Szymon Gruchalski / VERVA Activejet

Kolarz VERVA Activejet uzyskał najlepszy rezultat w porannej jeździe indywidualnej na czas i został nowym liderem imprezy. Nie zmienił tego popołudniowy odcinek ze startu wspólnego, w którym zwyciężył Mateusz Nowak (Domin Sport).

Jazda indywidualna na czas miała długość 14km i prowadziła po ulicach wokół Opatówka. Dość wcześnie znakomity rezultat uzyskał srebrny medalista mistrzostw Polski w tej specjalności Kamil Gradek (VERVA Activejet) – 17:50. Najbliżej pokonania swojego kolegi był Łukasz Bodnar (VERVA Activejet), który przekroczył linię mety 18:07 po starcie. Trzecie miejsce trafiło do rekordzisty Polski w jeździe godzinnej Andrzeja Bartkiewicza (Wibatech Fuji) – 18:21. Wicelider po pierwszym dniu i najaktywniejszy kolarz Mateusz Nowak (Domin Sport) zaliczył defekt i zajął ósme miejsce.

W klasyfikacji generalnej na czoło wysunął się Gradek, który wyprzedza Bodnara, Bartkiewicza i Nowaka.

Pełne wyniki – tutaj

Popołudniowe zmagania to etap z Kalisza do Kazimierza Biskupiego o długości 144km. Ucieczkę dnia stworzyło ośmiu kolarzy, wśród których był Mateusz Komar (Domin Sport) broniący dla swojej ekipy koszulki najaktywniejszego. Sytuację w peletonie kontrolowała ekipa VERVA Activejet starająca się utrzymać pozycję lidera Kamila Gradka.

10km przed metą sytuacja była już jasna – praca ekipy lidera przyniosła efekt i ucieczka musiała uznać wyższość peletonu. W sprincie najszybszy był Mateusz Nowak (Domin Sport)! Za jego plecami finiszowali Sylwester Janiszewski (Wibatech-Fuji) oraz zwycięzca pierwszego etapu Martin Bauer (UK-Krostitzer Giant). Tuż za podium znalazł się Adrian Banaszek (VERVA Activejet).

Pełne wyniki > tutaj