fot. Team INEOS

Chris Froome (Team Ineos) zdementował ostatnie doniesienia włoskich mediów jakoby miał po dwóch dniach opuścić zgrupowanie Team Ineos na Majorce. Brytyjczyk, który dochodzi do zdrowia po bardzo poważnej kraksie w czerwcu, napisał na Twitterze, że chodziło o obóz treningowy na początku grudnia. 

Mam nadzieję, że wyjaśnię to jasno. Ostatnio byłem na zgrupowaniu na początku grudnia. Mój powrót do zdrowia przebiega bardzo dobrze i na kolejny obóz będę jechał w czwartek

– napisał Chris Froome.

Doniesienia włoskich portali internetowych Bicisport oraz SpazioCiclismo wydawały się dotyczyć bieżących dni i były cytowane przez niemal wszystkie media zajmujące się kolarstwem, włącznie z nami. Okazuje się jednak, że odnosiły się do zgrupowania Ineos, które odbywało się na początku grudnia ubiegłego roku na hiszpańskiej Majorce.

Chris Froome chce wrócić do dyspozycji, która pozwoli mu walczyć o piąte w karierze zwycięstwo w wyścigu Tour de France, który z uwagi na igrzyska olimpijskie rozpocznie się nieco wcześniej niż zwykle, tj. 27 czerwca w Nicei.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments