wiśniowskiTroels Vinther (Cult Energy Vital Energy) wygrał drugi etap Circuit des Ardennes. Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Wiśniowski (Etixx)!

Pięć górskich premii (pierwszej i drugiej kategorii) przygotowali organizatorzy na drugim etapie Circuit des Ardennes. Kolarze mieli do pokonania 168 kilometrów z Fromelennes do Hargnies.

Po kilku atakach ugruntowała się dwuosobowa ucieczka, w której jechali Matej Marin (Team Gourmetfein-Simplon Wels) i Pavel Gatskiy (CT Astana). Mniej więcej w połowie dystansu z peletonu skontrowali: Yuriy Vasyliv (Team Stölting), Alexis Guérin (Etixx) i Sean Hambrook (Sojasun espoir-ACNC). Jednak 60 kilometrów przed metą harcownicy zostali wchłonięci przez peleton.

Na podjeździe Côte de La Croix Scaille mieliśmy kolejne ataki. Na czele kręciła grupka w składzie: Mirco Saggiorato (Team Stölting), Matija Kvasina (Team Gourmetfein-Simplon Wels), Tom Dernies, Boris Dron (Wallonie-Bruxelles), Matej Mugerli, Klemen Stimulak (Adria Mobil), Niels Vandyck (Verandas-Willems), Guillaume Martin (CC Etupes), Martin Mortensen  (Cult Energy Vital Energy) i Zhandos Bizhigitov (CT Astana). 28 kilometrów przed metą dziesiątka uciekinierów miała 90 sekund przewagi nad peletonem prowadzonym przez BMC Development Team.

Jeszcze przed ostatnią górską premią (Côte des Haies) ucieczka została doścignięta. Po tym podjeździe na czele było około 30 zawodników, a wśród nich Łukasz Wiśniowski (Etixx). Łukasz wraz z Troelsem Vintherem (Cult Energy Vital Energy) zaatakowali na trzy kilometry przed metą. Lepszy okazał się Vinther, a Łukasz zajął drugie miejse! Na trzecim miejsce finiszował Grega Bole (Vini Fantini-Nippo).

Vinther został także nowym liderem wyścigu. “Wiśnia” z takim samym czasem zajmuje drugą pozycję.

Wyniki:

1 VINTHER Troels CUL les 168 km en 4h11’09” (moy. 40,135 km/h)
2 WISNIOWSKI Lukasz ETI 00:00    
3 BOLE Grega VFN 00:25
4 KATYRIN Roman TIK 00:25
5 MORTENSEN Martin CUL 00:25
6 DELTOMBE Kevin * LTB 00:25
7 STASSEN Julien WBC 00:25
8 VLIEGEN Loic * BMC 00:25
9 KONRAD Patrick RSW 00:25
10 AVERIN Maksym BCP 00:25
11 BONNET Pierre CCE 00:25
12 HAUGAARD JENSEN Kristian GID 00:25
13 CORNU Jérémy VEN 00:25
14 HERKLOTZ Silvio * STG 00:25
15 DERNIES Tom WBC 00:25
16 WAUTERS Willem WIL 00:25
17 MARTIN Guillaume * CCE 00:25
18 MUGERLI Matej ADR 00:25
19 LUDVIGSSON Fredrik * GID 00:25
20 GUILLEMOT Frédéric * SOJ 00:25
21 ANCIAUX Maxime WBC 00:25
22 VANDYCK Niels WIL 00:25
23 WERDA Maximilian STG 00:25
24 DUFOUR Valentin * VEN 00:25
25 GUERIN Alexis * ETI 00:25
26 EVRARD Laurent WBC 00:25
27 SMYONOV Roman * AS2 00:25
28 CALMEJANE Lilian * VEN 00:25
29 PFINGSTEN Christoph RIJ 00:25
30 TEYCHENNE Mathieu ARM 00:25
31 ARSLANOV Ildar * TIK 00:25
32 SMEYERS Floris WIL 00:25
33 GUYOT Romain * VEN 00:25
34 BIZHIGITOV Zhandos AS2 00:25
35 EIKING Odd Christian * TJO 00:25
36 CARNEVALI Jean-Albert * WIL 00:25
37 DOUBEY Fabien * CCE 00:25
38 BOCHMANN Lasse CUL 00:25
39 GROSSSCHARTNER Felix * RSW 00:25
40 POWER Robert * AUS 00:25
41 DRON Boris WBC 00:25
42 FOLIFOROV Alexander * TIK 00:25
43 DUYN Huub RIJ 00:25
44 STIMULAK Klemen ADR 00:25
45 GUAY Julien SOJ 00:25
46 ROGINA Radoslav ADR 00:25
47 KVASINA Matija RSW 00:25
48 VERVAEKE Louis * LTB 00:25
49 LE LAVANDIER Mathieu * CCE 00:25
50 GOLCER Jure RSW 00:25
51 VOGONDY Nicolas PIR 00:25
52 SAGGIORATO Mirco STG 00:25
53 ROGLIC Primoz ADR 00:25
54 HIRT Jan ETI 00:25
55 DULIN Alexis * PIR 00:25
56 TEUNS Dylan * BMC 01:32
57 SCARTEZZINI Michele * AS2 01:32
58 BEUKEBOOM Dion RIJ 01:32
59 BARBAS Yoann ARM 01:32
60 DUFRASNE Jonathan WBC 01:32
61 RUMAC Josip * ETI 02:28
62 VAN ROOY Kenneth * LTB 02:28
63 VANBESIEN Thomas * LTB 02:28
64 LEBRETON Kevin * ARM 02:28
65 BUGGE Vegard Robinson TJO 02:28
66 MAIDOS Tilegen * AS2 02:28
67 LANE Patrick BCP 02:28
68 SURUTKOVYCH Oleksandr BCP 02:28
69 FOURNET FAYARD Sébastien PIR 02:28
70 ELLSAY Nigel * SOJ 02:28
71 CHRISTENSEN Mads CUL 02:32
72 EICHLER Markus STG 04:25
73 MEURISSE Xandro * LTB 04:25
74 DE WINTER Walt WIL 04:25
75 KOUWENHOVEN Sjoerd RIJ 04:25
76 WASTYN Emiel * WIL 04:25
77 VAN GESTEL Dries * LTB 04:25
78 POITEVIN Benoît SOJ 04:25
79 PIRY Christopher * ARM 04:25
80 PAULUS Daniel * VFN 04:25
81 HNIK Karel ETI 04:25
82 VINJEBO Emil Nygaard * CUL 04:25
83 STEROBO Rasmus CUL 04:25
84 DOLEZEL Radovan * ETI 04:25
85 DE NEGRI Pierpaolo VFN 04:25
86 ISHANOV Abdraimzhan AS2 04:25
87 NOVAK Jakub BMC 07:11
88 EISENHART Taylor * BMC 07:11
89 GRAND Arnaud BMC 07:11
90 DUCULTY Bastien * PIR 07:11
91 SVENDSEN Oskar Nikolai Birger * TJO 07:11
92 MORGAN Alexander * AUS 08:38
93 LEHNER Daniel * RSW 08:38
94 BAILLIFARD Valentin * BMC 08:38
95 LEPLINGARD Antoine * VEN 08:38
96 MALAGUTI Alessandro VFN 08:38
97 KLEMME Daniel BCP 08:38
98 FAJT Kristjan ADR 08:38
99 PTASHKIN Pavel TIK 08:38
100 WILSON Edvin TJO 08:38
101 TEGUEL Erwan CCE 14:51
102 GRELLIER Fabien * VEN 14:51
103 ZVERKOV Evgeny * TIK 14:51
104 POLDER Robert GID 15:26
105 MARIN Matej RSW 15:26
106 BAUHAUS Phil * STG 15:26
107 GATSKIY Pavel AS2 15:26
108 HAMBROOK Sean * SOJ 15:26
109 SCOTSON Miles * AUS 15:26
110 MALTAR Bruno * ADR 15:26
111 FRAME Alex * GID 15:26
112 FAUSSURIER Romain * CCE 15:26
113 CARPENTER Harry * AUS 15:26
114 DAVISON Luke BCP 15:26
115 SCHWEIZER Michael BCP 15:26
116 ARMIRAIL Bruno * ARM 15:26
117 CAVAGNA Rémi * PIR 15:26
118 SISKEVICIUS Paulius * SOJ 15:26
119 DELETANG Alexandre * ARM 15:26
120 VERMELTFOORT Coen RIJ 15:26
121 HEREIJGERS Kobus RIJ 15:26
122 VASYLIV Yuriy * STG 15:26
123 LINDAU Philip TJO 15:26
124 ZAKARIN Aidar * TIK 15:26
125 GROSU Eduard Michael * VFN 18:18
126 PUNTSO Endrick * PIR 18:18

Klasyfikacja generalna :   
1 VINTHER Troels CUL les 341,6 km en 8h27’04” (moy. 40,421 km/h)
2 WISNIOWSKI Lukasz ETI 00:00     
3 BOLE Grega VFN 00:25
4 VLIEGEN Loic * BMC 00:25
5 DELTOMBE Kevin * LTB 00:25
6 STASSEN Julien WBC 00:25
7 AVERIN Maksym BCP 00:25
8 HAUGAARD JENSEN Kristian GID 00:25
9 MUGERLI Matej ADR 00:25
10 GUILLEMOT Frédéric * SOJ 00:25
11 BONNET Pierre CCE 00:25
12 KATYRIN Roman TIK 00:25
13 MARTIN Guillaume * CCE 00:25
14 DUFOUR Valentin * VEN 00:25
15 SMEYERS Floris WIL 00:25
16 VANDYCK Niels WIL 00:25
17 PFINGSTEN Christoph RIJ 00:25
18 ROGINA Radoslav ADR 00:25
19 DERNIES Tom WBC 00:25
20 LUDVIGSSON Fredrik * GID 00:25
21 ANCIAUX Maxime WBC 00:25
22 EVRARD Laurent WBC 00:25
23 CALMEJANE Lilian * VEN 00:25
24 KONRAD Patrick RSW 00:25
25 MORTENSEN Martin CUL 00:25
26 WAUTERS Willem WIL 00:25
27 WERDA Maximilian STG 00:25
28 GROSSSCHARTNER Felix * RSW 00:25
29 STIMULAK Klemen ADR 00:25
30 CARNEVALI Jean-Albert * WIL 00:25
31 HERKLOTZ Silvio * STG 00:25
32 CORNU Jérémy VEN 00:25
33 POWER Robert * AUS 00:25
34 EIKING Odd Christian * TJO 00:25
35 DRON Boris WBC 00:25
36 BIZHIGITOV Zhandos AS2 00:25
37 GUERIN Alexis * ETI 00:25
38 TEYCHENNE Mathieu ARM 00:25
39 DUYN Huub RIJ 00:25
40 LE LAVANDIER Mathieu * CCE 00:25
41 DOUBEY Fabien * CCE 00:25
42 KVASINA Matija RSW 00:25
43 GOLCER Jure RSW 00:25
44 GUYOT Romain * VEN 00:25
45 ARSLANOV Ildar * TIK 00:25
46 BOCHMANN Lasse CUL 00:25
47 HIRT Jan ETI 00:25
48 GUAY Julien SOJ 00:25
49 FOLIFOROV Alexander * TIK 00:25
50 SMYONOV Roman * AS2 00:25
51 SAGGIORATO Mirco STG 00:25
52 VERVAEKE Louis * LTB 00:25
53 VOGONDY Nicolas PIR 00:25
54 ROGLIC Primoz ADR 00:25
55 DULIN Alexis * PIR 00:25
56 SCARTEZZINI Michele * AS2 01:32
57 TEUNS Dylan * BMC 01:32
58 BARBAS Yoann ARM 01:32
59 BEUKEBOOM Dion RIJ 01:32
60 DUFRASNE Jonathan WBC 02:06
61 BUGGE Vegard Robinson TJO 02:28
62 RUMAC Josip * ETI 02:28
63 SURUTKOVYCH Oleksandr BCP 02:28
64 LEBRETON Kevin * ARM 02:28
65 VANBESIEN Thomas * LTB 02:28
66 MAIDOS Tilegen * AS2 02:28
67 LANE Patrick BCP 02:28
68 VAN ROOY Kenneth * LTB 02:28
69 FOURNET FAYARD Sébastien PIR 02:28
70 ELLSAY Nigel * SOJ 02:28
71 CHRISTENSEN Mads CUL 02:32
72 DE WINTER Walt WIL 04:25
73 DE NEGRI Pierpaolo VFN 04:25
74 MEURISSE Xandro * LTB 04:25
75 DOLEZEL Radovan * ETI 04:25
76 EICHLER Markus STG 04:25
77 HNIK Karel ETI 04:25
78 VAN GESTEL Dries * LTB 04:25
79 VINJEBO Emil Nygaard * CUL 04:25
80 PIRY Christopher * ARM 04:25
81 KOUWENHOVEN Sjoerd RIJ 04:25
82 WASTYN Emiel * WIL 04:25
83 PAULUS Daniel * VFN 04:25
84 POITEVIN Benoît SOJ 04:25
85 ISHANOV Abdraimzhan AS2 04:25
86 STEROBO Rasmus CUL 04:25
87 GRAND Arnaud BMC 07:11
88 NOVAK Jakub BMC 07:11
89 EISENHART Taylor * BMC 07:11
90 SVENDSEN Oskar Nikolai Birger * TJO 07:11
91 DUCULTY Bastien * PIR 07:11
92 KLEMME Daniel BCP 08:38
93 WILSON Edvin TJO 08:38
94 LEPLINGARD Antoine * VEN 08:38
95 LEHNER Daniel * RSW 08:38
96 PTASHKIN Pavel TIK 08:38
97 BAILLIFARD Valentin * BMC 08:38
98 FAJT Kristjan ADR 08:38
99 MORGAN Alexander * AUS 08:38
100 MALAGUTI Alessandro VFN 09:08
101 GRELLIER Fabien * VEN 14:51
102 TEGUEL Erwan CCE 14:51
103 ZVERKOV Evgeny * TIK 14:51
104 BAUHAUS Phil * STG 15:26
105 MARIN Matej RSW 15:26
106 SCOTSON Miles * AUS 15:26
107 HAMBROOK Sean * SOJ 15:26
108 DELETANG Alexandre * ARM 15:26
109 CAVAGNA Rémi * PIR 15:26
110 VERMELTFOORT Coen RIJ 15:26
111 POLDER Robert GID 15:26
112 GATSKIY Pavel AS2 15:26
113 SISKEVICIUS Paulius * SOJ 15:26
114 VASYLIV Yuriy * STG 15:26
115 ARMIRAIL Bruno * ARM 15:26
116 LINDAU Philip TJO 15:26
117 FAUSSURIER Romain * CCE 15:26
118 SCHWEIZER Michael BCP 15:26
119 CARPENTER Harry * AUS 15:26
120 DAVISON Luke BCP 15:26
121 ZAKARIN Aidar * TIK 15:26
122 GROSU Eduard Michael * VFN 18:18
123 PUNTSO Endrick * PIR 18:18
124 MALTAR Bruno * ADR 19:08
125 HEREIJGERS Kobus RIJ 21:21
126 FRAME Alex * GID 23:32

 

Arek Waluga @ArekWaluga77