fot. ASO / Pauline Ballet

Koszulka najlepszego górala w Tour de France 2019 była dla Romaina Bardeta nagrodą pocieszenia w roku bez zwycięstw. Odmienić wszystko ma Giro d’Italia – wyścig, do którego formę Francuz będzie szykował w wymagającej i interesującej zarazem “etapówce” Tour of the Alps.

Organizatorzy wyścigu Tour of the Alps pochwalili się, że jedną z gwiazd tegorocznej edycji będzie Romain Bardet, który za jeden z głównych celów w sezonie 2020 obrał sobie włoski wielki tour – Giro d’Italia. Austriacko-włoska impreza będzie więc dla niego próbą generalną przed zmaganiami we Włoszech.

– Przez ostatnie osiem lat mój kalendarz startów wyglądał zawsze tak samo, więc nadszedł czas, by doświadczyć czegoś nowego. Giro d’Italia, wraz ze swoimi legendarnymi podjazdami i entuzjastycznie nastawionymi kibicami, stanowi część historii kolarstwa. Tour of the Alps jest również kluczowym sprawdzianem przed Corsa Rosa, ale także takim wyścigiem jest Liége-Bastogne-Liège. Nie mogę się doczekać tych chwil

– powiedział Romain Bardet organizatorom wyścigu Tour of the Alps.

Przypomnijmy, że choć w ostatnich dwóch sezonach Bardet był cieniem swojej lepszej wersji z lat 2016-17, to ma na koncie drugie oraz trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de France. Ponadto stał na podium “Staruszki”, Strade Bianche, a także został wicemistrzem świata w Innsbrucku – austriackim mieście, które będzie gościło pierwsze dwa etapy Wyścigu dookoła Alp.

– Tour of the Alps składa się z pięciu intensywnych etapów, ale jednocześnie nie jest to wyścig zbytnio stresujący. Jego pozycja w kalendarzu wyścigów jest idealna, a ponadto podoba mi się format takich wybuchowych etapów. Mam nadzieję, że będę konkurencyjny, oraz że będę dobrze się czuł, aby zyskać pewność przed kolejnymi wyścigami

– dodał kolarz drużyny AG2R.

Wyścig Tour of the Alps, który potrwa od 20 do 24 kwietnia, będziemy relacjonować dla Państwa z miejsca wydarzeń. Dwoje członków redakcji Naszosie.pl jedzie na włosko-austriackie pogranicze.