fot. Team Sunweb

Tiesj Benoot przed sezonem przeszedł do Team Sunweb. Jednak nie wystartował jeszcze w barwach nowego zespołu. Obecnie Belg trenuje na Teneryfie, aby być przygotowanym do wiosennych klasyków.

Teneryfa słynie z przyjemnej pogody przez cały rok. Tym samym jest to dogodne miejsce dla kolarzy do treningów przed sezonem. Tiesj Benoot spędzi łącznie na wyspie miesiąc. W rozmowie dla Sporza belgijski kolarz pozytywnie ocenia przygotowania na Teneryfie.

Wydaję mi się, że pracuję tutaj ciężej niż w Belgii. Jako kolarz nie myślisz tutaj o niczym innym, tylko o rowerze. Koncentruję się tylko na treningu i regeneracji. Najpierw planowałem trenować w Południowej Afryce, ale zwolniło się kilka miejsc na Teneryfie i z tego skorzystałem

– powiedział Belg.

Tiesj Benoot w czasie swojego długiego pobytu na Teneryfie spotkał wielu kolegów po fachu.

Na Teide jest tylko jeden hotel i spotkałem w nim wielu kolarzy. Jasper Stuyven, Edward Theuns i Laurens de Plus już wyjechali, ale Wout van Aert wciąż tutaj jest. Spotkałem też Roglicia, Kruijswijka, Teunissena, Jansena, Pozzovivo oraz kolarzy z Astany, Bahrainu i Groupamy. Rozmawiamy, ale zazwyczaj nie o kolarstwie

– dodał.

Plusem treningów na Teneryfie jest duża liczba podjazdów. Benoot przedstawił wynik jednej ze swoich jazd. Kolarz Team Sunweb w ponad 7 godzin przejechał 196 kilometrów, z czego 5 km pod górę. Tygodniowo średnio pokonuje około 750 kilometrów.

5 kwietnia odbędzie się Ronde van Vlaanderen. Jest to główny cel Tiesja Benoota na wiosenną kampanię klasyków. Belg rozpocznie sezon ostatniego dnia lutego na Omloop Het Nieuwsblad.

Jeśli chce się wygrać Flandrię, najlepiej odbyć trening wysokogórski kilka tygodni przed wyścigiem. Ze względu na inne wyścigi, to niemożliwe. Najpierw pojadę w Omloop. Nie będę tam w pełni gotowy, ale chcę pomóc moim kolegom

– powiedział Tiesj Benoot.

Oprócz zwycięzcy Strade Bianche 2018 we wstępnym składzie Team Sunweb na Omloop Het Nieuwsblad znaleźli się: Nikias Arndt, Nico Denz, Nils Eekhoff, Soren Kragh Andersen, Casper Pedersen i Jasha Sutterlin.