Eryk LatońEryk Latoń (BDC MarcPol) wygrał ostatni etap Wyścigu Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour. Zwycięstwo w całym wyścigu odniósł triumfator czasówki, Kamil Gardek (również BDC MarcPol).

Ostatni etap z miejscowości Błaszki do Kalisza, o długości 163 kilometrów, prowadzony był w bardzo szybkim tempie. Zawodnicy często próbowali atakować, jednak nikt nie odłączył się od peletonu na długo. Najaktywniejszymi kolarzami byli Paweł Piotrowicz (TKK Pacific Toruń) i Jakub Soliński (KS Pogoń Mostostal Puławy), którzy punktowali na dwóch premiach lotnych. Gonić próbował ich Michał Kasperek (TC Chrobry Głogów)

Po raz kolejny doszło do finiszu z grupy zasadniczej i jako pierwszy linię mety przekroczył Eryk Latoń. Za nim „kreskę” przeciął Alois Kankovsky (Dukla Praha), dla którego była to trzecia druga lokata w tym wyścigu i wygrał klasyfikację punktową. Trzecie miejsce wywalczył kolega Latonia z ekipy, Kacper Gronkiewicz.

Zwycięstwo w całym wyścigu zapewnił sobie zwycięzca sobotniej czasówki Kamil Gradek (BDC MarcPol). Na podium towarzyszyli mu Fratisek Sisr (Dukla Praha) i Adam Stachowiak (również BDC MarcPol).

Wyniki 4. etapu

 

Źródło: Pzkol

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments