Tour de Pologne UCI World Tour pozyskał nowego Oficjalnego Partnera. Polski narodowy wyścig kolarski rozpoczyna współpracę z Grupą MLEKOVITA. W 2020 roku firma będzie Partnerem klasyfikacji Zwycięzca Etapu.

– Bardzo się cieszę, że Grupa MLEKOVITA zdecydowała się na zaangażowanie w Tour de Pologne. Współpraca dwóch polskich uznanych marek z wielkimi tradycjami przyniesie wspaniałe efekty. Zwłaszcza, że jesteśmy równolatkami. Początki Grupy MLEKOVITA sięgają 1928 roku, a właśnie wtedy rozpoczęła się historia Tour de Pologne. Dziś nasz narodowy wyścig należy do kolarskiej ligi mistrzów i jest transmitowany w 120 państwach na całym świecie. Dzięki temu jest znakomitą formą promocji na rynkach zagranicznych dla polskich firm, takich jak MLEKOVITA – lider polskiego eksportu 

– powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

W tym roku polski narodowy wyścig zostanie rozegrany na początku lipca (5-11). Wcześniejszy niż zwykle termin zawodów jest związany z igrzyskami w Tokio, które rozpoczną się 24 lipca. 77. Tour de Pologne UCI World Tour będzie więc najważniejszym sprawdzianem dla tych, którzy marzą o olimpijskim medalu.

– MLEKOVITA nie bez powodu uczestniczy w projekcie Tour de Pologne. Życzyłbym sobie, by sportowy duch dążenia do mistrzostwa udzielił się naszym działaniom. By tak jak organizator wyścigu Czesław Lang wygrywał kolejne kolarskie wyścigi, tak MLEKOVITA wygrywała smakiem i najwyższą jakością produktów w wyborach zakupowych nie tylko Polaków, ale i mieszkańców całego świata

– powiedział Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA.

Tour de Pologne to największa cykliczna impreza sportowa w Polsce oraz najważniejszy wyścig kolarski w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 2005 roku należy do elitarnego cyklu UCI World Tour, czyli kolarskiej ligi mistrzów. Co roku startują w nim wszystkie najlepsze grupy zawodowe świata oraz czołowi kolarze zawodowego peletonu. Transmisje telewizyjne z Tour de Pologne UCI World Tour docierają do 120 państw na całym świecie.

MLEKOVITA jest największą grupą mleczarską w Europie Środkowo-Wschodniej. Każdego dnia w 20 zakładach produkcyjnych przetwarzanych jest 8 milionów litrów najlepszego mleka dostarczanego przez 15 000 polskich rolników. 5 000 wykwalifikowanych pracowników dba o najwyższą jakość produktów wytwarzanych na ponad 170 liniach produkcyjnych. Ponad 1000 mlecznych smakowitości znanych jest nie tylko w polskich domach, ale i w 159 krajach świata. MLEKOVITA to duma polskiej gospodarki.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments