Włoch z drużyny Trek-Segafredo odniósł swoje drugie zwycięstwo w tegorocznym cyklu Challenge Mallorca.
Ostatni z cyklu czterech klasyków rozgrywanych na największej wyspie archipelagu Balearów liczy niecałe 160 kilometrów wokół Palmy. Po dwóch trudnych dniach, gdzie dominowali górale do głosu ponownie powinni dojść sprinterzy. Jedyną znaczącą trudnością będzie Coll sa Creu znajdujący się niecałe 35 kilometrów przed metą. Długość tego wzniesienia wynosi 6,4 kilometra, ale średnie nachylenie wynosi tylko 3,8 % co nie powinno przeszkodzić sprinterom w dotarciu do linii mety w czołowej grupie.
Tuż po starcie uformowała się trzyosobowa ucieczka, w której znaleźli się: Lluís Mas (Movistar Team), Brian van Goethem (Lotto Soudal) oraz Álvaro Cuadros (Caja Rural). Przewaga ucieczki na 15 kilometrze trasy wynosiła już 3 minuty, lecz wtedy do pracy zabrały się ekipy Trek-Segafredo i BORA – hansgrohe kontrolując poczynania ucieczki. W połowie podjazdu pod Coll sa Creu przewaga uciekinierów spadła do zaledwie 20 sekund, a wtedy na atak z peletonu zdecydował się kolejny kolarz Movistaru Enric Mas.
Hiszpanowi nie udało się jednak uzyskać przewagi. Gdy powrócił do peletonu na kontrę zdecydowała się czwórka kolarzy. Byli nimi: Jasper Stuyven (Trek-Segafredo), Jempy Drucker (BORA – hansgrohe), Loic Vliegen (Circus – Wanty Gobert) oraz Stefano Oldani (Lotto Soudal). Do mety pozostawało 25 kilometrów, a ich przewaga wynosiła 15 sekund. Niestety harcownicy nie utrzymali się długo przed peletonem i na 16 kilometrów do mety zostali wchłonięci do grupy zasadniczej.
Zgodnie z przewidywaniami doszło do masowego sprintu, w którym najlepszy okazał się Matteo Moschetti. Drugi na mecie był Niemiec Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe), a trzecią lokatę zajął, również reprezentant Włoch Andrea Pasqualon (Circus – Wanty Gobert).
🏆Trofeo Playa de Palma – Palma (159,6kms)🏆
📍🏁🏁🏁📍Victoria al sprint para @moschettiteo en Palma!!! 👏🏽👏🏽👏🏽
📹@cyclingfriendly @AHPlayadePalma @ajuntpalma #ChallengeMallorca
Organiza Unisport Consulting@unisportprensa pic.twitter.com/ONsliu6fWq
— ChallengeMallorca (@ChallengeMca) February 2, 2020
Wyniki Trofeo Playa de Palma – Palma:
1 | Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo | 3:46:29 |
2 | Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe | |
3 | Andrea Pasqualon (Ita) Circus-Wanty Gobert | |
4 | Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | |
5 | Stefano Oldani (Ita) Lotto Soudal | |
6 | Cedric Beullens (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | |
7 | Juan Jose Lobato del Valle (Spa) Fundacion-Orbea | |
8 | Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | |
9 | Emils Liepins (Lat) Trek-Segafredo | |
10 | Giovanni Lonardi (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
11 | Enrique Sanz Unzue (Spa) Kern Pharma | |
12 | Stefan Bissegger (Sui) Switzerland | |
13 | Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Start-Up Nation | |
14 | Christophe Noppe (Bel) Team Arkea-Samsic | |
15 | Thery Schir (Sui) Swiss Racing Academy | |
16 | José Rojas (Spa) Movistar Team | |
17 | Bram Welten (Ned) Team Arkea-Samsic | |
18 | Jacob Scott (GBr) Canyon-Sram Racing | |
19 | Xavier Cañellas Sanchez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | |
20 | Viacheslav Kuznetsov (Rus) Gazprom-Rusvelo | |
21 | Paolo Totò (Ita) Work Service-Dinatek-Vega | |
22 | Robin Froidevaux (Sui) Switzerland | |
23 | Matis Louvel (Fra) Team Arkea-Samsic | |
24 | Fabian Paumann (Sui) Swiss Racing Academy | |
25 | Rasmus Byriel Iversen (Den) Lotto Soudal | |
26 | Alex Paton (GBr) Canyon-Sram Racing | |
27 | Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
28 | Antonio Angulo Sampedro (Spa) Fundacion-Orbea | |
29 | Lukas Rüegg (Sui) Swiss Racing Academy | |
30 | Willem Jakobus Smit (RSA) Burgos-BH | |
31 | Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Fundacion-Orbea | |
32 | Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo | |
33 | Hector Saez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | |
34 | Giacomo Garavaglia (Ita) Kometa Xstra | |
35 | Maurits Lammertink (Ned) Circus-Wanty Gobert | |
36 | Hector Carretero (Spa) Movistar Team | |
37 | Jose Manuel Gutierrez Revuelta (Spa) Gios-Kiwi Atlantico | |
38 | Lorenzo Fortunato (Ita) Vini Zabu’ KTM | |
39 | Francesco Zandri (Ita) Work Service-Dinatek-Vega | 0:00:04 |
40 | Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe | |
41 | Loïc Vliegen (Bel) Circus-Wanty Gobert | |
42 | Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo | |
43 | Sander Armee (Bel) Lotto Soudal | 0:00:08 |
44 | Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Vini Zabu’ KTM | |
45 | Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe | 0:00:11 |
46 | Matthias Reutimann (Sui) Swiss Racing Academy | |
47 | Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | |
48 | Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-Rusvelo | |
49 | Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
50 | Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo | |
51 | Jenthe Biermans (Bel) Israel Start-Up Nation | |
52 | Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo | |
53 | Jon Agirre Egaña (Spa) Kern Pharma | |
54 | Urko Berrade Fernandez (Spa) Kern Pharma | |
55 | Brian Van Goethem (Ned) Lotto Soudal | |
56 | Joab Schneiter (Sui) Swiss Racing Academy | |
57 | Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-Up Nation | 0:00:15 |
58 | Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic | |
59 | Matthias Brändle (Aut) Israel Start-Up Nation | |
60 | Nils Politt (Ger) Israel Start-Up Nation | |
61 | Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe | |
62 | Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team | |
63 | Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal | |
65 | Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal | 0:00:26 |
66 | Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe | 0:00:40 |
67 | Diego Lopez Fuentes (Spa) Fundacion-Orbea | 0:00:44 |
68 | Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe | 0:01:02 |
69 | Miguel Angel Fernandez Ruiz (Spa) Gios-Kiwi Atlantico | 0:02:42 |
70 | Dario Puccioni (Ita) Work Service-Dinatek-Vega | |
71 | Per Christian Münstermann (Ger) SKS Sauerland NRW | |
72 | Alex Molenaar (Ned) Burgos-BH | |
73 | Quinn Simmons (USA) Trek-Segafredo | |
74 | Abram Stockman (Bel) SKS Sauerland NRW | |
75 | Isaac Canton Serrano (Spa) Burgos-BH | |
76 | Alejandro Ropero Molina (Spa) Kometa Xstra | |
77 | Jerome Baugnies (Bel) Canyon-DHB Racing | |
78 | Mathias Alexander E. Larsen (Den) Kometa Xstra | |
79 | Yurgen Clesman Ramirez Uzcategui | |
80 | Dmitrii Strakhov (Rus) Gazprom-Rusvelo | |
81 | Franck Bonnamour (Fra) Team Arkea-Samsic | |
82 | Guy Sagiv (Isr) Israel Start-Up Nation | |
83 | Valère Thiébaud (Sui) Switzerland | |
84 | Oier Lazkano Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | |
85 | Alex Vogel (Sui) Swiss Racing Academy | |
86 | Kenny De Ketele (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | |
87 | Jaime Castrillo Zapater (Spa) Kern Pharma | |
88 | Ivan Moreno Sanchez (Spa) Kern Pharma | |
89 | Sergio Nestor Araiz Michel (Spa) Kern Pharma | |
90 | Jose Felix Parra Cuerda (Spa) Kern Pharma | |
91 | Yves Lütolf (Sui) Swiss Racing Academy | |
92 | Alfdan De Decker (Bel) Circus-Wanty Gobert | |
93 | Simone Bevilacqua (Ita) Vini Zabu’ KTM | |
94 | Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 0:02:59 |
95 | Fabio Van den Bossche (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | 0:04:19 |
96 | Gilles De Wilde (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | 0:04:49 |
97 | Sergio Roman Martin Galan (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | |
98 | Julian Braun (Ger) SKS Sauerland NRW | |
99 | Emil Andersson (Swe) Memil Pro Cycling | |
100 | Carl Ljunggren (Swe) Memil Pro Cycling | |
101 | Raul Colombo (Ita) Work Service-Dinatek-Vega | |
102 | Carmelo Urbano Fontiveros (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | |
103 | Luca Covili (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
104 | Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo | |
105 | Antonio Puppio (Ita) Kometa Xstra | |
106 | Antonio Santoro (Ita) Work Service-Dinatek-Vega | |
107 | Etienne Van Empel (Ned) Vini Zabu’ KTM | |
108 | Alessandro Pessot (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
109 | Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo | |
110 | Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Movistar Team | |
111 | Franklín Chacón (Ven) Gios-Kiwi Atlantico | 0:06:02 |
112 | Fernando Lopes Gonzalez (Spa) Gios-Kiwi Atlantico | |
113 | Petr Rikunov (Rus) Gazprom-Rusvelo | |
114 | David Galarreta Ugarte (Spa) Gios-Kiwi Atlantico | |
115 | Matteo Rotondi (Ita) Work Service-Dinatek-Vega | |
116 | Manuel Peñalver Aniorte (Spa) Burgos-BH | |
117 | Michiel Stockman (Bel) SKS Sauerland NRW | |
118 | Dzmitry Zhyhunou (Blr) Fundacion-Orbea | |
119 | Jacob Hennessy (GBr) Canyon-DHB Racing | |
120 | Alexis Renard (Fra) Israel Start-Up Nation | |
121 | Mattia Bevilacqua (Ita) Vini Zabu’ KTM | |
122 | Márton Dina (Hun) Kometa Xstra | |
123 | Fabio Mazzucco (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
124 | Matteo Pelucchi (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
125 | Thomas Stewart (GBr) Canyon-Sram Racing | |
126 | Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal | |
127 | Lars Kulbe (Ger) SKS Sauerland NRW | |
128 | Ricardo Vilela (Por) Burgos-BH | |
129 | Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team | |
130 | Gotzon Martin Sanz (Spa) Fundacion-Orbea | |
131 | Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | |
132 | Robert Scott (GBr) Canyon-DHB | 0:08:32 |
133 | Ollie Morgan (GBr) Memil Pro Cycling | |
DNF | Dario Cataldo (Ita) Movistar Team | |
DNF | Davide Villella (Ita) Movistar Team | |
DNF | Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe | |
DNF | Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic | |
DNF | Lukasz Owsian (Pol) Team Arkea-Samsic | |
DNF | Odd Christian Eiking (Nor) Circus-Wanty Gobert | |
DNF | Simone Petilli (Ita) Circus-Wanty Gobert | |
DNF | Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Burgos-BH | |
DNF | Mikel Iturria Segurola (Spa) Fundacion-Orbea | |
DNF | Alessandro Iacchi (Ita) Vini Zabu’ KTM | |
DNF | Cristian Scaroni (Ita) Gazprom-Rusvelo | |
DNF | Erik Fetter (Hun) Kometa Xstra | |
DNF | Daniel Viegas (Por) Kometa Xstra | |
DNF | Alex Colman (Bel) Canyon-Sram Racing | |
DNF | Alejandro Regueiro Perez (Spa) Gios-Kiwi Atlantico | |
DNF | Jon Knolle (Ger) SKS Sauerland NRW | |
DNF | Lukas Baldinger (Ger) SKS Sauerland NRW | |
DNF | Willhelm Wallinder (Swe) Memil Pro Cycling | |
DNF | Wincent Wallinder (Swe) Memil Pro Cycling | |
DNF | Christoffer Eriksson (Swe) Memil Pro Cycling | |
DNF | Andreas Andersson (Swe) Memil Pro Cycling | |
DNF | Nicolas Coppolino (Ita) Work Service-Dinatek-Vega | |
DNF | Laurin Bachmann (Sui) Switzerland | |
DNF | Tristan Marguet (Sui) Switzerland | |
DNF | Mauro Schmid (Sui) Switzerland | |
DNF | Nico Selenati (Sui) Switzerland |