fot. Deceuninck Quick-Step/Twitter/Getty Sport Images

Zmiany w kalendarzu wyścigów UCI zmuszają także poszczególnych zawodników do wprowadzenia w życie nowych planów. Na taki ruch zdecydował się Remco Evenepoel, który wystartuje w Volta a Catalunya.

Po znakomitym początku sezonu, jedna z gwiazd ekipy Deceuninck – Quick Step miała pojawić się na trasie Tirreno – Adriatico. Tam Evenepoel z pewnością byłby jednym z faworytów do odniesienia kolejnego triumfu. Niestety, w związku z epidemią koronawirusa, kolarze planujący udział w wyścigu dwóch mórz musieli obejść się smakiem. Nie oznacza to jednak, że wielu gwiazd wcale nie zobaczymy na starcie międzynarodowej imprezy. Sam Evenepoel zdecydował bowiem, że weźmie udział w Volta a Catalunya.

Wyścig w Katalonii to znakomita etapówka, która przypomina Tirreno, patrząc na profile. Tym samym będzie to także dobre przygotowanie do Giro

– powiedział trener Koen Pelgrim w rozmowie z Het Nieuwsblad.

Jak wiadomo, Giro d’Italia wciąż jest głównym celem Remco Evenepoela w sezonie 2020. Zważając jednak na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa, należy już brać pod uwagę nawet odwołanie La Corsa Rosa.