Fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

W dniach 17-19 kwietnia odbędzie się już 35. edycja Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego “Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2020”. Będzie to pierwszy wyścig etapowy w sezonie odbywający się na krajowym podwórku.

Trasa trzydniowego wyścigu tradycyjnie będzie kręcić się w okolicach Kalisza. Profil etapów będzie preferować mocnych kolarzy, którzy potrafią jeździć na “kolarskich rantach” oraz tych, którzy dobrze sobie radzą w samotnej walce z czasem.

Etap 1, 17 kwietnia 2020 roku, Warta-Warta 150 km

Tak jak w poprzednich latach inaugurujący etap odbędzie się w okolicach Warty, gdzie odbędzie się start i meta premierowego odcinka. Kolarze i widzowie będą mogli ponadto podziwiać zbiornik wodny Jeziorsko, wokół którego będą się kręcić zawodnicy.

 

 

Etap 2, 18 kwietnia 2020 roku, Opatówek-Opatówek 14 km ITT

Drugiego dnia ścigania kolarzom przyjdzie się zmierzyć z aż dwoma etapami. Pierwszym przedpołudniowym odcinkiem będzie jazda indywidualna na czas, która może mieć kluczowe znaczenie w końcowej klasyfikacji generalnej.

Etap 3, 18 kwietnia, 2020 roku, Kalisz-Rychwał 120 km

Na popołudniowym odcinku zawodnicy będą musieli się zmierzyć z wietrznym etapem, którego start odbędzie się w Kaliszu. po dojeździe do Rychwała, gdzie znajdzie się linia mety kolarze pokonają jeszcze trzy rundy po 2 kilometry każda.

Etap 4, 19 kwietnia 2020 roku Wieruszów-Kalisz 162 km  

Ostatni etap przyniesie kolarzom najdłuższy odcinek tegorocznej edycji wyścigu. Po raz kolejny decydujący może być wiatr, wsparcie drużyny oraz umiejętność zabierania się w odpowiednie akcje.

Obrońcą tytułu jest Adrian Kurek (Mazowsze Serce Polski), który w zeszłym roku reprezentował jeszcze barwy HUROM Polska BDC Development. Niestety pierwsza polska “etapówka” w sezonie nie znalazła się w kalendarzu wyścigów UCI.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments