Fot. Tour of Hainan

Organizatorzy Tour of Hainan podjęli decyzję o odłożeniu zaplanowanej na okres od 23 lutego do 1 marca tegorocznej edycji wyścigu. Powodem jest wybuch epidemii koronawirusa.

Do 2018 roku ten tygodniowy chiński wyścig etapowy odbywał się jesienią, ale od tego sezonu, gdy włączono go do kalendarza UCI Pro Series, termin rozgrywania przeniesiono na przełom lutego i marca.

– Aby zapobiec ryzyku rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa, a także, aby chronić zdrowie i życie sportowców, sędziów, obsługi oraz kibiców komitet organizacyjny wyścigu podjął decyzję o jego odłożeniu

– czytamy w oficjalnym oświadczeniu prasowym wydanym w tej sprawie.

Wybuch wirusa nastąpił w chińskiej prowincji Wuhan, położonej 1500 kilometrów na północ od Hainan. Do tej pory z jego powodu zmarło osiemdziesiąt osób, czterysta znajduje się w stanie krytycznym, a zarażonych jest około dwóch i pół tysiąca.

Na razie nie ustalono nowej daty wyścigu, ponieważ będzie ona zależna od rozwoju epidemii wirusa. Komitet organizacyjny będzie na bieżąco informował o nowych ustaleniach.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zaakceptowała prośbę Chińskiej Federacji Kolarskiej o przesunięcie terminu rozgrywania Tour of Hainan. Unia w pełni wspiera chęć zadbania przez organizatorów o zdrowie wszystkich osób związanych z wyścigiem.

Poprzednią edycję, która odbyła się w październiku 2018 roku wygrał Fausto Masnada, obecnie reprezentant polskiej drużyny World Tour – CCC Team.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments