fot. Trek-Segafredo

W portugalskim wyścigu etapowym Volta ao Algarve (19-23 lutego) debiut w barwach amerykańskiej drużyny World Tour Trek-Segafredo zaliczy Vincenzo Nibali i jego brat – Antonio. Ponadto sezon zainauguruje zwycięzca Il Lombardia 2019 – Bauke Mollema. 

Jednymi z największych gwiazd w wyścigu Volta ao Algarve będą Vincenzo Nibali i Bauke Mollema. Obaj mają za sobą dwutygodniowe zgrupowanie wysokościowe u podnóża wulkanu Teide, a startem w Portugalii zainaugurują starty w sezonie 2020. Dodatkowo dla “Rekina z Messyny” będzie to dziewiczy występ w nowych barwach.

– Pomimo że mam za sobą wiele początków nowego sezonu, to dokonywanie tego w barwach nowej drużyny powoduje, że jestem lekko zdenerwowany i podekscytowany. Ustaliśmy wraz z drużyną, że wyścig w Algarve odbywa się we właściwym momencie sezonu, ponieważ następuje zaraz po zgrupowaniu, a ja nie lubię spieszyć się z rozpoczynaniem ścigania. To będzie długi sezon, a moim pierwszym celem jest Giro d’Italia. Aby przyjechać na ten wyścig w najwyższej formie muszę przygotowywać się krok po kroku, bez zbytecznej fizycznej fatygi

– wyjaśnił Vincenzo Nibali.

Tymczasem Bauke Mollema przyjedzie do Portugalii wypoczęty i mający za pasem udany okres przygotowań – nie tylko w Teide, ale również na Majorce i na Sycylii. Będzie to jego drugi występ w karierze w tym wyścigu. Ostatnio ścigał się tam w 2018 roku, kiedy finiszował drugi na królewskim etapie, a całe zmagania zakończył na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej.

– Nie mogę doczekać się momentu aż przypnę numer startowy do koszulki. Lubię trasę wyścigu Volta ao Algarve, myślę, że mi pasuje. Dwa finisze na podjeździe są dość eksplozywne, a także podoba mi się pagórkowata jazda na czas. To będzie dobra okazja do sprawdzenia, w jakiej znajduję się formie

– powiedział Bauke Mollema.

Włochowi i Holendrowi będą towarzyszyli Jasper Stuyven i Ryan Mullen, którzy na Majorce pomogli Matteo Moschettiemu odnieść dwa zwycięstwa; doświadczony i pełniący rolę kapitana i mający już za sobą pierwszy start w sezonie w Australii Koen de Kort; a także Edward Theuns i Antonio Nibali, który oczywiście również zadebiutuje w barwach Trek-Segafredo.

Dyrektor sportowy Steven De Jongh powiedział, że realnym celem dla zespołu jest zajęcie miejsca w pierwszej piątce klasyfikacji generalnej. Podczas etapów sprinterskich będą zaś będą walczyli Theuns i Stuyven.

Pełny skład drużyny Trek-Segafredo na wyścig Volta ao Algarve 2020: Vincenzo Nibali (ITA), Bauke Mollema (NED), Jesper Stuyven (BEL), Edward Theuns (BEL), Koen de Kort (NED), Ryan Mullen (IRL), Antonio Nibali (ITA).