fot. Superprestige

Podczas oficjalnej prezentacji drużyny Alpecin-Fenix jej gwiazda i lider Mathieu Van der Poel określił swoje cele na sezon 2020. Największym będzie olimpijski wyścig w dyscyplinie MTB-XC, ale świetnego Holendra nie zabraknie także w wiosennych klasykach. 

W rolach głównych podczas piątkowej prezentacji, która odbyła się w Amsterdamie wystąpili Mathieu Van der Poel oraz menadżerowie drużyny Alpecin-Fenix – Christoph i Philip Roodhoft.

Van der Poel potwierdził, że jego prymarnym celem w nadchodzącym sezonie będzie wyścig olimpijski w Tokio w MTB-XC, a następnie uda się do Austrii, gdzie odbędą się mistrzostwa świata w tej samej dyscyplinie (6 września).

– Wyścig górski podczas igrzysk olimpijski w Tokio jest prawdopodobnie moim największym i najważniejszym celem w sezonie 2020. Wezmę także udział w mistrzostwach świata. W przeciwieństwie do poprzedniego roku MŚ odbędą się w Europie, co ułatwiło mi podjęcie decyzji o wzięciu udziału. W 2019 roku wybrałem mistrzostwa świata w Yorkshire i wszystko wskazuje na to, że zrobiłem błąd

– powiedział z uśmiechem Van der Poel.

Pomimo że największe cele wnuczka ś.p. Raymonda Poulidora koncentrują się wokół kolarstwa górskiego, to nie zabraknie go także na szosie, w tym w prestiżowych wyścigach jednodniowych jak między innymi Ronde Van Vlaanderen.

– Jesteśmy pewni, że wystartujemy w Strade Bianche i Mediolan-San Remo. Jeśli zaś chodzi o Amstel Golda Race, to musimy porozmawiać jeszcze z organizatorem wyścigu Leo Van Vlietem. Mamy za sobą również pozytywne negocjacje z ASO w sprawie Paryż-Roubaix

– poinformował Philip Roodhoft.

Co istotne, ekipa Alpecin-Fenix nie tylko zmieniła nazwę i sponsorów tytularnych, ale także wzmocniła skład. Dołączyli bowiem do niego Louis Vervaeke (Team Sunweb), Floris De Tier (Jumbo-Visma), Petr Vakoč (Deceuninck-QuickStep), Sacha Modolo (EF Education First) oraz Kristian Sbaragli (Israel Cycling Academy).

Mathieu Van der Poel uważa, że był to niezbędny ruch w kontekście tego, że drużyna wystartuje w większej liczbie wyścigów rangi World Tour.

– To było bardzo potrzebne. Myślę, że w tym sezonie będziemy baczniej obserwowani, a inne drużyny będą oczekiwały od nas, że będziemy kontrolować wyścigi

– powiedział.

Pełny skład drużyny Alpecin-Fenix na sezon 2020:

Antoine Benoist (Fra), Ryan Cortjens (Bel), Dries De Bondt (Bel), Floris De Tier (Bel), Peter Fagerhaug (Nor), Samuel Gaze (Aus), Lasse Norman Hansen (Den), Roy Jans (Bel), Jimmy Janssens (Bel), Alexander Krieger (Ger), Senne Leysen (Bel), Marcel Meisen (Ger), Tim Merlier (Bel), Sacha Modolo (Ita), Alexander Richardson (GBr), Oscar Riesebeek (Ned), Jonas Rickaert (Bel), Loris Rouiller (Sui), Kristian Sbaragli (Ita), Scott Thwaites (GBr), Ben Tulett (GBr), Petr Vakoč (Cze), David van der Poel (Ned), Mathieu van der Poel (Ned), Niels Vandeputte (Bel), Otto Vergaerde (Bel), Gianni Vermeersch (Bel), Louis Vervaecke (Bel), Philipp Walsleben (Ger), Ceylin del Carmen Alvarado (Ned), Ronja Eibl (Ger).

Osobisty kalendarz Mathieu Van der Poela na sezon 2020:

7 marca: Strade Bianche

11-17 marca: Tirreno-Adriatico

21 marca: Mediolan-San Remo

23-29 marca: Volta a Catalunya

1 kwietnia: Dwars door Vlaanderen

5 kwietnia: Ronde van Vlaanderen

12 kwietnia: Paryż-Roubaix

15 kwietnia: Brabancka Strzała

19 kwietnia: Amstel Gold Race

22 kwietnia: Walońska Strzała

Maj: UCI Mountain Bike World Cup

27 lipca: igrzyska olimpijskie, MTB-XC

6 września: mistrzostwa świata MTB

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments