fot. Lotto-Soudal

Belgijski specjalista od jazdy indywidualnej na czas rozpoczyna nowy rozdział swojej kariery. W swoich mediach społecznościowych zaprezentował on pierwsze starty w drużynie rodem z RPA.

Dwukrotny mistrz Europy w barwach nowego zespołu nadal będzie się skupiać na rozwijaniu swoich umiejętności w samotnej walce z czasem. Jego celem na 2020 rok mają być Giro d’Italia oraz Igrzyska Olimpijskie. Niewiadomą pozostaje jego obecność podczas “czasówki” w Tokio. Reprezentacja Belgii ma dwa miejsca w składzie na indywidualną jazdę na czas, ale obaj kolarze, którzy tam wystartują staną na starcie trudnego wyścigu ze startu wspólnego. Zmniejsza to szanse 28-letniego zawodnika, a preferuje takich kolarzy, jak Remco Evenepoel i Wout van Aert.

Jeśli Campenaerts chce, aby jego marzenie o olimpijskim starcie się ziściło to musi od początku sezonu prezentować wysoką dyspozycję. Za pośrednictwem swojego Instagrama opublikował on swój kalendarz najbliższych startów. 2020 rok zainauguruje na Bliskim Wschodzie podczas UAE Tour, a następnie wystartuje w Paryż-Nicea. Podczas “Wyścigu ku Słońcu” znajdzie się indywidualna jazda na czas, więc pojawi się przed nim okazja na pierwszy triumf w barwach nowej ekipy.