fot. Team Ineos

Drużyna Ineos, w której ścigają się Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś, poinformowała, że do 23 marca br. nie będzie brała udziału w wyścigach. Powodem jest nagła śmierć dyrektora sportowego Nicolasa Portala oraz wirus Covid-19, nazywany popularnie koronawirusem. 

– Przede wszystkim chcemy zadbać o członków naszej drużyny, ich rodziny i przyjaciół, którzy znajdują się w żałobie po śmierci naszego ukochanego członka zespołu Nico Portala, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższych dniach.

Zdajemy sobie również sprawę z wyzwania, jakim stał się rozprzestrzeniający się koronawirus. Chcemy zadbać o zdrowie naszych zawodników i członków drużyny. Zasięgnęliśmy fachowej medycznej porady i dowiedzieliśmy się, że jest to wyjątkowy czas nie tylko dla kolarstwa. Unikatową cechą charakterystyczną naszego sportu jest mobilność peletonu, który nieustannie przemieszcza się po różnych miastach i regionach

– czytamy w oficjalnym oświadczeniu prasowym Team Ineos.

W związku z tą decyzją kolarzy Ineos nie zobaczymy w następujących wyścigach: Strade Bianche, Paryż-Nicea, Tirreno-Adriatico, Mediolan-San Remo, Nokere Koerse oraz Bredene Koksijde Classic. Drużyna powróci do ścigania w wyścigu Volta a Catalunya, który rozpocznie się 23 marca.

– Podjęliśmy decyzję o czasowym zaprzestaniu ścigania w wyniku wyjątkowych okoliczności, których teraz doświadczamy. W związku z tym, co wydarzyło się we wtorek [śmierć Nicolasa Portala] jest to właściwa decyzja dla drużyny, a także dla kolarstwa i szerszej publiczności.

To jest wyjątkowo smutny moment dla każdego członka naszego zespołu. Straciliśmy kogoś, kogo bardzo kochaliśmy i każdy jest teraz w żałobie. Chciałbym podziękować wszystkim za wiadomości, jakie otrzymaliśmy. Wiele dla nas znaczą i pomagają nam w tym niewiarygodnie trudnym czasie. Dla nas jako dla drużyny był dla nas całym światem i wiele znaczył dla tego sportu.

Ta przerwa pozwoli w ciszy i prywatności przeżywać żałobę po Nico, a także pozwoli wspierać się nam w tym bardzo smutnym momencie straty członka zespołu i przyjaciela. Mam nadzieję, że wszyscy rozumieją, jak jest to dla nas ważne

– powiedział założyciel i szef zespołu sir Dave Brailsford.

Nicolas Portal zmarł nagle we wtorek po południu w swoim domu w Andorze. Miał 40 lat.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments