Foto: CCC-Liv

Utytułowana Holenderka z powodu kontuzji pachwiny kończy swój zimowy sezon w wyścigach przełajowych. Podda się ona w następnym tygodniu operacji pachwiny.

32-letnia gwiazda polskiej drużyny CCC-Liv w niedzielę zajęła piątą lokatę na krajowych mistrzostwach w kolarstwie przełajowym. Sama Vos w oficjalnym komunikacie zespołu poinformowała o swoim stanie zdrowia.

Dolegliwości doskwierają mi już od pewnego czasu. Niedawno odkryliśmy żródło problemu. W konsultacji ze sztabem medycznym mojej drużyny CCC-Liv, zdecydowałam się, aby jak najszybciej poddać się operacji. Start w Mistrzostwach Holandii nie mógł pogorszyć sprawy. Chcę się przygotować do odpoczynku, aby pewnego dnia powrócić do swojej najlepszej dyspozycji

– powiedziała trzykrotna mistrzyni świata w kolarstwie szosowym.

Operacja tętnicy pachwiny ma się odbyć w następny wtorek. Holenderka z nadzieją patrzy w najbliższą przyszłość.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem będę dochodzić do siebie około sześć tygodni. We współpracy z zespołem będę pracować nad powrotem do zdrowia, aby zrealizować swoje cele, podczas sezonu na “szosie”. Jednakże, w tym momencie powodzenie operacji jest najważniejsze

– zakończyła Holenderka.

Miejmy nadzieję, że zwyciężczyni ubiegłorocznego rankingu UCI szybko powróci do zdrowia. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie w barwach CCC-Liv odniosła aż 19 zwycięstw. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Marianne szybkiego powrotu do zdrowia.