Kamil GradekKamil Gradek z grupy BDC MarcPol triumfował na 2. etapie wyścigu Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour, będącym jazdą indywidualną na czas. 23-letni kolarz objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Drugi etap był jednym z dwóch, które zaplanowano na sobotę. Jego trasa liczyła 14,2 kilometra i prowadziła wokół Opatówka. Kamil Gradek uzyskał na niej czas 17 minut i 39 sekund, co dało mu średnią 46,91 km/h. Drugie miejsce zajął Adam Stachowiak, kolega Gradka z ekipy BDC MarcPol. Stracił on 11 sekund. Ostatnie miejsce na podium wywalczył Czech Fratisek Sisr (Dukla Praha), któremu do zwycięstwa zabrakło 16 sekund.

Czołówka etapu pokrywa się teraz z czołówką klasyfikacji generalnej. Lider po wczorajszym odcinku, Konrad Dąbkowski (ActiveJet) zajął odległą pozycję ze stratą 2:45.

Popołudniu rozegrany zostanie 148-kilometrowy etap z Kalisza do Kazmierza Biskupiego.

Wyniki 2. etapu

Źródło: Pzkol

Poprzedni artykułLogo Sojasun na strojach ekipy Cannondale już od niedzieli
Następny artykułCircuit des Ardennes: Vinther wygrywa, „Wiśnia” na drugim miejscu!