fot. Team Ineos

Już 21 stycznia w Australii rozpocznie się pierwszy w sezonie wyścig z cyklu World Tour – Santos Tour Down Under. Dzisiaj poznaliśmy skład Team Ineos, w którym zabrakło Michała Kwiatkowskiego.

Kibice kolarstwa czekają na to, jak w debiucie w wyścigu etapowym, w Team Ineos zaprezentuje się Rohan Dennis. To jedyny Australijczyk w brytyjskiej grupie i nie może go zabraknąć w Santos Tour Down Under. Dopiero co, Dennis zajął 2. miejsce w mistrzostwach kraju na czas. W Santos Tour Down Under Australijczyk pojedzie po raz dziewiąty. W 2015 roku sięgnął po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

W walce o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej powinien liczyć się również Pavel Sivakov. Zwycięzca ubiegłorocznego Tour de Pologne zadebiutuje w australijskim wyścigu. W poprzedniej edycji Tour Down Under najlepiej z kolarzy (wówczas) Team Sky spisał się Wout Poels, który był 3. Na 16. pozycji uplasował się Dylan van Baarle, który pojedzie także w tym roku. Resztę składu uzupełniają Brytyjczycy. Na sprinterskich etapach powalczyć powinien Chris Lawless.

Mamy w zespole siedmiu mocnych kolarzy. Rohan wygrał tutaj w przeszłości i wie, co zrobić, aby sięgnąć po zwycięstwo. Będzie naszym liderem w swoim domowym wyścigu. Rezerwowymi liderami będą Pavel i Dylan. Trenują tutaj od początku roku i obaj są w świetnej formie. Możemy grać kilkoma kartami. Na sprinterskie etapy mamy Chrisa, który również czuje się dobrze

– powiedział Brett Lancaster, dyrektor sportowy Team Ineos.

Sezon w Australii rozpocząć miał Michał Kwiatkowski. Mówił on tym w wywiadzie udzielonym naszemu portalowi.

Tak, w tej chwili taki jest plan, aby to właśnie w Australii zacząć się ścigać. Z tego względu, że w rzeczywistości sezon skończyłem w Paryżu, to mogę rozpocząć ściganie wcześniej. Jest to nowość w moim programie i pomimo że nie jest to start docelowy, to dobrze jest mieć w głowie, że już 20 stycznia wrócę do rywalizacji. Poza tym mój program startów nie będzie różnił się od tego z poprzednich lat. Wierzę, że jeśli wszystko dobrze ułoży się w okresie przygotowawczym, to przy moim standardowym układzie wyścigów (Volta ao Algarve, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Mediolan-San Remo, ardeńskie klasyki), to jestem w stanie wygrywać. Jeśli tylko nie popełnię tego błędu, który popełniłem przed sezonem 2019, to wszystko będzie dobrze

– przyznał miesiąc temu „Kwiato”, którego zabrakło w składzie Team Ineos.

Skład Team Ineos na Santos Tour Down Under 2020: Rohan Dennis, Pavel Sivakov, Chris Lawless, Dylan van Baarle, Ian Stannard, Owain Doull, Luke Rowe.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments