Foto: Tour of Antalya

Giovanni Lonardi (Bardiani-CSF-Faizanè) wygrał po sprinterskim finiszu drugi etap Tour of Antalya. Nowym liderem został Kenneth Van Rooy (Sport Vlaanderen – Baloise).

Drugi etap tureckiego wyścigu liczył ponad 165 kilometrów i prowadził z Kemer do Antalyi. W pierwszej części trasa była dość wymagająca, a na kolarzy czekało kilka podjazdów.

Od samego początku mieliśmy wiele prób ataków. Na czele kręcili: Mario Gamper (Tirol KTM Cygling Team), Jacob Relaes (Tarteletto-Isorex), Patrick Haller (Leopard Pro Cycling) oraz David Per (Adria Mobil). W pewnym momencie uciekająca czwórka miała nawet dwie minuty przewagi.

Jednak na jedynym dziś oznaczonym podjeździe peleton mocno się naciągnął i wchłonął harcowników. W pierwszej grupie mieliśmy niespełna 60 kolarzy. Jazdę utrudniał mocno padający deszcz.

50 kilometrów przed metą pierwsza część peletonu miała prawie pięć minut przewagi nad kolejną, w której był posiadacz koszulki lidera – Mihkel Räim (Israel Start-Up Nation). Było wiadomo, że w tej grupie mamy zwycięzcę dzisiejszego etapu.

O wszystkim zadecydował więc finisz z pierwszej grupki. Najszybszy okazał się Giovanni Lonardi (Bardiani-CSF-Faizanè), dla którego to trzecie zawodowe zwycięstwo. Kolejne miejsca zajęli Gianni Vermeersch (Alpecin-Fenix) i Kenneth Van Rooy (Sport Vlaanderen – Baloise).

Van Rooy został nowym liderem wyścigu.

Wyniki drugiego etapu:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1 LONARDI Giovanni Bardiani-CSF-Faizanè 4:16:58
2 VERMEERSCH Gianni Alpecin-Fenix ,,
3 VAN ROOY Kenneth Sport Vlaanderen – Baloise ,,
4 ZURLO Federico Giotti Victoria ,,
5 TOWNSEND Rory Canyon dhb p/b Soreen ,,
6 ONESTI Emanuele Giotti Victoria ,,
7 MAIKIN Roman Cambodia Cycling Academy ,,
8 RAHBEK Mads BHS – PL Beton Bornholm ,,
9 WACKERMANN Luca Vini Zabù – KTM ,,
10 KRIEGER Alexander Alpecin-Fenix ,,
11 FICARA Pierpaolo Team Sapura Cycling ,,
12 PERRY Ben Israel Start-Up Nation ,,
13 PEARSON Daniel Canyon dhb p/b Soreen ,,
14 WIRTGEN Luc Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
15 DINA Márton Kometa Xstra Cycling Team ,,
16 HALLER Patrick Leopard Pro Cycling ,,
17 BERGSTROM FRISK Erik Bike Aid ,,
18 ZARDINI Edoardo Vini Zabù – KTM ,,
19 MAAS Jan Leopard Pro Cycling ,,
20 REGUERO Gabriel Bahrain Cycling Academy ,,
21 FANCELLU Alessandro Kometa Xstra Cycling Team ,,
22 ROTA Lorenzo Vini Zabù – KTM ,,
23 STEDMAN Maximilian Canyon dhb p/b Soreen ,,
24 PER David Adria Mobil ,,
25 RELAES Jacob Tarteletto – Isorex ,,
26 KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski ,,
27 ULYSBAYEV Dinmukhammed Vino – Astana Motors ,,
28 ROPERO Alejandro Kometa Xstra Cycling Team ,,
29 TULETT Ben Alpecin-Fenix ,,
30 BREGNHØJ Mathias BHS – PL Beton Bornholm ,,
31 CARBONI Giovanni Bardiani-CSF-Faizanè ,,
32 BRAJKOVIČ Janez Adria Mobil ,,
33 ALBANESE Vincenzo Bardiani-CSF-Faizanè ,,
34 FRAPPORTI Marco Vini Zabù – KTM ,,
35 HEIDEMANN Miguel Leopard Pro Cycling ,,
36 EL KOURAJI Mohcine Sidi Ali Pro Cycling Team 0:08
37 BADILATTI Matteo Israel Start-Up Nation 0:15
38 KLUCKERS Arthur Leopard Pro Cycling ,,
39 COVILI Luca Bardiani-CSF-Faizanè ,,
40 DI RENZO Andrea Vini Zabù – KTM ,,
41 PRONSKIY Daniil Vino – Astana Motors ,,
42 BUDYAK Anatoliy Ukraine 0:30
43 KIERNER Florian Tirol KTM Cycling Team 0:45
44 REKITA Szymon Leopard Pro Cycling ,,
45 ZOIDL Riccardo Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
46 RABITSCH Stephan Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
47 BUSATO Matteo Vini Zabù – KTM 1:05
48 SKJELMOSE JENSEN Mattias Leopard Pro Cycling 1:09
49 MADSEN Martin Toft BHS – PL Beton Bornholm 1:32
50 BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski 1:58
51 RICKAERT Jonas Alpecin-Fenix 4:53
52 AURIGNAC Samy Cambodia Cycling Academy ,,
53 PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club 5:17
54 SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club ,,
55 AEBI Antoine Akros – Excelsior – Thömus ,,
56 BEULLENS Cédric Sport Vlaanderen – Baloise ,,
57 SINZA Raul-Antonio Giotti Victoria ,,
58 PLUTO Martins À BLOC CT ,,
59 VAN DEN BOSSCHE Fabio Sport Vlaanderen – Baloise ,,
60 DE VYLDER Lindsay Sport Vlaanderen – Baloise ,,
61 CHRISTENSEN Ryan Canyon dhb p/b Soreen ,,
62 DE WILDE Gilles Sport Vlaanderen – Baloise ,,
63 PUPPIO Antonio Kometa Xstra Cycling Team ,,
64 SCOTT Jacob Canyon dhb p/b Soreen ,,
65 JANS Roy Alpecin-Fenix ,,
66 DAEMEN Stijn À BLOC CT ,,
67 FORTIN Filippo Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
68 MERLIER Tim Alpecin-Fenix ,,
69 EVTUSHENKO Alexander Russia ,,
70 KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
71 MUFF Frederik BHS – PL Beton Bornholm ,,
72 DE POORTER Maxime Tarteletto – Isorex ,,
73 JOSEPH Thomas Tarteletto – Isorex ,,
74 ÖRKEN Ahmet Team Sapura Cycling ,,
75 GROSSER Aaron Bike Aid ,,
76 TUREK Daniel Israel Start-Up Nation ,,
77 RÄIM Mihkel Israel Start-Up Nation ,,
78 NÕMMELA Aksel Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
79 VERMEULEN Moran Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
80 GAMPER Mario Tirol KTM Cycling Team ,,
81 JENSEN Frederik Irgens BHS – PL Beton Bornholm ,,
82 SHTEIN Logan Vino – Astana Motors ,,
83 TOUDAL Emil BHS – PL Beton Bornholm ,,
84 BERLIN Antoine Cambodia Cycling Academy ,,
85 VIEGAS Daniel Kometa Xstra Cycling Team ,,
86 WOLF Justin Bike Aid ,,
87 KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil ,,
88 EWART Jesse Team Sapura Cycling ,,
89 KUMP Marko Adria Mobil ,,
90 ȚVETCOV Serghei Team Sapura Cycling ,,
91 TENNANT Andrew Canyon dhb p/b Soreen ,,
92 MANAKOV Victor Russia ,,
93 DIMA Emil Giotti Victoria ,,
94 PASCUAL Eusebio Bahrain Cycling Academy 5:34
95 FILUTÁS Viktor Giotti Victoria 5:40
96 OVSYANNIKOV Alexandr Vino – Astana Motors 5:47
97 MARUKHIN Daniil Vino – Astana Motors ,,
98 SEKER Cebrail Spor Toto Cycling Team 5:55
99 ZANA Filippo Bardiani-CSF-Faizanè ,,
100 BOSCH Manuel Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
101 DE JONG Jeen À BLOC CT ,,
102 SAYAR Mustafa Salcano Sakarya BB Team ,,
103 TURGUT Onur Salcano Sakarya BB Team ,,
104 RIVI Samuele Tirol KTM Cycling Team 6:00
105 CASTRIQUE Jonas Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
106 BUTS Vitaliy Ukraine 6:19
107 SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club ,,
108 BALKAN Onur Salcano Sakarya BB Team ,,
109 TAMINIAUX Lionel Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
110 DEBONS Antoine Akros – Excelsior – Thömus ,,
111 ISTA Kevyn Bingoal – Wallonie Bruxelles 6:36
112 DOĞAN Halil İbrahim Salcano Sakarya BB Team ,,
113 DEVAUX Thomas Akros – Excelsior – Thömus 8:52
114 ŞAMLI Ferit Spor Toto Cycling Team 13:32
115 LUIJK André À BLOC CT 14:44
116 PATERSON Aden À BLOC CT ,,
117 BANASZEK Adrian Mazowsze Serce Polski ,,
118 GOEMAN Jonas Tarteletto – Isorex ,,
119 BAZHKOU Stanislau Minsk Cycling Club ,,
120 VAHTRA Norman Israel Start-Up Nation ,,
121 PER Gorazd Adria Mobil ,,
122 BILYI Maksim Ukraine ,,
123 SMETANIUK Oleksander Ukraine ,,
124 VAN STAEYEN Michael Tarteletto – Isorex ,,
125 LARSEN Mathias Kometa Xstra Cycling Team ,,
126 GUARDINI Andrea Giotti Victoria ,,
127 CHIRUKHIN Mikhail Russia ,,
128 HORVAT Žiga Adria Mobil ,,
129 NEKRASOV Konstantin Russia ,,
130 SHAROV Grigorii Russia 14:53
131 PAWLAK Tobiasz Mazowsze Serce Polski 15:03
132 DOMBROWSKI Frederik Bike Aid 15:05
133 HNIDASHEV Yaroslaw Ukraine 15:07
134 CARSTENSEN Lucas Bike Aid ,,
135 BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski 15:14
136 BANASZEK Norbert Mazowsze Serce Polski ,,
137 TIRYAKI Oguzhan Spor Toto Cycling Team 15:20
138 WEEMAES Sasha Sport Vlaanderen – Baloise ,,
139 ZOBRIST Manuel Akros – Excelsior – Thömus 15:50
140 BOUSQUET Pascal Cambodia Cycling Academy 16:11
141 EINHORN Itamar Israel Start-Up Nation 16:41
142 JAWAD Mansoor Bahrain Cycling Academy 16:55
143 DUMOURIER Florian Cambodia Cycling Academy 17:09
DNF ZAHBOUNE Hassan Sidi Ali Pro Cycling Team -0
DNF SHNYRKO Alexei Minsk Cycling Club ,,
DNF ASADOV Elchin Bahrain Cycling Academy ,,
DNF ÖZGÜR Batuhan Spor Toto Cycling Team ,,
DNF WILDAUER Markus Tirol KTM Cycling Team ,,
DNF ILCHENKO Vladimir Russia ,,
DNF LOOHUIS Lars À BLOC CT ,,
DNF BIALIAUSKI Vasili Minsk Cycling Club ,,
DNF BRUSSENSKIY Gleb Vino – Astana Motors ,,
DNF ÖRENCIK Ahmet Spor Toto Cycling Team ,,
DNF GAMPER Florian Tirol KTM Cycling Team ,,
DNF DAKHNOVSKYI Konstiantyn Ukraine ,,
DNF BELLIA Matteo Akros – Excelsior – Thömus ,,
DNF VAN BREUSSEGEM Elias Tarteletto – Isorex ,,
DNF VALLÉE Boris Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
DNF YILMAZ Yunus Emre Spor Toto Cycling Team ,,
DNF ALAWI Sayed Ahmed Bahrain Cycling Academy ,,
DNF IMAD Sarbouli Sidi Ali Pro Cycling Team ,,
DNF DUFAUX Lois Akros – Excelsior – Thömus ,,
DNF CHAQRI Aziz Sidi Ali Pro Cycling Team ,,
DNF MAZZUCCO Fabio Bardiani-CSF-Faizanè ,,
DNF KAYGISIZ Zeki Salcano Sakarya BB Team ,,
DNF LAHCEN El Mejdoubi Sidi Ali Pro Cycling Team ,,
DNF MADAN Ahmed Bahrain Cycling Academy ,,
DNF CHAOUFI Tarik Sidi Ali Pro Cycling Team ,,
DNF MULLER Gabriel Cambodia Cycling Academy ,,
DNF BICHLMANN Daniel Bike Aid ,,
DNF LUCHSHENKO Sergey Salcano Sakarya BB Team ,,
DSQ BAYER Tobias Tirol KTM Cycling Team ,,

 

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1 LONARDI Giovanni Bardiani-CSF-Faizanè 7:39:33
2 VAN ROOY Kenneth Sport Vlaanderen – Baloise 0:02
3 VERMEERSCH Gianni Alpecin-Fenix 0:04
4 PER David Adria Mobil 0:07
5 HALLER Patrick Leopard Pro Cycling 0:08
6 WACKERMANN Luca Vini Zabù – KTM 0:10
7 TOWNSEND Rory Canyon dhb p/b Soreen ,,
8 RAHBEK Mads BHS – PL Beton Bornholm ,,
9 MAAS Jan Leopard Pro Cycling ,,
10 MAIKIN Roman Cambodia Cycling Academy ,,
11 TULETT Ben Alpecin-Fenix ,,
12 REGUERO Gabriel Bahrain Cycling Academy ,,
13 DINA Márton Kometa Xstra Cycling Team ,,
14 ZURLO Federico Giotti Victoria ,,
15 ONESTI Emanuele Giotti Victoria ,,
16 RELAES Jacob Tarteletto – Isorex ,,
17 FICARA Pierpaolo Team Sapura Cycling ,,
18 PEARSON Daniel Canyon dhb p/b Soreen ,,
19 FANCELLU Alessandro Kometa Xstra Cycling Team ,,
20 BERGSTROM FRISK Erik Bike Aid ,,
21 FRAPPORTI Marco Vini Zabù – KTM ,,
22 ULYSBAYEV Dinmukhammed Vino – Astana Motors ,,
23 ZARDINI Edoardo Vini Zabù – KTM ,,
24 WIRTGEN Luc Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
25 HEIDEMANN Miguel Leopard Pro Cycling ,,
26 ALBANESE Vincenzo Bardiani-CSF-Faizanè ,,
27 STEDMAN Maximilian Canyon dhb p/b Soreen ,,
28 PERRY Ben Israel Start-Up Nation ,,
29 KRIEGER Alexander Alpecin-Fenix ,,
30 ROTA Lorenzo Vini Zabù – KTM ,,
31 CARBONI Giovanni Bardiani-CSF-Faizanè ,,
32 ROPERO Alejandro Kometa Xstra Cycling Team ,,
33 KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski ,,
34 BREGNHØJ Mathias BHS – PL Beton Bornholm ,,
35 BRAJKOVIČ Janez Adria Mobil ,,
36 EL KOURAJI Mohcine Sidi Ali Pro Cycling Team 0:18
37 KLUCKERS Arthur Leopard Pro Cycling 0:25
38 COVILI Luca Bardiani-CSF-Faizanè ,,
39 DI RENZO Andrea Vini Zabù – KTM ,,
40 PRONSKIY Daniil Vino – Astana Motors ,,
41 BADILATTI Matteo Israel Start-Up Nation ,,
42 BUDYAK Anatoliy Ukraine 0:40
43 KIERNER Florian Tirol KTM Cycling Team 0:54
44 REKITA Szymon Leopard Pro Cycling 0:55
45 ZOIDL Riccardo Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
46 RABITSCH Stephan Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
47 BUSATO Matteo Vini Zabù – KTM 1:15
48 SKJELMOSE JENSEN Mattias Leopard Pro Cycling 1:19
49 MADSEN Martin Toft BHS – PL Beton Bornholm 1:42
50 BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski 2:08
51 RICKAERT Jonas Alpecin-Fenix 5:03
52 AURIGNAC Samy Cambodia Cycling Academy ,,
53 RÄIM Mihkel Israel Start-Up Nation 5:17
54 KUMP Marko Adria Mobil 5:21
55 FORTIN Filippo Team Felbermayr – Simplon Wels 5:27
56 PLUTO Martins À BLOC CT ,,
57 VAN DEN BOSSCHE Fabio Sport Vlaanderen – Baloise ,,
58 MERLIER Tim Alpecin-Fenix ,,
59 SINZA Raul-Antonio Giotti Victoria ,,
60 CHRISTENSEN Ryan Canyon dhb p/b Soreen ,,
61 NÕMMELA Aksel Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
62 JANS Roy Alpecin-Fenix ,,
63 JOSEPH Thomas Tarteletto – Isorex ,,
64 DE VYLDER Lindsay Sport Vlaanderen – Baloise ,,
65 AEBI Antoine Akros – Excelsior – Thömus ,,
66 PUPPIO Antonio Kometa Xstra Cycling Team ,,
67 JENSEN Frederik Irgens BHS – PL Beton Bornholm ,,
68 GROSSER Aaron Bike Aid ,,
69 ÖRKEN Ahmet Team Sapura Cycling ,,
70 TENNANT Andrew Canyon dhb p/b Soreen ,,
71 DAEMEN Stijn À BLOC CT ,,
72 KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
73 BEULLENS Cédric Sport Vlaanderen – Baloise ,,
74 SHTEIN Logan Vino – Astana Motors ,,
75 DE WILDE Gilles Sport Vlaanderen – Baloise ,,
76 SCOTT Jacob Canyon dhb p/b Soreen ,,
77 PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club ,,
78 EVTUSHENKO Alexander Russia ,,
79 SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club ,,
80 VIEGAS Daniel Kometa Xstra Cycling Team ,,
81 GAMPER Mario Tirol KTM Cycling Team ,,
82 VERMEULEN Moran Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
83 WOLF Justin Bike Aid ,,
84 EWART Jesse Team Sapura Cycling ,,
85 KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil ,,
86 TOUDAL Emil BHS – PL Beton Bornholm ,,
87 DE POORTER Maxime Tarteletto – Isorex ,,
88 TUREK Daniel Israel Start-Up Nation ,,
89 BERLIN Antoine Cambodia Cycling Academy ,,
90 ȚVETCOV Serghei Team Sapura Cycling ,,
91 MUFF Frederik BHS – PL Beton Bornholm ,,
92 DIMA Emil Giotti Victoria ,,
93 MANAKOV Victor Russia ,,
94 PASCUAL Eusebio Bahrain Cycling Academy 5:44
95 FILUTÁS Viktor Giotti Victoria 5:50
96 MARUKHIN Daniil Vino – Astana Motors 5:57
97 OVSYANNIKOV Alexandr Vino – Astana Motors ,,
98 DE JONG Jeen À BLOC CT 6:05
99 BOSCH Manuel Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
100 SEKER Cebrail Spor Toto Cycling Team ,,
101 TURGUT Onur Salcano Sakarya BB Team ,,
102 ZANA Filippo Bardiani-CSF-Faizanè ,,
103 SAYAR Mustafa Salcano Sakarya BB Team ,,
104 CASTRIQUE Jonas Bingoal – Wallonie Bruxelles 6:10
105 RIVI Samuele Tirol KTM Cycling Team ,,
106 BUTS Vitaliy Ukraine 6:26
107 TAMINIAUX Lionel Bingoal – Wallonie Bruxelles 6:28
108 DEBONS Antoine Akros – Excelsior – Thömus 6:29
109 BALKAN Onur Salcano Sakarya BB Team ,,
110 SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club ,,
111 ISTA Kevyn Bingoal – Wallonie Bruxelles 6:46
112 DOĞAN Halil İbrahim Salcano Sakarya BB Team ,,
113 DEVAUX Thomas Akros – Excelsior – Thömus 9:02
114 ŞAMLI Ferit Spor Toto Cycling Team 14:40
115 PATERSON Aden À BLOC CT 14:52
116 VAN STAEYEN Michael Tarteletto – Isorex 14:54
117 VAHTRA Norman Israel Start-Up Nation ,,
118 GUARDINI Andrea Giotti Victoria ,,
119 LUIJK André À BLOC CT ,,
120 LARSEN Mathias Kometa Xstra Cycling Team ,,
121 BANASZEK Adrian Mazowsze Serce Polski ,,
122 PER Gorazd Adria Mobil ,,
123 GOEMAN Jonas Tarteletto – Isorex ,,
124 SMETANIUK Oleksander Ukraine ,,
125 BILYI Maksim Ukraine ,,
126 BAZHKOU Stanislau Minsk Cycling Club ,,
127 CHIRUKHIN Mikhail Russia ,,
128 HORVAT Žiga Adria Mobil ,,
129 NEKRASOV Konstantin Russia ,,
130 SHAROV Grigorii Russia 15:03
131 PAWLAK Tobiasz Mazowsze Serce Polski 15:13
132 DOMBROWSKI Frederik Bike Aid 15:15
133 CARSTENSEN Lucas Bike Aid 15:17
134 HNIDASHEV Yaroslaw Ukraine ,,
135 BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski 15:24
136 BANASZEK Norbert Mazowsze Serce Polski ,,
137 WEEMAES Sasha Sport Vlaanderen – Baloise 15:30
138 TIRYAKI Oguzhan Spor Toto Cycling Team ,,
139 ZOBRIST Manuel Akros – Excelsior – Thömus 16:00
140 BOUSQUET Pascal Cambodia Cycling Academy 16:21
141 EINHORN Itamar Israel Start-Up Nation 16:51
142 JAWAD Mansoor Bahrain Cycling Academy 17:05
143 DUMOURIER Florian Cambodia Cycling Academy 17:19