Team Sky

Już za nieco ponad 2 miesiące najlepsi sprinterzy na świecie zmierzą się na trasie Scheldeprijs. Dziś organizatorzy zaprezentowali trasę tegorocznej edycji imprezy.

Scheldeprijs to jeden z najważniejszych wyścigów klasycznych w kalendarzu. Przez lata na jego trasie pojawiała się cała masa znakomitych sprinterów, którzy walczyli w swoistej “świątyni szybkości” i nie, nie jest tu mowa o Katowicach, a o belgijskim Schoten. Także w tym roku na starcie imprezy powinno pojawić się co najmniej kilku świetnych kolarzy, którzy przyciągną na trasę wielu kibiców.

Dziś organizatorzy belgijskiego wyścigu zaprezentowali trasę tegorocznej imprezy. Jak można było się spodziewać, będzie ona bliźniaczo podobna do tej, z poprzednich edycji. Jednocześnie jednak nałożono kilka ciekawych poprawek. Przede wszystkim skrócony o około 20 kilometrów został dojazd do finałowych rund, co nieco zmniejszy szanse na porwanie peletonu na wiatrach. By jednak nie skrócić wyścigu do sumy mniejszej niż 200 kilometrów, organizatorzy zdecydowali się na dodanie trzeciej rundy w Schoten. Dzięki temu kolarze przejadą nieco więcej po brukowanych odcinkach.

Wyścig odbędzie się 8 kwietnia. Tytułu zdobytego dwa razy z rzędu bronić będzie młoda gwiazda ekipy Deceuninck – Quick Step, Fabio Jakobsen.