Movistar Team

W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie trenującego w swoim rodzinnym mieście Andreya Amadora w stroju Team Ineos, do którego to zespołu Kostarykańczyk chce przejść pomimo trwającego do 2021 roku kontraktu z Movistarem. Pomimo to Brytyjczycy wciąż nie ogłosili oficjalnie tego transferu. 

Sprawa związana z ewentualnym (choć już teraz bardzo prawdopodobnym) przejściem Amadora do Ineos to istna saga. Kostarykańczyk przedłużył w lipcu kontrakt z Movistarem do końca 2021 roku, a pomimo to w październiku hiszpański dziennik „Marca” podał, że podpisał on umowę wstępną z drużyną zarządzaną przez Dave’a Brailsforda.

Tymczasem szef Movistaru Eusebio Unzué powiedział madryckiej gazecie „El Confidencial”, że nawet jeśli Andrey Amador i jego agent podpisali kontrakt z Ineos, to ten wciąż jest kolarzem Movistaru i sprawę będzie musiała rozstrzygnąć Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI).

Tymczasem po zdjęciu opublikowanym na Twitterze można przypuszczać, że kwestia ta doczekała się już rozstrzygnięcia i Amador jest już kolarzem Ineos. Wyjechał bowiem na trening nie tylko w stroju tej drużyny, ale również na rowerze marki Pinarello, na jakim na co dzień ścigają się dawni „niebiańscy”.

Z ostatniej chwili! Andrey Amador widziany w Garridze tego poranka w ubraniu i na rowerze od Team Ineos

– napisał autor zdjęcia wykonanego 31 grudnia.

Poprzedni artykułZmiany w składzie drużyny Mazowsze Serce Polski
Następny artykułPrzepiękna trasa Tour du Haut Var 2020
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments