fot. wyścig.com.pl

23 czerwca w Sanoku rozpocznie się 31. edycja Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Prezentujemy trasę tegorocznej imprezy.

Popularna “Solidarka” w tym roku ma wpisywać się w obchody 40. rocznicy powstania
NSZZ Solidarność. Trasa całego wyścigu odwiedzi pięć województw: podkarpackie, małopolskie, śląskie, świętokrzyskie i łódzkie.

Pierwszego dnia odbędą się aż dwa etapy. Przed południem będzie mieć miejsce etap górski kończący się w Strzyżowie. Po południu natomiast odbędzie się krótki etap przeznaczony dla sprinterów z Sędziszowa do Niska.

Następnie kolarze przeniosą się z Podkarpacia przez Beskid Sądecki, Mały i Żywiecki aż na Wyżynę Śląską. Trzeci etap odbędzie się na trasie Krosno – Nowy Sącz. Natomiast czwarty etap poprowadzi trasa ze Skawiny do Jaworzna. Po drodze zawodnicy pokonają premię górską pod Kocierz, czyli podjazd, który zagościł na ostatnim Tour de Pologne podczas zneutralizowanego etapu dzień po tragicznej śmierci Bjorga Lambrechta.

Na zakończenie całego wyścigu odbędzie się etap z Kielc do Łodzi. Tuż po starcie kolarze będą wspinać się pod dobrze znany Zamek w Chęcinach, a następnie będzie zmierzać w kierunku stolicy województwa łódzkiego. Organizatorzy zapewniają, że każdy etap na 31. Wyścigu Solidarności będzie się zaczynał i kończył okrążeniami w miastach etapowych, co powinno być dużą atrakcją dla zgromadzonych kibiców.

 

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments