Itzulia Basque Country / PHOTOGOMEZSPORT

Hiszpański kolarz już za nieco ponad tydzień rozpocznie swoje pierwsze starty w roku 2020 podczas Santos Tour Down Under. W wywiadzie dla EsCiclismo opowiedział on o swoich planach i celach na już swój trzeci rok w Astanie.

Fraile w przeszłości dał się poznać, jako skuteczny uciekinier, jednak w 2019 roku nie odniósł żadnego triumfu. Dlatego nie dziwi fakt, że jego najważniejszym celem na nadchodzący sezon jest powrót do odnoszenia zwycięstw.

Moim celem na 2020 rok jest znów wygrywać. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Chciałbym powrócić do swojej dyspozycji z 2018 roku (wygrał wtedy etap Tour de France przyp. red.). Jestem zadowolony z ostatniego sezonu, ale nie byłem wystarczająco konkurencyjny, aby wygrywać wyścigi. Podczas Tour de France bardzo doskwierały mi moje plecy, dlatego zdecydowałem się wcześniej zakończyć swój sezon. Teraz, jednak czuję się dobrze i myślę, że odzyskałem 100% swojej sprawności

– powiedział Hiszpan dla EsCiclismo.

Wczesny start w Australii z pewnością mu w tym pomoże. Następnie kolarz kazachskiej drużyny wybierze się do swojego rodzimego kraju na Vuelta a Murcia i Clásica de Almería. Potem Fraile wystartuje w Paryż-Nicea, które będzie jego głównym celem tej wiosny oraz w Mediolan-San Remo. Ponadto poprzez start w Vuelta al Pais Vasco przygotuje się do ardeńskich klasyków, w których z pewnością będzie bardzo wartościowym pomocnikiem dla Jakoba Fuglsanga. Po przerwie Fraile wybierze się na Critérium du Dauphiné, które będzie ostatnim testem formy przed Tour de France. Ze swojego planu startów bardzo zadowolony jest sam zainteresowany.

To piękny i wymagający kalendarz startów, ale bardzo mi się podoba. Moim celem jest dobre wejście w sezon. Myślę, że przyjeżdżam do Australii w dobrej dyspozycji. Może nie w takiej, aby walczyć w klasyfikacji generalnej, ale z pewnością będę w stanie pomagać kolegom z drużyny. Chcę mieć swój pierwszy szczyt formy podczas wyścigu Paryż-Nicea

– zakończył 29-letni zawodnik.

Miejmy nadzieję, że Omar Fraile powróci do swojej dawnej dyspozycji. Bez wątpienia Hiszpan będzie w stanie odnosić, wtedy triumfy po swoich ucieczkach, tak jak robił to w przeszłości.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments