Fot. Team Ineos

Po pełnym dramaturgii sezonie 2019, który zakończył się smutnym rozstaniem z drużyną Bahrain -Merida, spekulowano czy Rohan Dennis w ogóle znajdzie nową drużynę na sezon 2020. Po prawie trzech miesiącach ciszy, Team Ineos w końcu ogłosił podpisanie kontraktu z Mistrza Świata w jeździe indywidualnej na czas. Transfer do Team Ineos oznacza dla australijskiego specjalisty od jazdy na czas początek nowej ery.

Dennis jest przekonany, że w końcu znalazł odpowiednie środowisko do rozwoju i odnoszenia kolejnych sukcesów.

„Było zainteresowanie kilku innych drużyn, ale szczerze mówiąc, Team Ineos jest w tym momencie najlepszym rozwiązaniem. To miejsce, które moim zdaniem najlepiej będzie mnie wspierać w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich i wyścigów czasowych.”

– powiedział Dennis w podcaście prowadzonym przez Geraint’a Thomas’a i Luke’a Rowe’a – „Watts Occurring”.

Wraz z nowym zespołem przybywa mnóstwo nowych technologii, w tym potężna flota rowerów Pinarello, które pomogły już Australijczykowi w zdobyciu srebrnego medalu w barwach swojego nowego zespołu na krajowych mistrzostwach. Złoto zdobył Luke Durbridge z teamu Mitchelton – Scott. Brett Lancaster, dyrektor sportowy Team Ineos, podsumował jazdę Dennisa:

„Wiemy, że Luke Durbridge jest zawsze świetnie przygotowany na początku roku. Mieliśmy nadzieję, że jego start przed Rohanem będzie dla nas przewagą. Przez cały czas wyścigu różnice były minimalne. Rohan dobrze przygotował się do tych mistrzostw, a my ze swojej strony wszystko zrobiliśmy poprawnie. Jesteśmy zadowoleni z jego postawy, on sam też nie ma się czego wstydzić. Cieszymy się z drugiego miejsca i musimy przyznać, że Luke zasługiwał na zwycięstwo”

Pinarello Bolide TT, przygotowany w specjalnym malowaniu na cześć zwycięstwa Australijczyka we wrześniu 2019 roku w Yorkshire, to najprawdopodobniej maszyna na której Dennis Rohan odniesie większość swoich indywidualnych sukcesów w 2020 roku.

Rower wyposażony jest w hamulce szczękowe Shimano, które będą odpowiedzialne za zmniejszanie prędkości kół dostarczonych przez PRO. Na kołach znajdą się szytki Continental Competition Pro Ltd. Co prawda większość zawodników Team Ineos w ostatnim sezonie korzystała z kół od Princeton CarbonWorks, jednak jak widać na zdjęciach Dennis będzie jeździł na trójramiennym kole od PRO. O zmianę przełożeń w rowerze Mistrza Świata zadba oczywiście Shimano, które wyposażyło rower w 11-biegową grupę Dura-Ace Di2. Chociaż na oficjalnych zdjęcia z social media Team Ineos widać standardową kierownicę Bolide TT, to zdjęcia z wyścigu i oficjalnego Instagrama Rohana sugerują, że Dennis używa jednoczęściowego, specjalnie formowanego w drukarce 3D kokpitu MOST.

Rower Mistrza Świata został wzbogacony o grafikę, która będzie przypominać o trasie w Yorkshire i osiągniętym wtedy rezultacie. Obok tęczy znalazła się data, czas oraz współrzędne geograficzne.

„Rohan już wykręcił lepszy wynik niż w zeszłym roku o tej porze, a oczywiście nie jest jeszcze w szczytowej formie. Teraz jedzie do Melbourne na testy w tunelu aerodynamicznym, a następnie dołączy do Dylana van Baarle i Pavla Sivakova na Gold Coast. Potem wszyscy udadzą się do Adelaide na Tour Down Under”

– dodał Lancaster.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments