fot. Tour of Hainan

Międzynarodowa Unia Kolarska zdecydowała się opóźnić wyścigi odbywające się w „Państwie Środka” z powodu zagrożenia zarażenia koronawirusem.

Niestety groźny koronawirus nadal zbiera swoje śmiertelne żniwo i paraliżuje wiele sfer życia zwłaszcza we wschodniej części Azji. Kolejne imprezy sportowe są odwoływane bądź opóźniane. Halowe mistrzostwa świata w lekkoatletyce czy Grand Prix Formuły 1 to tylko pierwsze przykłady z wielu wydarzeń sportowych, które nie odbędą się w Chinach w tym roku.

Dlatego też nie dziwi decyzja UCI o przełożeniu w czasie wielu wyścigów. Po opóźnieniu wyścigu Tour of Hainan kolejne imprezy kolarskie zarówno dla Pań, jak i Panów przesuną się w czasie.

Międzynarodowa Unia Kolarska podjęła decyzję wraz z chińską federacją, aby przełożyć wyścigi odbywające się w kwietniu i maju. Jest to bardzo ważna kwestia dla UCI, aby dbać o zdrowie wszystkich zawodników biorących udział w międzynarodowych wyścigach

– napisano w oficjalnym komunikacie prasowym Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Na ten moment nie wiadomo czy odbędzie się między innymi lipcowy Tour of Qinghai Lake czy też Tour of Xingtai planowany na sierpień. Nadal nie wiemy czy kryzys w Chinach będzie mieć wpływ na największą imprezę sportową na świecie, czyli Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Miejmy nadzieję, że nie.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments