  TSOPOUROGLOU Vasilios Iviskos – Rodilios Regional ,,
30  ČANECKÝ Marek Dukla Banska Bystrica ,,
31  SKJELBRED Aleksander Asker CX Elite Men ,,
32  KNOLLE Jon Team SKS Sauerland NRW ,,
33  RØNNING Vebjørn Tonsberg Cycle Club ,,
34  STENSBY Anton Tonsberg Cycle Club ,,
35  GKAZONIS Petros Iviskos – Rodilios Regional ,,
36  BEKKEN Jon-anders Tonsberg Cycle Club 0:09
37  TYRPEKL Karel Tufo – Pardus Prostějov ,,
38  KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski ,,
39  KULSET Kristian Uno-X Norwegian Development Team ,,
40  HENN Luca Team Lotto – Kern Haus ,,
41  HUGGER Jan Team Lotto – Kern Haus ,,
42  MEWES Ben Velo Schils Interbike Racing Team ,,
43  SKAARSETH Iver Uno-X Norwegian Development Team ,,
44  REED Jordan Holdsworth Zappi Team ,,
45  GIESSELMANN Michel Team SKS Sauerland NRW ,,
46  HUYS Branko Dauner D&DQ-Akkon ,,
47  HNIK Jakub Tufo – Pardus Prostějov ,,
48  SAVAGE Kieran Spirit Tifosi Racing Team ,,
49  TURGUT Onur Turkey ,,
50  MUNDAY Samuel Team Novo Nordisk ,,
51  MEILER Lukas Team Vorarlberg Santic ,,
52  HOLLYMAN Mason Holdsworth Zappi Team ,,
53  KOCH Christian Team Lotto – Kern Haus ,,
54  KAMSTRA Brian Team Novo Nordisk ,,
55  DOUBLE Paul Holdsworth Zappi Team ,,
56  ŘEHA Filip Tufo – Pardus Prostějov ,,
57  GIANNOUTSOS Miltiadis Greece ,,
58  BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica ,,
59  HEIDUK Kim Team Lotto – Kern Haus ,,
60  BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski ,,
61  SAYAR Mustafa Turkey ,,
62  AALRUST Hakon Joker Fuel of Norway ,,
63  MORRIS Samuel Velo Schils Interbike Racing Team ,,
64  DUVERGER Romain-Guillaume EuroCyclingTrips – CMI Pro Cycling Team ,,
65  ORRICO Davide Team Vorarlberg Santic ,,
66  DOĞAN Halil İbrahim Turkey ,,
67  PIASKOWY Emanuel Mazowsze Serce Polski ,,
68  KIMBER George Spirit Tifosi Racing Team ,,
69  GUERIN Alexis Team Vorarlberg Santic ,,
70  PODLASKI Michał Mazowsze Serce Polski ,,
71  RUTKIEWICZ Marek Mazowsze Serce Polski ,,
72  CHRISTAPOPOULOS CHELLER Pangiotis Asker CX Elite Men ,,
73  LUKKEDAHL Øivind Joker Fuel of Norway ,,
74  KORTSIDAKIS Michail Iviskos – Rodilios Regional ,,
75  BEAKE Charlie Holdsworth Zappi Team ,,
76  SAMUEL Travis Toronto Hustle ,,
77  YILMAZ Yunus Emre Turkey ,,
78  STAUNE-MITTET Andreas Joker Fuel of Norway ,,
79  RUDDERHAM Ryan Toronto Hustle ,,
80  TARLTON Alexander Team Lotto – Kern Haus ,,
81  TZORTZAKIS Polychronis Greece ,,
82  ILIADIS Ioannis Iviskos – Rodilios Regional ,,
83  CULLY Ján Andrej Dukla Banska Bystrica ,,
84  WINTER Laurin Maloja Pushbikers ,,
85  SCHÖSSWENDTE Christoph Maloja Pushbikers ,,
86  PEYROTON-DARTET Thomas EuroCyclingTrips – CMI Pro Cycling Team ,,
87  MAMOS Philipp Dauner D&DQ-Akkon ,,
88  STEIGNER Kilian Dauner D&DQ-Akkon ,,
89  ECHTERMANN Leon Maloja Pushbikers ,,
90  HOLTER Adne Joker Fuel of Norway ,,
91  KUREK Adrian Mazowsze Serce Polski ,,
92  BALKAN Onur Turkey ,,
93  KASTRANTAS Charalampos Greece ,,
94  MIDTSVEEN Sondre Joker Fuel of Norway ,,
95  HEMING Mika Maloja Pushbikers 0:00
96  TYBOR Patrik Dukla Banska Bystrica ,,
97  HODAPP Johannes Team SKS Sauerland NRW ,,
98  JOHNSTON Calum Holdsworth Zappi Team ,,
99  TRÆEN Torstein Uno-X Norwegian Development Team 1:34
100  BAUER Dominik Dauner D&DQ-Akkon 1:50
101  POLI Umberto Team Novo Nordisk 0:00
102  MESSERSCHMIDT Jonas Fabian Dauner D&DQ-Akkon ,,
103  BOLLAND David Spirit Tifosi Racing Team 14:18
104  BIEL Patryk Velo Schils Interbike Racing Team 14:19
105  CHREN Martin Dukla Banska Bystrica ,,
106  VARABEI Anton Toronto Hustle ,,
107  AVDELAS Alexandros Aeolos of Athens Cycling Team ,,
108  ARCHIMANDRITIS Armanto Cyprus 14:23
109  SOULIOS Zisis Aeolos of Athens Cycling Team ,,
110  CHRISTAKOS Dimitrios Greece ,,
111  TRONSTAD Karl Jonas Holdsworth Zappi Team 14:46
112  XOURIS Panagiotis Aeolos of Athens Cycling Team 15:44
113  KUBIŠ Lukáš Dukla Banska Bystrica 21:29
114  SKINNER George Velo Schils Interbike Racing Team ,,
115  BLAVAKIS Emmanouil Toronto Hustle ,,
116  PAPASTAMATAKIS Kiriakos Iviskos – Rodilios Regional ,,
117  THYMIDES Constantinos Cyprus ,,
118  HARRIS Joe Velo Schils Interbike Racing Team ,,
119  GREEN Simeon EuroCyclingTrips – CMI Pro Cycling Team ,,
120  ZEGKLIS Nikolaos Asker CX Elite Men ,,
121  MATSANGOS Alexandros Cyprus ,,
122  VLČÁK Martin Dukla Banska Bystrica ,,
123  MILTIADIS Andreas Cyprus ,,
124  HOLLINS Jake Velo Schils Interbike Racing Team ,,
125  MULLER Maxim Tufo – Pardus Prostějov ,,
126  MOUTSIOS Martinos Greece ,,
127  KRISTIANSEN Sondre Tonsberg Cycle Club ,,
128  BRITTMARK Øystein Bygdo IL ,,
129  NOBEL SKALLEBERG Sondre Bygdo IL ,,
130  CLANCY Stephen Team Novo Nordisk ,,
131  SOULA Guillaume EuroCyclingTrips – CMI Pro Cycling Team ,,
132  RIVERS Grahame Toronto Hustle ,,
133  PROCOPIDES Petros Cyprus ,,
134  CARR Frazier Spirit Tifosi Racing Team ,,
135  PASSFIELD Charlie Spirit Tifosi Racing Team ,,
DNF  KUHN Jan Team Lotto – Kern Haus
DNF  BARBER Farley Spirit Tifosi Racing Team ,,
DNF  STALLAERT Joeri Team Vorarlberg Santic ,,
DNF  TIRYAKI Oguzhan Turkey ,,
DNF  BALDINGER Lukas Team SKS Sauerland NRW ,,
DNF  ADNE Ihle Asker CX Elite Men ,,
DNF  ÇETIN Melih Turkey ,,
DNF  DEGEURCE Joffrey EuroCyclingTrips – CMI Pro Cycling Team ,,
DNF  EIKELAND Ken Levi Tonsberg Cycle Club ,,
DNF  DRIVENES Magnus Bygdo IL ,,
DNF  MOWATT James EuroCyclingTrips – CMI Pro Cycling Team ,,
DNF  HAWKINS Angus Spirit Tifosi Racing Team ,,
DNF  DOLNICEK Marek Tufo – Pardus Prostějov ,,
DNS  NEILAS Giorgios Aeolos of Athens Cycling Team ,,
DNS  BERGSJØ Christian Tonsberg Cycle Club ,,