Lotto-Soudal / PHOTONEWS

Belg niebawem rozpoczyna zupełnie nowy etap swojego sportowego życia. Od początku swojej zawodowej kariery jeździł w barwach rodzimej ekipy Lotto-Soudal. Teraz zdecydował się zmienić otocznie i dołączyć do Team Sunweb.

Pozyskanie Tiesja Bennota jest największym wzmocnieniem na jakie pozwoliła sobie niemiecka drużyna, która po odejściu Toma Dumoulina do Jumbo – Visma zdecydowała się podpisać kontrakty zwłaszcza z bardzo młodymi kolarzami. To sprawia, że presja wyniku na 25-letniego Benoota będzie znacząca.

Belg mimo, że w kolarskim peletonie na światowym poziomie jest już od kilku lat to jego rola i specjalizacja jest trudna do określenia. W swoim pierwszym pełnym sezonie, jako zaledwie 21-letni zawodnik zajął piątą lokatę w Tour of Flanders. Typowany na następce Toma Boonena, póki co nie nawiązał choć trochę do sukcesów “Tommeke”. Jego dotychczasowym największym sukcesem w zawodowej karierze jest zwycięstwo w Strade Bianche w 2018 roku.

Poza tym Tiesj Benoot na przestrzeni zwłaszcza ostatnich dwóch lat odnotowuje dobre wyniki w wyścigach etapowych. Czwarte lokaty w Tirreno-Adriatico (2018 r.) i w Tour de Suisse w ostatnim sezonie pokazują, że Belg posiada odpowiedni potencjał, aby w tym kierunku się rozwijać.

W wywiadzie dla Cyclingnews 25-letni zawodnik stwierdził, że chciałby się skupić w najbliższym sezonie, zarówno na klasykach, jak i krótkich, tygodniowych wyścigach etapowych. Czas pokaże czy będzie to dobry wybór. Jedno jest pewne, że wraz z Michaelem Matthewsem będzie odpowiedzialny on za wyniki zespołu w nadchodzącej wielkimi krokami kampanii wiosennych klasyków.