Foto: Grand Prix Cycliste La Marseillaise

Benoît Cosnefroy (AG2R La Mondiale) był najlepszy na trasie Grand Prix Cycliste la Marseillaise. 

41. edycja klasyku Grand Prix Cycliste la Marseillaise rozegrana została dziś na pagórkowatej trasie wokół Marsylii. Niestety na liście startowej próżno było szukać polskich zawodników.

Dość szybko na czele pojawiła się ucieczka, w której kręcili:  Baptiste Bleier (St-Michel-Auber 93), Samuel Leroux (Natura4Ever-Roubaix-Lille Métropole), Lucas de Rossi (Nippo Delko One Provence), Lindsay de Vylder (Sport Vlaanderen-Baloise), Luc Wirtgen (Wallonie Bruxelles) oraz Marti Marquez (Equipo Kern Pharma).

Ich najwyższa przewaga wyniosła niespełna 6 minut. Peleton cały czas kontrolował sytuację i sukcesywnie zmniejszał dystans.

30 kilometrów przed metą z ucieczki skontrował Lucas de Rossi (Nippo Delko One Provence). Za nim kręcił Marquez, a reszta harcowników została wchłonięta przez grupę. Na ostatnim podjeździe wszystko się połączyło.

Samotnie zaatakował Benoît Cosnefroy (AG2R La Mondiale), a w pogoń za nim ruszyli: Mikaël Cherel (AG2R La Mondiale), Julien El Fares (Nippo Delko One Provence) oraz Julien Antomarchi (Natura4Ever-Roubaix-Lille Métropole). Trójka została doścignięta, ale do Francuza dołączyli: Valentin Madouas (Groupama-FDJ), Jesus Herrada (Cofidis) i Tom Devriendt (Circus-Wanty Gobert).

3000 metrów przed metą mieli oni tylko 13 sekund przewagi nad kolejną grupą. Mimo tak małego dystansu to ta czwórka między sobą rozegrała walkę o zwycięstwo. Najwięcej sił zachował Benoît Cosnefroy (AG2R La Mondiale).

Na kolejnych miejscach finiszowali Tom Devriendt (Circus-Wanty Gobert) i Valentin Madouas (Groupama-FDJ).

Wyniki:

1 COSNEFROY Benoit AG2R LA MONDIALE les 145,3 km en 3h49’51”
2 MADOUAS Valentin GROUPAMA-FDJ ST
3 DEVRIENDT Tom CIRCUS-WANTY GOBERT ST
4 HERRADA Jesus COFIDIS ST
5 PLANCKAERT Edward SPORT VLAANDEREN-BALOISE 17
6 VENTURINI Clément AG2R LA MONDIALE ST
7 TOUZÉ Damien COFIDIS ST
8 TURGIS Anthony TOTAL DIRECT ENERGIE ST
9 BOASSON HAGEN Edvald NTT PRO CYCLING TEAM ST
10 MALDONADO Anthony ST MICHEL-AUBER 93 ST
11 JAUREGUI Quentin AG2R LA MONDIALE ST
12 HARDY Romain TEAM ARKEA-SAMSIC ST
13 VAN ROOY Kenneth SPORT VLAANDEREN-BALOISE ST
14 FINETTO Mauro NIPPO DELKO PROVENCE ST
15 BARTHE Cyril B&B HOTELS-VITAL CONCEPT ST
16 LE GAC Olivier GROUPAMA-FDJ ST
17 *GENIETS Kevin GROUPAMA-FDJ ST
18 PEYSKENS Dimitri WALLONIE BRUXELLES ST
19 EL FARES Julien NIPPO DELKO PROVENCE ST
20 MEURISSE Xandro CIRCUS-WANTY GOBERT ST
21 CALMEJANE Lilian TOTAL DIRECT ENERGIE ST
22 *ADRIA Roger EQUIPO KERN PHARMA ST
23 SCHÖNBERGER Sebastian B&B HOTELS-VITAL CONCEPT ST
24 *HUYS Laurens WALLONIE BRUXELLES ST
25 FERASSE Thibault NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE ST
26 DE GENDT Aimé CIRCUS-WANTY GOBERT ST
27 BOUET Maxime TEAM ARKEA-SAMSIC ST
28 BIDARD François AG2R LA MONDIALE ST
29 COMBAUD Romain NIPPO DELKO PROVENCE ST
30 ANTOMARCHI Julien NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE ST
31 HIVERT Jonathan TOTAL DIRECT ENERGIE ST
32 DELAPLACE Anthony TEAM ARKEA-SAMSIC ST
33 CHEREL Mikaël AG2R LA MONDIALE ST
34 *MENDEZ NOREÑA Daniel Alejandro EQUIPO KERN PHARMA ST
35 MARQUEZ ROMAN Marti EQUIPO KERN PHARMA ST
36 PEREZ Anthony COFIDIS ST
37 EDET Nicolas COFIDIS 24
38 HERRADA Jose COFIDIS ST
39 GENIEZ Alexandre AG2R LA MONDIALE ST
40 LE ROUX Romain TEAM ARKEA-SAMSIC 42
41 AURIGNAC Samy CAMBODIA CYCLING ACADEMY 01:10
42 VALGREN HUNDAHL Michael NTT PRO CYCLING TEAM 01:15
43 BAKELANTS Jan CIRCUS-WANTY GOBERT 03:37
44 GUILLONNET Adrien ST MICHEL-AUBER 93 05:02
45 *BELLICAUD Jérémy CIRCUS-WANTY GOBERT ST
46 DE VYLDER Lindsay SPORT VLAANDEREN-BALOISE ST
47 DE ROSSI Lucas NIPPO DELKO PROVENCE ST
48 VAN NIEKERK Morne ST MICHEL-AUBER 93 05:33
49 GOGL Michael NTT PRO CYCLING TEAM ST
50 *BURGAUDEAU Mathieu TOTAL DIRECT ENERGIE 05:56
51 COURTEILLE Arnaud B&B HOTELS-VITAL CONCEPT ST
52 BOUDAT Thomas TEAM ARKEA-SAMSIC ST
53 LADAGNOUS Matthieu GROUPAMA-FDJ ST
54 IDJOUADIENE Pierre NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE ST
55 *WIRTGEN Luc WALLONIE BRUXELLES ST
56 VANSPEYBROUCK Pieter CIRCUS-WANTY GOBERT ST
57 MOLLY Kenny WALLONIE BRUXELLES ST
58 WARLOP Jordi SPORT VLAANDEREN-BALOISE ST
59 FEDELI Alessandro NIPPO DELKO PROVENCE ST
60 *BRUNEL Alexys GROUPAMA-FDJ ST
61 MAURELET Flavien ST MICHEL-AUBER 93 ST
62 *GHYS Robbe SPORT VLAANDEREN-BALOISE ST
63 LIETAER Eliot WALLONIE BRUXELLES ST
64 WILLEMS Thimo SPORT VLAANDEREN-BALOISE 08:44
65 DUCHESNE Antoine GROUPAMA-FDJ ST
66 DERNIES Tom NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE ST
67 RUSSO Clément TEAM ARKEA-SAMSIC ST
68 OURSELIN Paul TOTAL DIRECT ENERGIE ST
69 *RUIZ SEDANO Ibon EQUIPO KERN PHARMA ST
70 DUMOURIER Florian CAMBODIA CYCLING ACADEMY ST
71 *RIOU Alan TEAM ARKEA-SAMSIC ST
72 CAM Maxime B&B HOTELS-VITAL CONCEPT ST
73 VERMOTE Julien COFIDIS ST
74 CONSTANTIN Baptiste ST MICHEL-AUBER 93 ST
75 BLEIER Baptiste ST MICHEL-AUBER 93 ST
76 *NIELSEN Andreas Stokbo NTT PRO CYCLING TEAM ST
77 O’CONNOR Ben NTT PRO CYCLING TEAM ST
78 LEVEAU Jérémy NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE ST
79 PICOUX Maximilien NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE ST
80 VINCENT Léo GROUPAMA-FDJ ST
81 *LOUVET Louis ST MICHEL-AUBER 93 ST
82 CLAEYS Dimitri COFIDIS ST
83 DE BIE Sean WALLONIE BRUXELLES ST
84 *MORTIER Julien WALLONIE BRUXELLES ST
85 LEROUX Samuel NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE ST
86 COUSIN Jérôme TOTAL DIRECT ENERGIE 08:49
87 TANFIELD Harry AG2R LA MONDIALE 08:50

Wycofali się:
*GALVAN FERNANDEZ Francisco EQUIPO KERN PHARMA
BOUSQUET Pascal CAMBODIA CYCLING ACADEMY
HUDRY Florian CAMBODIA CYCLING ACADEMY
ROCHAS Rémy NIPPO DELKO PROVENCE
MULLER Gabriel CAMBODIA CYCLING ACADEMY
*TU Chih Hao Sergio EQUIPO KERN PHARMA
*BOUZAS REY Martin EQUIPO KERN PHARMA
BERLIN Antoine CAMBODIA CYCLING ACADEMY
*WEEMAES Sasha SPORT VLAANDEREN-BALOISE
*DE PLUS Jasper CIRCUS-WANTY GOBERT
VICHOT Arthur B&B HOTELS-VITAL CONCEPT
BOECKMANS Kris B&B HOTELS-VITAL CONCEPT
GONÇALVES José NIPPO DELKO PROVENCE
THOMSON Jay Robert NTT PRO CYCLING TEAM
GAILLARD Marlon TOTAL DIRECT ENERGIE
*MOZZATO Luca B&B HOTELS-VITAL CONCEPT