fot. BORA-hansgrohe

Kolarze z całego świata spotkają się dziś na Clasica de Almeria. Przedstawiamy listę startową hiszpańskiej imprezy.

Jeden z największych zimowych wyścigów jednodniowych odbędzie się dziś po raz 41., a od tego sezonu znajduje się w gronie imprez zaliczanych do nowego cyklu – UCI Pro Series. Na starcie pojawi się kilku bohaterów zakończonego wczoraj Vuelta a Murcia m.in Lennard Kamna, Luis Leon Sanchez czy Omar Freile. 

Zabraknie natomiast drugiego w Murcji Josefa Cernego, który podobnie jak reszta kolarzy CCC postanowił odpuścić sobie dzisiejszy start. Z tego powodu jedynym Polakiem na liście startowej będzie Łukasz Owsian, dla którego będzie to dopiero trzeci występ w barwach Arkei Samsic.

Wyścig jak zwykle będzie szansą dla sprinterów na sprawdzenie nogi przed ważniejszymi startami. Z tego powodu na trasie pojawi się wiele gwiazd. O swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie powalczy wielu bardzo szybkich zawodników m.in zeszłoroczny triumfator – Pascal Ackermann, Alexander Kristoff, Elia Viviani, Danny van Poppel, Jurgen Roelandts, oraz Luka Mezgec. 

W sumie na starcie pojawi się 140 zawodników i 20 ekip – wśród nich aż 8 należy do World Touru, 10 do dywizji Prokontynentalnej, natomiast 2 – Kometa Cycling Team i Kern Pharma to zespoły z trzeciej dywizji.

BORA – HANSGROHE (GER)

1 ACKERMANN Pascal (GER)

2 DRUCKER Jean-Pierre (LUX)

3 GROSSSCHARTNER Felix (AUT)

4 KAMNA Lennard (GER)

5 PÖSTLBERGER Lukas (AUT)

6 SCHILLINGER Andreas (GER)

7 SELIG Rüdiger (GER)

IZRAEL START – UP NATION (ISR)

11 BARBIER Rudy (FRA)

12 BIERMANS Jenthe (BEL)

13 CIMOLAI Davide (ITA)

15 NAVARRO Daniel (ESP)

16 POLITT Nils (GER)

17 SCHMIDT Mads (DEN)

MITCHELTON – SCOTT (AUS)

21 AFFINI Edoardo (ITA)

22 ALBASINI Michael (SUI)

23 EDMONDSON Alexander (AUS)

24 JUUL Christopher (DEN)

25 KONYCHEV Alexander (ITA)

26 MEZGEC Luka (SLO)

27 STANNARD Robert (AUS)

MOVISTAR TEAM (ESP)

31 ARCAS Jorge (ESP)

32 CARRETERO Hector (ESP)

33 ELOSEGUI Iñigo (ESP)

34 PEDRERO Antonio (ESP)

35 ROELANDTS Jurgen (BEL)

36 SOLER Marc (ESP)

37 TORRES Albert (ESP)

SPORT VLAANDEREN – BALOISE (BEL)

41 DELTOMBE Kevin (BEL)

42 CAPIOT Amaury (BEL)

43 PLANCKAERT Edward (BEL)

44 PLANCKAERT Emiel (BEL)

45 VAN DEN BOSSCHE Fabio (BEL)

46 WARLOP Jordi (BEL )

47 VAN POUCKE Aaron (BEL)

CIRCUS – WANTY GOBERT (BEL)

51 DE DECKER Alfdan (BEL)

52 DEVRIENDT Tom (BEL)

53 KREDER Wesley (NED)

54 PASQUALON Andrea (ITA)

55 VAN POPPEL Boy (NED)

56 VAN POPPEL Danny ( NED)

57 VLIEGEN Loïc (BEL)

COFIDIS (FRA)

61 VIVIANI Elia (ITA)

62 VIVIANI Attilio (ITA)

63 MATE Luis A. (ESP)

64 MATHIS Marco (GER)

65 SABATINI Fabio (ITA)

66 VANBILSEN Kenneth (BEL)

67 LE TURNIER Mathias (FRA)

ASTANA PRO TEAM (KAZ)

71 BIZHIGITOV Zhandos (KAZ)

72 FOMINYKH Daniil (KAZ)

73 FRAILE Omar (ESP)

74 GIDICH Jewgienij (KAZ)

75 RODRIGUEZ Oscar (ESP)

76 SANCHEZ Luis L. (ESP)

77 STALNOV Nikita (KAZ)

GAZPROM – RUSVELO (RUS)

81 CHERNETSKII Sergei (RUS)

82 KUZMIN Anton (KAZ)

83 CIMA Damiano (ITA)

84 CIMA Imerio (ITA)

85 NEKRASOV Denis (RUS)

86 BOEV Igor (RUS)

87 KULIKOV Vladislav (RUS)

FUNDACION – ORBEA (ESP)

91 ALONSO Mikel (ESP)

92 ITURRIA Mikel (ESP)

93 BOU Joan (ESP)

94 LOBATO Juan J. (ESP)

95 SOTO Antonio J. (ESP)

96 GOIKOETXEA Peio ( ESP)

97 ZHYHUNOU Dzmitry (BLR)

UAE Emirates Team (UAE)

101 KRISTOFF Alexander (NOR)

102 BOHLI Tom (SUI)

103 CONTI Valerio (ITA)

104 DE LA CRUZ David (ESP)

105 LAENGEN Vegard S. (NOR)

106 MIRZA Yousif ( ZEA)

107 RAVASI Edward (ITA)

BURGOS – BH (ESP)

111 MADRAZO Angel (ESP)

112 FERNANDES José (POR)

113 MOLENAAR Alex (NED)

114 SUREDA Jaume (ESP)

115 VILELA Ricardo (POR)

116 FUENTES Angel (ESP)

117 BOL Jetse (NED)

AG2R LA MONDIALE (FRA) 

121 DILLIER Silvan (SUI)

123 GOUGEARD Alexis (FRA)

124 VANDENBERGH Stijn (BEL)

125 NAESEN Lawrence (BEL)

126 NAESEN Oliver (BEL)

127 VENTURINI Clement (FRA)

B&B HOTELE – VITAL CONCEPT (FRA)

131 COQUARD Bryan (FRA)

132 BOECKMANS Kris (BEL)

133 DEBUSSCHERE Jens (BEL)

134 GAREL Adrien (FRA)

135 REZA Kevin (FRA)

136 SCHÖNBERGER Sebastian (AUT)

137 VAN GENECHTEN Jonas (BEL)

CAJA RURAL – SEGUROS RGA (ESP)

141 ABERASTURI Jon (ESP)

142 CAÑELLAS Xavier (ESP)

143 GARCIA Jhojan O. (COL)

144 LAZKANO Oier (ESP)

145 MARTIN Sergio R. (ESP)

146 NICOLAU Joel (ESP)

147 OSORIO Alejandro (COL)

TEAM ARKEA – SAMSIC (FRA)

151 BOUDAT Thomas (FRA)

152 GRONDIN Donavan V. (FRA)

153 LOUVEL Matis (FRA)

154 NOPPE Christophe (BEL)

155 OWSIAN Łukasz (POL)

156 PICHON Laurent (FRA )

157 RUSSO Clément (FRA)

EQUIPO KERN PHARMA (ESP)

161 ARAIZ Sergio N. (ESP)

162 BOUZAS Martin (ESP)

163 GALVAN Francisco (ESP)

164 MARQUEZ Marti (ESP)

165 PARRA Jose F. (ESP)

166 RUIZ Ibon ( ESP)

167 SANZ Enrique (ESP)

RIWAL READYNEZ (DEN)

171 MORCH Tobias (DEN)

172 BUDDING Martijn (NED)

173 DE KLEIJN Arvid (NED)

174 ENGER Sondre H. (NOR)

175 LUNKE Sindre S. (NOR)

176 QUAADE Rasmus C. (DEN)

177 AASVOLD Kristian (NOR)

CYCLING TEAM KOMETA XSTRA (ESP)

181 VERZA Riccardo (ITA)

182 LARSEN Mathias A. (DEN)

183 GARAVAGLIA Giacomo (ITA)

184 VIEGAS Daniel (POR)

185 FETTER Erik (HUN)

186 GARCIA Sergio (ESP )

187 SEVILLA Diego P. (ESP)

WALLONIE-BRUXELLES (BEL)

191 TAMINIAUX Lionel (BEL)

192 LIVYNS Arjen (BEL)

193 MOLLY Kenny (BEL)

194 MORTIER Julien (BEL)

195 NÕMMELA Aksel (EST)

196 PEYSKENS Dimitri (BEL)

197 WIRTGEN Luc (LUX)